Keglebillard - Oldboys Vest
Pulje : 16
(2018-07-04)
 
1. runde / Tirsdag 28.08.2018 Res   8. runde - Tirsdag 04.12.2018 Res
104032 Klub10 1 - Nr. Snede BK 1 2-6   104060 Nr. Snede BK 1 - Klub10 1 6-2
104033 Ikast BK 2 - Ikast BK 1 5-3   104061 Ikast BK 1 - Ikast BK 2 0-8
104034 AaPBC 1 - Silkeborg BC 2 3-5   104062 Silkeborg BC 2 - AaPBC 1 2-6
104035 1 - Brande BK 1   104063 Brande BK 1 - 1
2. runde / Tirsdag 11.09.2018 Res   9. runde - Tirsdag 18.12.2018 Res
104036 Brande BK 1 - Silkeborg BC 2 2-6   104064 Silkeborg BC 2 - Brande BK 1 0-8
104037 Klub10 1 - 1   104065 1 - Klub10 1
104038 Nr. Snede BK 1 - Ikast BK 2 4-4   104066 Ikast BK 2 - Nr. Snede BK 1 6-2
104039 Ikast BK 1 - AaPBC 1 6-2   104067 AaPBC 1 - Ikast BK 1 4-4
3. runde / Tirsdag 25.09.2018 Res   10. runde - Tirsdag 15.01.2019 Res
104040 Nr. Snede BK 1 - 1   104068 1 - Nr. Snede BK 1
104041 Ikast BK 2 - Klub10 1 3-5   104069 Klub10 1 - Ikast BK 2 4-4
104042 Brande BK 1 - AaPBC 1 8-0   104070 AaPBC 1 - Brande BK 1 2-6
104043 Silkeborg BC 2 - Ikast BK 1 2-6   104071 Ikast BK 1 - Silkeborg BC 2 2-6
4. runde / Tirsdag 09.10.2018 Res   11. runde - Tirsdag 29.01.2019 Res
104044 Ikast BK 2 - Brande BK 1 6-2   104072 Brande BK 1 - Ikast BK 2 7-1
104045 AaPBC 1 - Klub10 1 8-0   104073 Klub10 1 - AaPBC 1 2-6
104046 Silkeborg BC 2 - Nr. Snede BK 1 2-6   104074 Nr. Snede BK 1 - Silkeborg BC 2 2-6
104047 1 - Ikast BK 1   104075 Ikast BK 1 - 1
5. runde / Tirsdag 23.10.2018 Res   12. runde - Tirsdag 12.02.2019 Res
104048 Klub10 1 - Silkeborg BC 2 6-2   104076 Silkeborg BC 2 - Klub10 1 6-2
104049 Nr. Snede BK 1 - AaPBC 1 2-6   104077 AaPBC 1 - Nr. Snede BK 1 2-6
104050 Ikast BK 1 - Brande BK 1 4-4   104078 Brande BK 1 - Ikast BK 1 5-3
104051 1 - Ikast BK 2   104079 Ikast BK 2 - 1
6. runde / Tirsdag 06.11.2018 Res   13. runde - Tirsdag 26.02.2019 Res
104052 Brande BK 1 - Nr. Snede BK 1 2-6   104080 Nr. Snede BK 1 - Brande BK 1 6-2
104053 Ikast BK 1 - Klub10 1 4-4   104081 Klub10 1 - Ikast BK 1 4-4
104054 AaPBC 1 - 1   104082 1 - AaPBC 1
104055 Silkeborg BC 2 - Ikast BK 2 2-6   104083 Ikast BK 2 - Silkeborg BC 2 4-4
7. runde / Tirsdag 20.11.2018 Res   14. runde - Tirsdag 12.03.2019 Res
104056 Klub10 1 - Brande BK 1 3-5   104084 Brande BK 1 - Klub10 1 6-2
104057 Nr. Snede BK 1 - Ikast BK 1 4-4   104085 Ikast BK 1 - Nr. Snede BK 1 6-2
104058 Ikast BK 2 - AaPBC 1 0-8   104086 AaPBC 1 - Ikast BK 2 4-4
104059 1 - Silkeborg BC 2   104087 Silkeborg BC 2 - 1
 
Nr Klub H.nr Kam. Vun. Uafg. Tabt Score Indg. Snit Score % Indv. point MP.
1 Brande BK 1 12 7 1 4 11610 1369 8,48 93,24 57-39 15
2 Nr. Snede BK 1 12 6 2 4 7400 1420 5,21 90,13 52-44 14
3 Ikast BK 2 12 5 4 3 11392 1438 7,92 89,60 51-45 14
4 AaPBC 1 12 5 2 5 10164 1395 7,29 88,38 51-45 12
5 Ikast BK 1 12 3 5 4 11618 1427 8,14 88,99 46-50 11
6 Silkeborg BC 2 12 5 1 6 11470 1462 7,85 89,51 43-53 11
7 Klub10 1 12 2 3 7 6708 1507 4,45 85,06 36-60 7
8 1 0 0 0 0 0 0 0,00 0-0 0