Keglebillard - Serie 2 Vest
Pulje : 8
(2018-07-04)
 
1. runde / Onsdag 22.08.2018 Res   9. runde - Onsdag 12.12.2018 Res
100029 Sønderborg BC 1 - Sundeved 1 4-4   100053 Sundeved 1 - Tinglev BK 1 8-0
100030 Haderslev BK 1 - Raa BK 1 0-8   100054 Sønderborg BC 1 - Raa BK 1 7-1
100031 1 - Tinglev BK 1   100055 1 - Haderslev BK 1
2. runde / Onsdag 05.09.2018 Res   10. runde - Onsdag 09.01.2019 Res
100032 Tinglev BK 1 - Haderslev BK 1 8-0   100056 Tinglev BK 1 - Sønderborg BC 1 2-6
100033 Sundeved 1 - Raa BK 1 8-0   100057 Haderslev BK 1 - Sundeved 1 0-8
100034 Sønderborg BC 1 - 1   100058 Raa BK 1 - 1
3. runde / Onsdag 19.09.2018 Res   11. runde - Onsdag 23.01.2019 Res
100035 Haderslev BK 1 - Sønderborg BC 1 0-8   100059 Sønderborg BC 1 - Sundeved 1 2-6
100036 1 - Sundeved 1   100060 Haderslev BK 1 - Raa BK 1 0-8
100037 Raa BK 1 - Tinglev BK 1 2-6   100061 1 - Tinglev BK 1
4. runde / Onsdag 03.10.2018 Res   12. runde - Onsdag 06.02.2019 Res
100038 Tinglev BK 1 - Sundeved 1 4-4   100062 Tinglev BK 1 - Haderslev BK 1 8-0
100039 Raa BK 1 - Sønderborg BC 1 4-4   100063 Sundeved 1 - Raa BK 1 8-0
100040 Haderslev BK 1 - 1   100064 Sønderborg BC 1 - 1
5. runde / Onsdag 17.10.2018 Res   13. runde - Onsdag 20.02.2019 Res
100041 Sønderborg BC 1 - Tinglev BK 1 4-4   100065 Haderslev BK 1 - Sønderborg BC 1 0-8
100042 Sundeved 1 - Haderslev BK 1 8-0   100066 1 - Sundeved 1
100043 1 - Raa BK 1   100067 Raa BK 1 - Tinglev BK 1 6-2
6. runde / Onsdag 31.10.2018 Res   14. runde - Onsdag 06.03.2019 Res
100044 Sundeved 1 - Sønderborg BC 1 6-2   100068 Tinglev BK 1 - Sundeved 1 4-4
100045 Raa BK 1 - Haderslev BK 1 6-2   100069 Raa BK 1 - Sønderborg BC 1 2-6
100046 Tinglev BK 1 - 1   100070 Haderslev BK 1 - 1
7. runde / Onsdag 14.11.2018 Res   15. runde - Onsdag 20.03.2019 Res
100047 Haderslev BK 1 - Tinglev BK 1 4-4   100071 Sønderborg BC 1 - Tinglev BK 1 4-4
100048 Raa BK 1 - Sundeved 1 0-8   100072 Sundeved 1 - Haderslev BK 1 8-0
100049 1 - Sønderborg BC 1   100073 1 - Raa BK 1
8. runde / Onsdag 28.11.2018 Res    
100050 Sønderborg BC 1 - Haderslev BK 1 8-0    
100051 Sundeved 1 - 1    
100052 Tinglev BK 1 - Raa BK 1 4-4    
 
Nr Klub H.nr Kam. Vun. Uafg. Tabt Score Indg. Snit Score % Indv. point MP.
1 Sundeved 1 12 9 3 0 11436 1205 9,49 80-16 21
2 Sønderborg BC 1 12 6 4 2 12852 1568 8,20 63-33 16
3 Tinglev BK 1 12 3 6 3 12850 1742 7,38 50-46 12
4 Raa BK 1 12 4 2 6 11762 1841 6,39 41-55 10
5 Haderslev BK 1 12 0 1 11 7772 1612 4,82 6-90 1
6 1 0 0 0 0 0 0 0,00 0-0 0