Keglebillard - "Aros Forsikring" Oldboys Vest
Pulje : 18
(2017-07-12)
 
1. runde / Tirsdag 05.09.2017 Res   8. runde - Tirsdag 12.12.2017 Res
86596 Børkop BK 3 - Hovedgaard BK 1 6-2   86624 Hovedgaard BK 1 - Børkop BK 3 2-6
86597 Juelsminde BK 2 - Juelsminde BK 5 2-6   86625 Juelsminde BK 5 - Juelsminde BK 2 4-4
86598 Vejle BK 3 - Silkeborg BC 3 4-4   86626 Silkeborg BC 3 - Vejle BK 3 6-2
86599 BK Frem 2 - Klub10 4 8-0   86627 Klub10 4 - BK Frem 2 6-2
2. runde / Tirsdag 19.09.2017 Res   9. runde - Tirsdag 09.01.2018 Res
86600 Klub10 4 - Silkeborg BC 3 2-6   86628 Silkeborg BC 3 - Klub10 4 8-0
86601 Børkop BK 3 - BK Frem 2 2-6   86629 BK Frem 2 - Børkop BK 3 4-4
86602 Hovedgaard BK 1 - Juelsminde BK 2 2-6   86630 Juelsminde BK 2 - Hovedgaard BK 1 6-2
86603 Juelsminde BK 5 - Vejle BK 3 6-2   86631 Vejle BK 3 - Juelsminde BK 5 4-4
3. runde / Tirsdag 03.10.2017 Res   10. runde - Tirsdag 23.01.2018 Res
86604 Hovedgaard BK 1 - BK Frem 2 4-4   86632 BK Frem 2 - Hovedgaard BK 1 6-2
86605 Juelsminde BK 2 - Børkop BK 3 2-6   86633 Børkop BK 3 - Juelsminde BK 2 2-6
86606 Klub10 4 - Vejle BK 3 4-4   86634 Vejle BK 3 - Klub10 4 4-4
86607 Silkeborg BC 3 - Juelsminde BK 5 8-0   86635 Juelsminde BK 5 - Silkeborg BC 3 4-4
4. runde / Tirsdag 17.10.2017 Res   11. runde - Tirsdag 06.02.2018 Res
86608 Juelsminde BK 2 - Klub10 4 2-6   86636 Klub10 4 - Juelsminde BK 2 6-2
86609 Vejle BK 3 - Børkop BK 3 4-4   86637 Børkop BK 3 - Vejle BK 3 0-8
86610 Silkeborg BC 3 - Hovedgaard BK 1 8-0   86638 Hovedgaard BK 1 - Silkeborg BC 3 6-2
86611 BK Frem 2 - Juelsminde BK 5 5-3   86639 Juelsminde BK 5 - BK Frem 2 0-8
5. runde / Tirsdag 31.10.2017 Res   12. runde - Tirsdag 20.02.2018 Res
86612 Børkop BK 3 - Silkeborg BC 3 2-6   86640 Silkeborg BC 3 - Børkop BK 3 8-0
86613 Hovedgaard BK 1 - Vejle BK 3 6-2   86641 Vejle BK 3 - Hovedgaard BK 1 8-0
86614 Juelsminde BK 5 - Klub10 4 4-4   86642 Klub10 4 - Juelsminde BK 5 4-4
86615 BK Frem 2 - Juelsminde BK 2 4-4   86643 Juelsminde BK 2 - BK Frem 2 2-6
6. runde / Tirsdag 14.11.2017 Res   13. runde - Tirsdag 06.03.2018 Res
86616 Klub10 4 - Hovedgaard BK 1 2-6   86644 Hovedgaard BK 1 - Klub10 4 4-4
86617 Juelsminde BK 5 - Børkop BK 3 6-2   86645 Børkop BK 3 - Juelsminde BK 5 6-2
86618 Vejle BK 3 - BK Frem 2 0-8   86646 BK Frem 2 - Vejle BK 3 2-6
86619 Silkeborg BC 3 - Juelsminde BK 2 6-2   86647 Juelsminde BK 2 - Silkeborg BC 3 2-6
7. runde / Tirsdag 28.11.2017 Res   14. runde - Tirsdag 20.03.2018 Res
86620 Børkop BK 3 - Klub10 4 6-2   86648 Klub10 4 - Børkop BK 3 5-3
86621 Hovedgaard BK 1 - Juelsminde BK 5 4-4   86649 Juelsminde BK 5 - Hovedgaard BK 1 4-4
86622 Juelsminde BK 2 - Vejle BK 3 6-2   86650 Vejle BK 3 - Juelsminde BK 2 6-2
86623 BK Frem 2 - Silkeborg BC 3 2-6   86651 Silkeborg BC 3 - BK Frem 2 6-2
 
Nr Klub H.nr Kam. Vun. Uafg. Tabt Score Indg. Snit Score % Indv. point MP.
1 Silkeborg BC 3 14 11 2 1 11530 1727 6,68 93,56 84-28 24
2 BK Frem 2 14 7 3 4 15124 1670 9,06 89,83 67-45 17
3 Vejle BK 3 14 4 5 5 7270 1700 4,28 85,79 56-56 13
4 Juelsminde BK 5 14 3 7 4 6208 1784 3,48 83,62 51-61 13
5 Klub10 4 14 4 5 5 8580 1855 4,63 86,81 49-63 13
6 Børkop BK 3 14 5 2 7 7484 1758 4,26 84,39 49-63 12
7 Juelsminde BK 2 14 4 2 8 6306 1758 3,59 81,16 48-64 10
8 Hovedgaard BK 1 14 3 4 7 6524 1826 3,57 82,69 44-68 10