Keglebillard - Oldboys Vest
Pulje : 30
(2018-07-04)
 
1. runde / Tirsdag 28.08.2018 Res   8. runde - Tirsdag 04.12.2018 Res
104872 BK Nørre Aaby 1 - Sydfyn BK 1 2-6   104900 Sydfyn BK 1 - BK Nørre Aaby 1 4-4
104873 Haastrup BK 2 - Tommerup BK 2 6-2   104901 Tommerup BK 2 - Haastrup BK 2 6-2
104874 Billard Øst 1 - Bristol 4 4-4   104902 Bristol 4 - Billard Øst 1 6-2
104875 Søndersø BK 2 - Ørbæk BK 3 4-4   104903 Ørbæk BK 3 - Søndersø BK 2 0-8
2. runde / Tirsdag 11.09.2018 Res   9. runde - Tirsdag 18.12.2018 Res
104876 Ørbæk BK 3 - Bristol 4 4-4   104904 Bristol 4 - Ørbæk BK 3 4-4
104877 BK Nørre Aaby 1 - Søndersø BK 2 6-2   104905 Søndersø BK 2 - BK Nørre Aaby 1 4-4
104878 Sydfyn BK 1 - Haastrup BK 2 2-6   104906 Haastrup BK 2 - Sydfyn BK 1 2-6
104879 Tommerup BK 2 - Billard Øst 1 4-4   104907 Billard Øst 1 - Tommerup BK 2 2-6
3. runde / Tirsdag 25.09.2018 Res   10. runde - Tirsdag 15.01.2019 Res
104880 Sydfyn BK 1 - Søndersø BK 2 2-6   104908 Søndersø BK 2 - Sydfyn BK 1 6-2
104881 Haastrup BK 2 - BK Nørre Aaby 1 3-5   104909 BK Nørre Aaby 1 - Haastrup BK 2 4-4
104882 Ørbæk BK 3 - Billard Øst 1 4-4   104910 Billard Øst 1 - Ørbæk BK 3 2-6
104883 Bristol 4 - Tommerup BK 2 2-6   104911 Tommerup BK 2 - Bristol 4 8-0
4. runde / Tirsdag 09.10.2018 Res   11. runde - Tirsdag 29.01.2019 Res
104884 Haastrup BK 2 - Ørbæk BK 3 2-6   104912 Ørbæk BK 3 - Haastrup BK 2 6-2
104885 Billard Øst 1 - BK Nørre Aaby 1 4-4   104913 BK Nørre Aaby 1 - Billard Øst 1 4-4
104886 Bristol 4 - Sydfyn BK 1 2-6   104914 Sydfyn BK 1 - Bristol 4 4-4
104887 Søndersø BK 2 - Tommerup BK 2 6-2   104915 Tommerup BK 2 - Søndersø BK 2 4-4
5. runde / Tirsdag 23.10.2018 Res   12. runde - Tirsdag 12.02.2019 Res
104888 BK Nørre Aaby 1 - Bristol 4 4-4   104916 Bristol 4 - BK Nørre Aaby 1 6-2
104889 Sydfyn BK 1 - Billard Øst 1 2-6   104917 Billard Øst 1 - Sydfyn BK 1 8-0
104890 Tommerup BK 2 - Ørbæk BK 3 6-2   104918 Ørbæk BK 3 - Tommerup BK 2 4-4
104891 Søndersø BK 2 - Haastrup BK 2 6-2   104919 Haastrup BK 2 - Søndersø BK 2 2-6
6. runde / Tirsdag 06.11.2018 Res   13. runde - Tirsdag 26.02.2019 Res
104892 Ørbæk BK 3 - Sydfyn BK 1 4-4   104920 Sydfyn BK 1 - Ørbæk BK 3 6-2
104893 Tommerup BK 2 - BK Nørre Aaby 1 4-4   104921 BK Nørre Aaby 1 - Tommerup BK 2 3-5
104894 Billard Øst 1 - Søndersø BK 2 2-6   104922 Søndersø BK 2 - Billard Øst 1 2-6
104895 Bristol 4 - Haastrup BK 2 4-4   104923 Haastrup BK 2 - Bristol 4 4-4
7. runde / Tirsdag 20.11.2018 Res   14. runde - Tirsdag 12.03.2019 Res
104896 BK Nørre Aaby 1 - Ørbæk BK 3 4-4   104924 Ørbæk BK 3 - BK Nørre Aaby 1 6-2
104897 Sydfyn BK 1 - Tommerup BK 2 6-2   104925 Tommerup BK 2 - Sydfyn BK 1 4-4
104898 Haastrup BK 2 - Billard Øst 1 6-2   104926 Billard Øst 1 - Haastrup BK 2 6-2
104899 Søndersø BK 2 - Bristol 4 8-0   104927 Bristol 4 - Søndersø BK 2 2-6
 
Nr Klub H.nr Kam. Vun. Uafg. Tabt Score Indg. Snit Score % Indv. point MP.
1 Søndersø BK 2 14 9 3 2 12072 1758 6,87 89,49 74-38 21
2 Tommerup BK 2 14 6 5 3 12896 1786 7,22 89,66 63-49 17
3 Ørbæk BK 3 14 4 7 3 8246 1932 4,27 85,65 56-56 15
4 Sydfyn BK 1 14 5 4 5 6728 1828 3,68 86,43 54-58 14
5 Billard Øst 1 14 4 5 5 7044 1970 3,58 90,66 56-56 13
6 BK Nørre Aaby 1 14 2 8 4 14412 1810 7,96 89,72 52-60 12
7 Bristol 4 14 2 7 5 6998 1805 3,88 84,97 46-66 11
8 Haastrup BK 2 14 3 3 8 7850 1807 4,34 87,98 47-65 9