Keglebillard - Oldboys Vest
Pulje : 7
(2018-07-28)
 
1. runde / Tirsdag 21.08.2018 Res   8. runde - Tirsdag 27.11.2018 Res
113078 Klokkeholm BK 1 - Hjallerup BK 3 6-2   113106 Hjallerup BK 3 - Klokkeholm BK 1 8-0
113079 1 - Ørsø BK 2   113107 Ørsø BK 2 - 1
113080 Asaa BK 6 - Halvrimmen BK 1 8-0   113108 Halvrimmen BK 1 - Asaa BK 6 4-4
113081 Taars BK 3 - Brønderslev BK 7 4-4   113109 Brønderslev BK 7 - Taars BK 3 4-4
2. runde / Tirsdag 04.09.2018 Res   9. runde - Tirsdag 11.12.2018 Res
113082 Brønderslev BK 7 - Halvrimmen BK 1 6-2   113110 Halvrimmen BK 1 - Brønderslev BK 7 1-7
113083 Klokkeholm BK 1 - Taars BK 3 0-8   113111 Taars BK 3 - Klokkeholm BK 1 6-2
113084 Hjallerup BK 3 - 1   113112 1 - Hjallerup BK 3
113085 Ørsø BK 2 - Asaa BK 6 6-2   113113 Asaa BK 6 - Ørsø BK 2 6-2
3. runde / Tirsdag 18.09.2018 Res   10. runde - Tirsdag 08.01.2019 Res
113086 Hjallerup BK 3 - Taars BK 3 4-4   113114 Taars BK 3 - Hjallerup BK 3 4-4
113087 1 - Klokkeholm BK 1   113115 Klokkeholm BK 1 - 1
113088 Brønderslev BK 7 - Asaa BK 6 2-6   113116 Asaa BK 6 - Brønderslev BK 7 6-2
113089 Halvrimmen BK 1 - Ørsø BK 2 2-6   113117 Ørsø BK 2 - Halvrimmen BK 1 4-4
4. runde / Tirsdag 02.10.2018 Res   11. runde - Tirsdag 22.01.2019 Res
113090 1 - Brønderslev BK 7   113118 Brønderslev BK 7 - 1
113091 Asaa BK 6 - Klokkeholm BK 1 3-5   113119 Klokkeholm BK 1 - Asaa BK 6 2-6
113092 Halvrimmen BK 1 - Hjallerup BK 3 4-4   113120 Hjallerup BK 3 - Halvrimmen BK 1 0-8
113093 Taars BK 3 - Ørsø BK 2 4-4   113121 Ørsø BK 2 - Taars BK 3 6-2
5. runde / Tirsdag 16.10.2018 Res   12. runde - Tirsdag 05.02.2019 Res
113094 Klokkeholm BK 1 - Halvrimmen BK 1 2-6   113122 Halvrimmen BK 1 - Klokkeholm BK 1 0-8
113095 Hjallerup BK 3 - Asaa BK 6 6-2   113123 Asaa BK 6 - Hjallerup BK 3 3-5
113096 Ørsø BK 2 - Brønderslev BK 7 4-4   113124 Brønderslev BK 7 - Ørsø BK 2 6-2
113097 Taars BK 3 - 1   113125 1 - Taars BK 3
6. runde / Tirsdag 30.10.2018 Res   13. runde - Tirsdag 19.02.2019 Res
113098 Brønderslev BK 7 - Hjallerup BK 3   113126 Hjallerup BK 3 - Brønderslev BK 7 2-6
113099 Ørsø BK 2 - Klokkeholm BK 1 6-2   113127 Klokkeholm BK 1 - Ørsø BK 2
113100 Asaa BK 6 - Taars BK 3 0-8   113128 Taars BK 3 - Asaa BK 6
113101 Halvrimmen BK 1 - 1   113129 1 - Halvrimmen BK 1
7. runde / Tirsdag 13.11.2018 Res   14. runde - Tirsdag 05.03.2019 Res
113102 Klokkeholm BK 1 - Brønderslev BK 7   113130 Brønderslev BK 7 - Klokkeholm BK 1 4-4
113103 Hjallerup BK 3 - Ørsø BK 2 6-2   113131 Ørsø BK 2 - Hjallerup BK 3
113104 1 - Asaa BK 6   113132 Asaa BK 6 - 1
113105 Taars BK 3 - Halvrimmen BK 1 3-5   113133 Halvrimmen BK 1 - Taars BK 3
 
Nr Klub H.nr Kam. Vun. Uafg. Tabt Score Indg. Snit Score % Indv. point MP.
1 Brønderslev BK 7 10 4 4 2 8666 1291 6,71 87,69 45-35 12
2 Taars BK 3 10 3 5 2 6644 1350 4,92 89,30 47-33 11
3 Asaa BK 6 11 5 1 5 8264 1498 5,52 90,69 46-42 11
4 Ørsø BK 2 10 4 3 3 7098 1281 5,54 90,40 42-38 11
5 Hjallerup BK 3 10 4 3 3 5100 1340 3,81 86,00 41-39 11
6 Halvrimmen BK 1 11 3 3 5 6488 1519 4,27 86,95 36-52 9
7 Klokkeholm BK 1 10 3 1 6 3118 1265 2,46 73,75 31-49 7
8 1 0 0 0 0 0 0 0,00 0-0 0