Keglebillard - Oldboys Vest
Pulje : 17
(2018-07-04)
 
1. runde / Tirsdag 21.08.2018 Res   8. runde - Tirsdag 27.11.2018 Res
104088 Ikast BK 4 - Nr. Snede BK 2 6-2   104116 Nr. Snede BK 2 - Ikast BK 4 4-4
104089 Klub10 2 - Klub10 3 2-6   104117 Klub10 3 - Klub10 2 4-4
104090 Givskud BK 3 - Brande BK 2 6-2   104118 Brande BK 2 - Givskud BK 3 4-4
104091 Silkeborg BC 5 - B67 Herning 2 6-2   104119 B67 Herning 2 - Silkeborg BC 5 8-0
2. runde / Tirsdag 04.09.2018 Res   9. runde - Tirsdag 11.12.2018 Res
104092 B67 Herning 2 - Brande BK 2 4-4   104120 Brande BK 2 - B67 Herning 2 2-6
104093 Ikast BK 4 - Silkeborg BC 5 7-1   104121 Silkeborg BC 5 - Ikast BK 4 2-6
104094 Nr. Snede BK 2 - Klub10 2 4-4   104122 Klub10 2 - Nr. Snede BK 2 5-3
104095 Klub10 3 - Givskud BK 3 6-2   104123 Givskud BK 3 - Klub10 3 6-2
3. runde / Tirsdag 18.09.2018 Res   10. runde - Tirsdag 08.01.2019 Res
104096 Nr. Snede BK 2 - Silkeborg BC 5 4-4   104124 Silkeborg BC 5 - Nr. Snede BK 2 2-6
104097 Klub10 2 - Ikast BK 4 4-4   104125 Ikast BK 4 - Klub10 2 4-4
104098 B67 Herning 2 - Givskud BK 3 4-4   104126 Givskud BK 3 - B67 Herning 2 4-4
104099 Brande BK 2 - Klub10 3 0-8   104127 Klub10 3 - Brande BK 2 6-2
4. runde / Tirsdag 02.10.2018 Res   11. runde - Tirsdag 22.01.2019 Res
104100 Klub10 2 - B67 Herning 2 6-2   104128 B67 Herning 2 - Klub10 2 6-2
104101 Givskud BK 3 - Ikast BK 4 6-2   104129 Ikast BK 4 - Givskud BK 3 6-2
104102 Brande BK 2 - Nr. Snede BK 2 6-2   104130 Nr. Snede BK 2 - Brande BK 2 6-2
104103 Silkeborg BC 5 - Klub10 3 4-4   104131 Klub10 3 - Silkeborg BC 5 2-6
5. runde / Tirsdag 16.10.2018 Res   12. runde - Tirsdag 05.02.2019 Res
104104 Ikast BK 4 - Brande BK 2 6-2   104132 Brande BK 2 - Ikast BK 4 2-6
104105 Nr. Snede BK 2 - Givskud BK 3 4-4   104133 Givskud BK 3 - Nr. Snede BK 2 4-4
104106 Klub10 3 - B67 Herning 2 2-6   104134 B67 Herning 2 - Klub10 3 8-0
104107 Silkeborg BC 5 - Klub10 2 2-6   104135 Klub10 2 - Silkeborg BC 5 6-2
6. runde / Tirsdag 30.10.2018 Res   13. runde - Tirsdag 19.02.2019 Res
104108 B67 Herning 2 - Nr. Snede BK 2 4-4   104136 Nr. Snede BK 2 - B67 Herning 2 6-2
104109 Klub10 3 - Ikast BK 4 2-6   104137 Ikast BK 4 - Klub10 3 4-4
104110 Givskud BK 3 - Silkeborg BC 5 4-4   104138 Silkeborg BC 5 - Givskud BK 3 6-2
104111 Brande BK 2 - Klub10 2 6-2   104139 Klub10 2 - Brande BK 2 4-4
7. runde / Tirsdag 13.11.2018 Res   14. runde - Tirsdag 05.03.2019 Res
104112 Ikast BK 4 - B67 Herning 2 4-4   104140 B67 Herning 2 - Ikast BK 4 2-6
104113 Nr. Snede BK 2 - Klub10 3 3-5   104141 Klub10 3 - Nr. Snede BK 2 7-1
104114 Klub10 2 - Givskud BK 3 6-2   104142 Givskud BK 3 - Klub10 2 2-6
104115 Silkeborg BC 5 - Brande BK 2 2-6   104143 Brande BK 2 - Silkeborg BC 5 4-4
 
Nr Klub H.nr Kam. Vun. Uafg. Tabt Score Indg. Snit Score % Indv. point MP.
1 Ikast BK 4 14 8 5 1 9428 1676 5,63 89,72 71-41 21
2 Klub10 2 14 6 5 3 11650 1705 6,83 88,66 61-51 17
3 B67 Herning 2 14 5 5 4 11278 1733 6,51 88,93 62-50 15
4 Klub10 3 14 6 3 5 8764 1867 4,69 87,76 58-54 15
5 Nr. Snede BK 2 14 3 6 5 8316 1725 4,82 84,38 53-59 12
6 Givskud BK 3 14 3 6 5 8722 1677 5,20 84,89 52-60 12
7 Brande BK 2 14 3 4 7 7298 1844 3,96 85,10 46-66 10
8 Silkeborg BC 5 14 3 4 7 7886 1805 4,37 82,78 45-67 10