Keglebillard - 2. Division Vest
Pulje : 2
(2019-07-05)
 
1. runde / Søndag 01.09.2019 Res   8. runde - Søndag 08.12.2019 Res
127141 BK Fluen 1 - BK Frem 1 6-2   127169 BK Frem 1 - BK Fluen 1
127142 Viborg BC 1 - Videbæk BK 1   127170 Videbæk BK 1 - Viborg BC 1
127143 Troldhede BK 1 - Silkeborg BC 1 4-4   127171 Silkeborg BC 1 - Troldhede BK 1
127144 Asaa BK 1 - Juelsminde BK 1 4-4   127172 Juelsminde BK 1 - Asaa BK 1
2. runde / Søndag 15.09.2019 Res   9. runde - Søndag 05.01.2020 Res
127145 Juelsminde BK 1 - Silkeborg BC 1 6-2   127173 Silkeborg BC 1 - Juelsminde BK 1
127146 BK Fluen 1 - Asaa BK 1 6-2   127174 Asaa BK 1 - BK Fluen 1
127147 BK Frem 1 - Viborg BC 1 6-2   127175 Viborg BC 1 - BK Frem 1
127148 Videbæk BK 1 - Troldhede BK 1 0-8   127176 Troldhede BK 1 - Videbæk BK 1
3. runde / Søndag 29.09.2019 Res   10. runde - Søndag 19.01.2020 Res
127149 BK Frem 1 - Asaa BK 1   127177 Asaa BK 1 - BK Frem 1
127150 Viborg BC 1 - BK Fluen 1   127178 BK Fluen 1 - Viborg BC 1
127151 Juelsminde BK 1 - Troldhede BK 1   127179 Troldhede BK 1 - Juelsminde BK 1
127152 Silkeborg BC 1 - Videbæk BK 1   127180 Videbæk BK 1 - Silkeborg BC 1
4. runde / Søndag 13.10.2019 Res   11. runde - Søndag 02.02.2020 Res
127153 Viborg BC 1 - Juelsminde BK 1   127181 Juelsminde BK 1 - Viborg BC 1
127154 Troldhede BK 1 - BK Fluen 1   127182 BK Fluen 1 - Troldhede BK 1
127155 Silkeborg BC 1 - BK Frem 1   127183 BK Frem 1 - Silkeborg BC 1
127156 Asaa BK 1 - Videbæk BK 1   127184 Videbæk BK 1 - Asaa BK 1
5. runde / Søndag 27.10.2019 Res   12. runde - Søndag 16.02.2020 Res
127157 BK Fluen 1 - Silkeborg BC 1   127185 Silkeborg BC 1 - BK Fluen 1
127158 BK Frem 1 - Troldhede BK 1   127186 Troldhede BK 1 - BK Frem 1
127159 Videbæk BK 1 - Juelsminde BK 1   127187 Juelsminde BK 1 - Videbæk BK 1
127160 Asaa BK 1 - Viborg BC 1   127188 Viborg BC 1 - Asaa BK 1
6. runde / Søndag 10.11.2019 Res   13. runde - Søndag 01.03.2020 Res
127161 Juelsminde BK 1 - BK Frem 1   127189 BK Frem 1 - Juelsminde BK 1
127162 Videbæk BK 1 - BK Fluen 1   127190 BK Fluen 1 - Videbæk BK 1
127163 Troldhede BK 1 - Asaa BK 1   127191 Asaa BK 1 - Troldhede BK 1
127164 Silkeborg BC 1 - Viborg BC 1   127192 Viborg BC 1 - Silkeborg BC 1
7. runde / Søndag 24.11.2019 Res   14. runde - Søndag 15.03.2020 Res
127165 BK Fluen 1 - Juelsminde BK 1   127193 Juelsminde BK 1 - BK Fluen 1
127166 BK Frem 1 - Videbæk BK 1   127194 Videbæk BK 1 - BK Frem 1
127167 Viborg BC 1 - Troldhede BK 1   127195 Troldhede BK 1 - Viborg BC 1
127168 Asaa BK 1 - Silkeborg BC 1   127196 Silkeborg BC 1 - Asaa BK 1
 
Nr Klub H.nr Kam. Vun. Uafg. Tabt Score Indg. Snit Score % Indv. point MP.
1 BK Fluen 1 2 2 0 0 4518 183 24,69 12-4 4
2 Troldhede BK 1 2 1 1 0 4546 142 32,01 12-4 3
3 Juelsminde BK 1 2 1 1 0 4526 143 31,65 10-6 3
4 BK Frem 1 2 1 0 1 3896 173 22,52 8-8 2
5 Asaa BK 1 2 0 1 1 4188 184 22,76 6-10 1
6 Silkeborg BC 1 2 0 1 1 3446 138 24,97 6-10 1
7 Viborg BC 1 1 0 0 1 1628 87 18,71 2-6 0
8 Videbæk BK 1 1 0 0 1 1406 60 23,43 0-8 0