Keglebillard - 3. Division Vest
Pulje : 3
(2017-07-05)
 
1. runde / Søndag 10.09.2017 Res   8. runde - Søndag 17.12.2017 Res
84938 Juelsminde BK 1 - Bov BK 1 2-6   84966 Bov BK 1 - Juelsminde BK 1 8-0
84939 Raa BK 1 - Esbjerg BC 1 8-0   84967 Esbjerg BC 1 - Raa BK 1 4-4
84940 Tinglev BK 1 - Horsens BK 1 4-4   84968 Horsens BK 1 - Tinglev BK 1 2-6
84941 Taulov_Sk. BK 1 - Vejen BK 1 0-8   84969 Vejen BK 1 - Taulov_Sk. BK 1 8-0
2. runde / Søndag 24.09.2017 Res   9. runde - Søndag 14.01.2018 Res
84942 Vejen BK 1 - Horsens BK 1 6-2   84970 Horsens BK 1 - Vejen BK 1 4-4
84943 Juelsminde BK 1 - Taulov_Sk. BK 1 6-2   84971 Taulov_Sk. BK 1 - Juelsminde BK 1 4-4
84944 Bov BK 1 - Raa BK 1 6-2   84972 Raa BK 1 - Bov BK 1 4-4
84945 Esbjerg BC 1 - Tinglev BK 1 0-8   84973 Tinglev BK 1 - Esbjerg BC 1 4-4
3. runde / Søndag 08.10.2017 Res   10. runde - Søndag 28.01.2018 Res
84946 Bov BK 1 - Taulov_Sk. BK 1 8-0   84974 Taulov_Sk. BK 1 - Bov BK 1 2-6
84947 Raa BK 1 - Juelsminde BK 1 4-4   84975 Juelsminde BK 1 - Raa BK 1 6-2
84948 Vejen BK 1 - Tinglev BK 1 7-1   84976 Tinglev BK 1 - Vejen BK 1 4-4
84949 Horsens BK 1 - Esbjerg BC 1 8-0   84977 Esbjerg BC 1 - Horsens BK 1 6-2
4. runde / Søndag 22.10.2017 Res   11. runde - Søndag 11.02.2018 Res
84950 Raa BK 1 - Vejen BK 1 3-5   84978 Vejen BK 1 - Raa BK 1 6-2
84951 Tinglev BK 1 - Juelsminde BK 1 6-2   84979 Juelsminde BK 1 - Tinglev BK 1 8-0
84952 Horsens BK 1 - Bov BK 1 0-8   84980 Bov BK 1 - Horsens BK 1 6-2
84953 Taulov_Sk. BK 1 - Esbjerg BC 1 6-2   84981 Esbjerg BC 1 - Taulov_Sk. BK 1 2-6
5. runde / Søndag 05.11.2017 Res   12. runde - Søndag 25.02.2018 Res
84954 Juelsminde BK 1 - Horsens BK 1 3-5   84982 Horsens BK 1 - Juelsminde BK 1 0-8
84955 Bov BK 1 - Tinglev BK 1 4-4   84983 Tinglev BK 1 - Bov BK 1 4-4
84956 Esbjerg BC 1 - Vejen BK 1 4-4   84984 Vejen BK 1 - Esbjerg BC 1 8-0
84957 Taulov_Sk. BK 1 - Raa BK 1 3-5   84985 Raa BK 1 - Taulov_Sk. BK 1 6-2
6. runde / Søndag 19.11.2017 Res   13. runde - Søndag 11.03.2018 Res
84958 Vejen BK 1 - Bov BK 1 6-2   84986 Bov BK 1 - Vejen BK 1 6-2
84959 Esbjerg BC 1 - Juelsminde BK 1 2-6   84987 Juelsminde BK 1 - Esbjerg BC 1 8-0
84960 Tinglev BK 1 - Taulov_Sk. BK 1 4-4   84988 Taulov_Sk. BK 1 - Tinglev BK 1 2-6
84961 Horsens BK 1 - Raa BK 1 0-8   84989 Raa BK 1 - Horsens BK 1 2-6
7. runde / Søndag 03.12.2017 Res   14. runde - Søndag 25.03.2018 Res
84962 Juelsminde BK 1 - Vejen BK 1 4-4   84990 Vejen BK 1 - Juelsminde BK 1 4-4
84963 Bov BK 1 - Esbjerg BC 1 8-0   84991 Esbjerg BC 1 - Bov BK 1 0-8
84964 Raa BK 1 - Tinglev BK 1 4-4   84992 Tinglev BK 1 - Raa BK 1 4-4
84965 Taulov_Sk. BK 1 - Horsens BK 1 8-0   84993 Horsens BK 1 - Taulov_Sk. BK 1 2-6
 
Nr Klub H.nr Kam. Vun. Uafg. Tabt Score Indg. Snit Score % Indv. point MP.
1 Bov BK 1 14 10 3 1 25934 1432 18,11 84-28 23
2 Vejen BK 1 14 8 5 1 25772 1430 18,02 76-36 21
3 Juelsminde BK 1 14 6 4 4 23338 1450 16,10 65-47 16
4 Tinglev BK 1 14 4 8 2 24838 1527 16,27 59-53 16
5 Raa BK 1 14 4 5 5 24626 1476 16,68 58-54 13
6 Taulov_Sk. BK 1 14 4 2 8 22502 1589 14,16 45-67 10
7 Horsens BK 1 14 3 2 9 21096 1632 12,93 37-75 8
8 Esbjerg BC 1 14 1 3 10 17620 1504 11,72 24-88 5