Keglebillard - Serie 3 Øst
Pulje : 2
(2018-07-10)
 
1. runde / Søndag 16.09.2018 Res   8. runde - Søndag 06.01.2019 Res
102486 BK Sorana 1 - Vordingborg BC 1 6-2   102514 Vordingborg BC 1 - BK Sorana 1 3-5
102487 Korsør BC 1 - Vallø BK 1 6-2   102515 Vallø BK 1 - Korsør BC 1 4-4
102488 Sakskøbing BK 1 - Stevns BK 1 2-6   102516 Stevns BK 1 - Sakskøbing BK 1 4-4
102489 Nykøbing F. BK 1 - Holmegård BK 1 2-6   102517 Holmegård BK 1 - Nykøbing F. BK 1 2-6
2. runde / Søndag 30.09.2018 Res   9. runde - Søndag 20.01.2019 Res
102490 Holmegård BK 1 - Stevns BK 1 6-2   102518 Stevns BK 1 - Holmegård BK 1 4-4
102491 BK Sorana 1 - Nykøbing F. BK 1 6-2   102519 Nykøbing F. BK 1 - BK Sorana 1 5-3
102492 Vordingborg BC 1 - Korsør BC 1 4-4   102520 Korsør BC 1 - Vordingborg BC 1 4-4
102493 Vallø BK 1 - Sakskøbing BK 1 4-4   102521 Sakskøbing BK 1 - Vallø BK 1 2-6
3. runde / Søndag 14.10.2018 Res   10. runde - Søndag 03.02.2019 Res
102494 Vordingborg BC 1 - Nykøbing F. BK 1 2-6   102522 Nykøbing F. BK 1 - Vordingborg BC 1 4-4
102495 Korsør BC 1 - BK Sorana 1 5-3   102523 BK Sorana 1 - Korsør BC 1 6-2
102496 Holmegård BK 1 - Sakskøbing BK 1 6-2   102524 Sakskøbing BK 1 - Holmegård BK 1 4-4
102497 Stevns BK 1 - Vallø BK 1 4-4   102525 Vallø BK 1 - Stevns BK 1 0-8
4. runde / Søndag 28.10.2018 Res   11. runde - Søndag 17.02.2019 Res
102498 Korsør BC 1 - Holmegård BK 1 4-4   102526 Holmegård BK 1 - Korsør BC 1 4-4
102499 Sakskøbing BK 1 - BK Sorana 1 2-6   102527 BK Sorana 1 - Sakskøbing BK 1 4-4
102500 Stevns BK 1 - Vordingborg BC 1 6-2   102528 Vordingborg BC 1 - Stevns BK 1 5-3
102501 Nykøbing F. BK 1 - Vallø BK 1 6-2   102529 Vallø BK 1 - Nykøbing F. BK 1 4-4
5. runde / Søndag 11.11.2018 Res   12. runde - Søndag 03.03.2019 Res
102502 BK Sorana 1 - Stevns BK 1 4-4   102530 Stevns BK 1 - BK Sorana 1 4-4
102503 Vordingborg BC 1 - Sakskøbing BK 1 6-2   102531 Sakskøbing BK 1 - Vordingborg BC 1 6-2
102504 Vallø BK 1 - Holmegård BK 1 6-2   102532 Holmegård BK 1 - Vallø BK 1 6-2
102505 Nykøbing F. BK 1 - Korsør BC 1 4-4   102533 Korsør BC 1 - Nykøbing F. BK 1 2-6
6. runde / Søndag 25.11.2018 Res   13. runde - Søndag 17.03.2019 Res
102506 Holmegård BK 1 - Vordingborg BC 1 6-2   102534 Vordingborg BC 1 - Holmegård BK 1 3-5
102507 Vallø BK 1 - BK Sorana 1 2-6   102535 BK Sorana 1 - Vallø BK 1 4-4
102508 Sakskøbing BK 1 - Nykøbing F. BK 1 8-0   102536 Nykøbing F. BK 1 - Sakskøbing BK 1 6-2
102509 Stevns BK 1 - Korsør BC 1 6-2   102537 Korsør BC 1 - Stevns BK 1 0-8
7. runde / Søndag 09.12.2018 Res   14. runde - Søndag 31.03.2019 Res
102510 BK Sorana 1 - Holmegård BK 1 8-0   102538 Holmegård BK 1 - BK Sorana 1
102511 Vordingborg BC 1 - Vallø BK 1   102539 Vallø BK 1 - Vordingborg BC 1 4-4
102512 Korsør BC 1 - Sakskøbing BK 1 0-8   102540 Sakskøbing BK 1 - Korsør BC 1
102513 Nykøbing F. BK 1 - Stevns BK 1 3-5   102541 Stevns BK 1 - Nykøbing F. BK 1
 
Nr Klub H.nr Kam. Vun. Uafg. Tabt Score Indg. Snit Score % Indv. point MP.
1 BK Sorana 1 13 7 4 2 10236 1464 6,99 90,25 65-39 18
2 Stevns BK 1 13 6 5 2 10402 1472 7,07 92,33 64-40 17
3 Holmegård BK 1 13 6 4 3 12560 1602 7,84 89,62 55-49 16
4 Nykøbing F. BK 1 13 6 3 4 10942 1650 6,63 90,22 54-50 15
5 Sakskøbing BK 1 13 3 4 6 8492 1623 5,23 87,08 50-54 10
6 Vallø BK 1 13 2 6 5 8400 1617 5,19 85,47 44-60 10
7 Korsør BC 1 13 2 6 5 9076 1580 5,74 76,53 41-63 10
8 Vordingborg BC 1 13 2 4 7 7188 1574 4,57 87,92 43-61 8