Keglebillard - "Aros Forsikring" Oldboys Vest
Pulje : 17
(2017-07-21)
 
1. runde / Tirsdag 29.08.2017 Res   8. runde - Tirsdag 05.12.2017 Res
97305 Juelsminde BK 1 - Klub10 3 6-2   97333 Klub10 3 - Juelsminde BK 1 5-3
97306 Hovedgaard BK 2 - Vejle BK 1 2-6   97334 Vejle BK 1 - Hovedgaard BK 2 4-4
97307 BK Frem 1 - Østjydsk BK 1 8-0   97335 Østjydsk BK 1 - BK Frem 1 1-7
97308 Silkeborg BC 2 - Givskud BK 4 4-4   97336 Givskud BK 4 - Silkeborg BC 2 5-3
2. runde / Tirsdag 12.09.2017 Res   9. runde - Tirsdag 02.01.2018 Res
97309 Givskud BK 4 - Østjydsk BK 1 8-0   97337 Østjydsk BK 1 - Givskud BK 4 2-6
97310 Juelsminde BK 1 - Silkeborg BC 2 0-8   97338 Silkeborg BC 2 - Juelsminde BK 1 4-4
97311 Klub10 3 - Hovedgaard BK 2 4-4   97339 Hovedgaard BK 2 - Klub10 3 6-2
97312 Vejle BK 1 - BK Frem 1 2-6   97340 BK Frem 1 - Vejle BK 1 2-6
3. runde / Tirsdag 26.09.2017 Res   10. runde - Tirsdag 16.01.2018 Res
97313 Klub10 3 - Silkeborg BC 2 2-6   97341 Silkeborg BC 2 - Klub10 3 4-4
97314 Hovedgaard BK 2 - Juelsminde BK 1 6-2   97342 Juelsminde BK 1 - Hovedgaard BK 2 8-0
97315 Givskud BK 4 - BK Frem 1 8-0   97343 BK Frem 1 - Givskud BK 4 2-6
97316 Østjydsk BK 1 - Vejle BK 1 4-4   97344 Vejle BK 1 - Østjydsk BK 1 5-3
4. runde / Tirsdag 10.10.2017 Res   11. runde - Tirsdag 30.01.2018 Res
97317 Hovedgaard BK 2 - Givskud BK 4 4-4   97345 Givskud BK 4 - Hovedgaard BK 2 2-6
97318 BK Frem 1 - Juelsminde BK 1 6-2   97346 Juelsminde BK 1 - BK Frem 1 4-4
97319 Østjydsk BK 1 - Klub10 3 5-3   97347 Klub10 3 - Østjydsk BK 1 4-4
97320 Silkeborg BC 2 - Vejle BK 1 8-0   97348 Vejle BK 1 - Silkeborg BC 2 6-2
5. runde / Tirsdag 24.10.2017 Res   12. runde - Tirsdag 13.02.2018 Res
97321 Juelsminde BK 1 - Østjydsk BK 1 4-4   97349 Østjydsk BK 1 - Juelsminde BK 1 4-4
97322 Klub10 3 - BK Frem 1 3-5   97350 BK Frem 1 - Klub10 3 6-2
97323 Vejle BK 1 - Givskud BK 4 4-4   97351 Givskud BK 4 - Vejle BK 1 2-6
97324 Silkeborg BC 2 - Hovedgaard BK 2 8-0   97352 Hovedgaard BK 2 - Silkeborg BC 2 2-6
6. runde / Tirsdag 07.11.2017 Res   13. runde - Tirsdag 27.02.2018 Res
97325 Givskud BK 4 - Klub10 3 8-0   97353 Klub10 3 - Givskud BK 4 4-4
97326 Vejle BK 1 - Juelsminde BK 1 5-3   97354 Juelsminde BK 1 - Vejle BK 1 4-4
97327 BK Frem 1 - Silkeborg BC 2 4-4   97355 Silkeborg BC 2 - BK Frem 1 4-4
97328 Østjydsk BK 1 - Hovedgaard BK 2 0-8   97356 Hovedgaard BK 2 - Østjydsk BK 1 4-4
7. runde / Tirsdag 21.11.2017 Res   14. runde - Tirsdag 13.03.2018 Res
97329 Juelsminde BK 1 - Givskud BK 4 8-0   97357 Givskud BK 4 - Juelsminde BK 1 6-2
97330 Klub10 3 - Vejle BK 1 4-4   97358 Vejle BK 1 - Klub10 3 4-4
97331 Hovedgaard BK 2 - BK Frem 1 8-0   97359 BK Frem 1 - Hovedgaard BK 2 2-6
97332 Silkeborg BC 2 - Østjydsk BK 1 4-4   97360 Østjydsk BK 1 - Silkeborg BC 2 6-2
 
Nr Klub H.nr Kam. Vun. Uafg. Tabt Score Indg. Snit Score % Indv. point MP.
1 Givskud BK 4 14 7 4 3 8216 1660 4,95 89,48 67-45 18
2 Vejle BK 1 14 6 6 2 11460 1754 6,53 88,30 60-52 18
3 Silkeborg BC 2 14 5 6 3 12290 1669 7,36 89,62 67-45 16
4 Hovedgaard BK 2 14 6 4 4 11590 1721 6,73 87,50 60-52 16
5 BK Frem 1 14 6 3 5 19600 1786 10,97 90,71 56-56 15
6 Juelsminde BK 1 14 3 5 6 7886 1787 4,41 85,81 54-58 11
7 Østjydsk BK 1 14 2 6 6 8112 1658 4,89 81,82 41-71 10
8 Klub10 3 14 1 6 7 11372 1665 6,83 81,74 43-69 8