Keglebillard - Oldboys Øst
Pulje : 7
(2018-07-30)
 
1. runde / Onsdag 22.08.2018 Res   8. runde - Onsdag 28.11.2018 Res
113190 Billard Odsherred 3 - Jyderup BK 2 2-6   113218 Jyderup BK 2 - Billard Odsherred 3 6-2
113191 BC Holbæk 3 - Svinninge BC 1 4-4   113219 Svinninge BC 1 - BC Holbæk 3 6-2
113192 BK Sorana 1 - Kalundborg BC 1 8-0   113220 Kalundborg BC 1 - BK Sorana 1 2-6
113193 Asnæs-G. BK 2 - Hvalsø BF 1 2-6   113221 Hvalsø BF 1 - Asnæs-G. BK 2 2-6
2. runde / Onsdag 05.09.2018 Res   9. runde - Onsdag 12.12.2018 Res
113194 Hvalsø BF 1 - Kalundborg BC 1 4-4   113222 Kalundborg BC 1 - Hvalsø BF 1 6-2
113195 Billard Odsherred 3 - Asnæs-G. BK 2 6-2   113223 Asnæs-G. BK 2 - Billard Odsherred 3 6-2
113196 Jyderup BK 2 - BC Holbæk 3 6-2   113224 BC Holbæk 3 - Jyderup BK 2 4-4
113197 Svinninge BC 1 - BK Sorana 1 2-6   113225 BK Sorana 1 - Svinninge BC 1 6-2
3. runde / Onsdag 19.09.2018 Res   10. runde - Onsdag 09.01.2019 Res
113198 Jyderup BK 2 - Asnæs-G. BK 2 6-2   113226 Asnæs-G. BK 2 - Jyderup BK 2 0-8
113199 BC Holbæk 3 - Billard Odsherred 3 4-4   113227 Billard Odsherred 3 - BC Holbæk 3 6-2
113200 Hvalsø BF 1 - BK Sorana 1 2-6   113228 BK Sorana 1 - Hvalsø BF 1 4-4
113201 Kalundborg BC 1 - Svinninge BC 1 2-6   113229 Svinninge BC 1 - Kalundborg BC 1 6-2
4. runde / Onsdag 03.10.2018 Res   11. runde - Onsdag 23.01.2019 Res
113202 BC Holbæk 3 - Hvalsø BF 1 4-4   113230 Hvalsø BF 1 - BC Holbæk 3 6-2
113203 BK Sorana 1 - Billard Odsherred 3 6-2   113231 Billard Odsherred 3 - BK Sorana 1 6-2
113204 Kalundborg BC 1 - Jyderup BK 2 6-2   113232 Jyderup BK 2 - Kalundborg BC 1 3-5
113205 Asnæs-G. BK 2 - Svinninge BC 1 4-4   113233 Svinninge BC 1 - Asnæs-G. BK 2 6-2
5. runde / Onsdag 17.10.2018 Res   12. runde - Onsdag 06.02.2019 Res
113206 Billard Odsherred 3 - Kalundborg BC 1 2-6   113234 Kalundborg BC 1 - Billard Odsherred 3 4-4
113207 Jyderup BK 2 - BK Sorana 1 6-2   113235 BK Sorana 1 - Jyderup BK 2 6-2
113208 Svinninge BC 1 - Hvalsø BF 1 2-6   113236 Hvalsø BF 1 - Svinninge BC 1 0-8
113209 Asnæs-G. BK 2 - BC Holbæk 3 4-4   113237 BC Holbæk 3 - Asnæs-G. BK 2 4-4
6. runde / Onsdag 31.10.2018 Res   13. runde - Onsdag 20.02.2019 Res
113210 Hvalsø BF 1 - Jyderup BK 2 6-2   113238 Jyderup BK 2 - Hvalsø BF 1
113211 Svinninge BC 1 - Billard Odsherred 3 5-3   113239 Billard Odsherred 3 - Svinninge BC 1
113212 BK Sorana 1 - Asnæs-G. BK 2 6-2   113240 Asnæs-G. BK 2 - BK Sorana 1
113213 Kalundborg BC 1 - BC Holbæk 3 3-5   113241 BC Holbæk 3 - Kalundborg BC 1
7. runde / Onsdag 14.11.2018 Res   14. runde - Onsdag 06.03.2019 Res
113214 Billard Odsherred 3 - Hvalsø BF 1 8-0   113242 Hvalsø BF 1 - Billard Odsherred 3
113215 Jyderup BK 2 - Svinninge BC 1 4-4   113243 Svinninge BC 1 - Jyderup BK 2
113216 BC Holbæk 3 - BK Sorana 1 4-4   113244 BK Sorana 1 - BC Holbæk 3
113217 Asnæs-G. BK 2 - Kalundborg BC 1 4-4   113245 Kalundborg BC 1 - Asnæs-G. BK 2
 
Nr Klub H.nr Kam. Vun. Uafg. Tabt Score Indg. Snit Score % Indv. point MP.
1 BK Sorana 1 12 8 2 2 10674 1571 6,79 92,53 62-34 18
2 Svinninge BC 1 12 6 3 3 14888 1461 10,19 89,02 55-41 15
3 Jyderup BK 2 12 6 2 4 9036 1632 5,54 90,31 55-41 14
4 Kalundborg BC 1 12 4 3 5 9368 1470 6,37 89,54 44-52 11
5 Hvalsø BF 1 12 4 3 5 16316 1410 11,57 85,80 42-54 11
6 Billard Odsherred 3 12 4 2 6 6134 1503 4,08 86,18 47-49 10
7 BC Holbæk 3 12 1 7 4 6864 1433 4,79 82,68 41-55 9
8 Asnæs-G. BK 2 12 2 4 6 8130 1590 5,11 86,69 38-58 8