Keglebillard - Serie 3 Øst
Pulje : 3
(2018-07-10)
 
1. runde / Søndag 16.09.2018 Res   8. runde - Søndag 06.01.2019 Res
102542 Tune BA 1 - Solrød BK 2 2-6   102570 Solrød BK 2 - Tune BA 1 4-4
102543 Greve BK 1 - BC Holbæk 1 2-6   102571 BC Holbæk 1 - Greve BK 1 6-2
102544 Ringsted BC 1 - Ølstykke BK 2 6-2   102572 Ølstykke BK 2 - Ringsted BC 1 8-0
102545 Hvalsø BF 2 - Billard Odsherred 2 6-2   102573 Billard Odsherred 2 - Hvalsø BF 2 8-0
2. runde / Søndag 30.09.2018 Res   9. runde - Søndag 20.01.2019 Res
102546 Billard Odsherred 2 - Ølstykke BK 2 4-4   102574 Ølstykke BK 2 - Billard Odsherred 2 5-3
102547 Tune BA 1 - Hvalsø BF 2 8-0   102575 Hvalsø BF 2 - Tune BA 1 4-4
102548 Solrød BK 2 - Greve BK 1 2-6   102576 Greve BK 1 - Solrød BK 2 6-2
102549 BC Holbæk 1 - Ringsted BC 1 0-8   102577 Ringsted BC 1 - BC Holbæk 1 6-2
3. runde / Søndag 14.10.2018 Res   10. runde - Søndag 03.02.2019 Res
102550 Solrød BK 2 - Hvalsø BF 2 1-7   102578 Hvalsø BF 2 - Solrød BK 2 2-6
102551 Greve BK 1 - Tune BA 1 8-0   102579 Tune BA 1 - Greve BK 1 0-8
102552 Billard Odsherred 2 - Ringsted BC 1 2-6   102580 Ringsted BC 1 - Billard Odsherred 2 6-2
102553 Ølstykke BK 2 - BC Holbæk 1 4-4   102581 BC Holbæk 1 - Ølstykke BK 2 4-4
4. runde / Søndag 28.10.2018 Res   11. runde - Søndag 17.02.2019 Res
102554 Greve BK 1 - Billard Odsherred 2 4-4   102582 Billard Odsherred 2 - Greve BK 1 6-2
102555 Ringsted BC 1 - Tune BA 1 8-0   102583 Tune BA 1 - Ringsted BC 1 4-4
102556 Ølstykke BK 2 - Solrød BK 2 4-4   102584 Solrød BK 2 - Ølstykke BK 2 2-6
102557 Hvalsø BF 2 - BC Holbæk 1 0-8   102585 BC Holbæk 1 - Hvalsø BF 2 6-2
5. runde / Søndag 11.11.2018 Res   12. runde - Søndag 03.03.2019 Res
102558 Tune BA 1 - Ølstykke BK 2 0-8   102586 Ølstykke BK 2 - Tune BA 1 6-2
102559 Solrød BK 2 - Ringsted BC 1 3-5   102587 Ringsted BC 1 - Solrød BK 2 4-4
102560 BC Holbæk 1 - Billard Odsherred 2 8-0   102588 Billard Odsherred 2 - BC Holbæk 1 2-6
102561 Hvalsø BF 2 - Greve BK 1 6-2   102589 Greve BK 1 - Hvalsø BF 2 6-2
6. runde / Søndag 25.11.2018 Res   13. runde - Søndag 17.03.2019 Res
102562 Billard Odsherred 2 - Solrød BK 2 6-2   102590 Solrød BK 2 - Billard Odsherred 2 6-2
102563 BC Holbæk 1 - Tune BA 1 6-2   102591 Tune BA 1 - BC Holbæk 1 0-8
102564 Ringsted BC 1 - Hvalsø BF 2 8-0   102592 Hvalsø BF 2 - Ringsted BC 1 0-8
102565 Ølstykke BK 2 - Greve BK 1 2-6   102593 Greve BK 1 - Ølstykke BK 2 4-4
7. runde / Søndag 09.12.2018 Res   14. runde - Søndag 31.03.2019 Res
102566 Tune BA 1 - Billard Odsherred 2 2-6   102594 Billard Odsherred 2 - Tune BA 1 4-4
102567 Solrød BK 2 - BC Holbæk 1 2-6   102595 BC Holbæk 1 - Solrød BK 2 4-4
102568 Greve BK 1 - Ringsted BC 1 0-8   102596 Ringsted BC 1 - Greve BK 1 6-2
102569 Hvalsø BF 2 - Ølstykke BK 2 4-4   102597 Ølstykke BK 2 - Hvalsø BF 2 2-6
 
Nr Klub H.nr Kam. Vun. Uafg. Tabt Score Indg. Snit Score % Indv. point MP.
1 Ringsted BC 1 14 11 2 1 10424 1569 6,64 92,49 83-29 24
2 BC Holbæk 1 14 9 3 2 16140 1595 10,12 91,55 74-38 21
3 Ølstykke BK 2 14 5 6 3 10008 1655 6,05 89,12 63-49 16
4 Greve BK 1 14 6 2 6 11882 1754 6,77 88,62 58-54 14
5 Billard Odsherred 2 14 4 3 7 11262 1600 7,04 86,52 51-61 11
6 Solrød BK 2 14 3 4 7 8958 1769 5,06 85,99 48-64 10
7 Hvalsø BF 2 14 4 2 8 7742 1769 4,38 80,51 39-73 10
8 Tune BA 1 14 1 4 9 10048 1745 5,76 81,74 32-80 6