Keglebillard - Oldboys Hold Vest
Pulje : 22
(2015-07-06)
 
1. runde / Tirsdag 25.08.2015 Res   8. runde - Tirsdag 01.12.2015 Res
61099 Esbjerg BC 4 - Glejbjerg BC 1 2-6   61127 Glejbjerg BC 1 - Esbjerg BC 4 6-2
61100 Gørding BK 6 - Holsted BK 2 6-2   61128 Holsted BK 2 - Gørding BK 6 0-8
61101 Rødding BK 5 - Hovborg BK 2 6-2   61129 Hovborg BK 2 - Rødding BK 5 4-4
61102 Lindknud BK 1 - Bramming BK 2 2-6   61130 Bramming BK 2 - Lindknud BK 1 6-2
2. runde / Tirsdag 08.09.2015 Res   9. runde - Tirsdag 05.01.2016 Res
61103 Bramming BK 2 - Hovborg BK 2 4-4   61131 Hovborg BK 2 - Bramming BK 2 8-0
61104 Esbjerg BC 4 - Lindknud BK 1 2-6   61132 Lindknud BK 1 - Esbjerg BC 4 6-2
61105 Glejbjerg BC 1 - Gørding BK 6 3-5   61133 Gørding BK 6 - Glejbjerg BC 1 6-2
61106 Holsted BK 2 - Rødding BK 5 4-4   61134 Rødding BK 5 - Holsted BK 2 4-4
3. runde / Tirsdag 22.09.2015 Res   10. runde - Tirsdag 19.01.2016 Res
61107 Glejbjerg BC 1 - Lindknud BK 1 2-6   61135 Lindknud BK 1 - Glejbjerg BC 1 2-6
61108 Gørding BK 6 - Esbjerg BC 4 4-4   61136 Esbjerg BC 4 - Gørding BK 6 8-0
61109 Bramming BK 2 - Rødding BK 5 0-8   61137 Rødding BK 5 - Bramming BK 2 4-4
61110 Hovborg BK 2 - Holsted BK 2 6-2   61138 Holsted BK 2 - Hovborg BK 2 4-4
4. runde / Tirsdag 06.10.2015 Res   11. runde - Tirsdag 02.02.2016 Res
61111 Gørding BK 6 - Bramming BK 2 3-5   61139 Bramming BK 2 - Gørding BK 6 5-3
61112 Rødding BK 5 - Esbjerg BC 4 8-0   61140 Esbjerg BC 4 - Rødding BK 5 6-2
61113 Hovborg BK 2 - Glejbjerg BC 1 6-2   61141 Glejbjerg BC 1 - Hovborg BK 2 2-6
61114 Lindknud BK 1 - Holsted BK 2 4-4   61142 Holsted BK 2 - Lindknud BK 1 0-8
5. runde / Tirsdag 20.10.2015 Res   12. runde - Tirsdag 16.02.2016 Res
61115 Esbjerg BC 4 - Hovborg BK 2 6-2   61143 Hovborg BK 2 - Esbjerg BC 4 2-6
61116 Glejbjerg BC 1 - Rødding BK 5 6-2   61144 Rødding BK 5 - Glejbjerg BC 1 2-6
61117 Holsted BK 2 - Bramming BK 2 4-4   61145 Bramming BK 2 - Holsted BK 2 4-4
61118 Lindknud BK 1 - Gørding BK 6 8-2   61146 Gørding BK 6 - Lindknud BK 1 2-6
6. runde / Tirsdag 03.11.2015 Res   13. runde - Tirsdag 01.03.2016 Res
61119 Bramming BK 2 - Glejbjerg BC 1 4-4   61147 Glejbjerg BC 1 - Bramming BK 2 4-4
61120 Holsted BK 2 - Esbjerg BC 4 4-4   61148 Esbjerg BC 4 - Holsted BK 2 2-6
61121 Rødding BK 5 - Lindknud BK 1 6-2   61149 Lindknud BK 1 - Rødding BK 5 2-6
61122 Hovborg BK 2 - Gørding BK 6 2-6   61150 Gørding BK 6 - Hovborg BK 2 0-8
7. runde / Tirsdag 17.11.2015 Res   14. runde - Tirsdag 15.03.2016 Res
61123 Esbjerg BC 4 - Bramming BK 2 0-8   61151 Bramming BK 2 - Esbjerg BC 4 6-2
61124 Glejbjerg BC 1 - Holsted BK 2 2-6   61152 Holsted BK 2 - Glejbjerg BC 1 2-6
61125 Gørding BK 6 - Rødding BK 5 4-4   61153 Rødding BK 5 - Gørding BK 6 4-4
61126 Lindknud BK 1 - Hovborg BK 2 4-4   61154 Hovborg BK 2 - Lindknud BK 1 4-4
 
Nr Klub H.nr Kam. Vun. Uafg. Tabt Score Indg. Snit Score % Indv. point MP.
1 Bramming BK 2 14 6 6 2 9872 1807 5,46 89,44 60-52 18
2 Rødding BK 5 14 5 6 3 7668 1803 4,25 89,33 64-48 16
3 Hovborg BK 2 14 5 5 4 10990 1786 6,15 88,29 62-50 15
4 Lindknud BK 1 14 6 3 5 9644 1852 5,21 92,30 62-52 15
5 Glejbjerg BC 1 14 6 2 6 8220 1715 4,79 84,53 57-55 14
6 Gørding BK 6 14 5 3 6 7634 1911 3,99 87,57 53-61 13
7 Holsted BK 2 14 2 7 5 8786 1906 4,61 83,95 46-66 11
8 Esbjerg BC 4 14 4 2 8 8042 1650 4,87 82,86 46-66 10