Keglebillard - 1. Division Øst
Pulje : 1
(2018-07-05)
 
1. runde / Søndag 09.09.2018 Res   8. runde - Søndag 16.12.2018 Res
108671 BK Sorana 1 - BK Gilleleje 1 4-4   108699 BK Gilleleje 1 - BK Sorana 1 6-2
108672 Helsingør SBK 1 - Greve BK 1 4-4   108700 Greve BK 1 - Helsingør SBK 1 1-7
108673 Korsør BC 1 - Ringsted BC 1 4-4   108701 Ringsted BC 1 - Korsør BC 1 4-4
108674 BK Højen 1 - Hvalsø BF 1 4-4   108702 Hvalsø BF 1 - BK Højen 1 6-2
2. runde / Søndag 23.09.2018 Res   9. runde - Søndag 13.01.2019 Res
108675 Hvalsø BF 1 - Ringsted BC 1 2-6   108703 Ringsted BC 1 - Hvalsø BF 1 6-2
108676 BK Sorana 1 - BK Højen 1 4-4   108704 BK Højen 1 - BK Sorana 1 7-1
108677 BK Gilleleje 1 - Helsingør SBK 1 2-6   108705 Helsingør SBK 1 - BK Gilleleje 1 6-2
108678 Greve BK 1 - Korsør BC 1 8-0   108706 Korsør BC 1 - Greve BK 1 4-4
3. runde / Søndag 07.10.2018 Res   10. runde - Søndag 27.01.2019 Res
108679 BK Gilleleje 1 - BK Højen 1 8-0   108707 BK Højen 1 - BK Gilleleje 1 0-8
108680 Helsingør SBK 1 - BK Sorana 1 6-2   108708 BK Sorana 1 - Helsingør SBK 1 4-4
108681 Hvalsø BF 1 - Korsør BC 1 6-2   108709 Korsør BC 1 - Hvalsø BF 1 8-0
108682 Ringsted BC 1 - Greve BK 1 2-6   108710 Greve BK 1 - Ringsted BC 1 2-6
4. runde / Søndag 21.10.2018 Res   11. runde - Søndag 10.02.2019 Res
108683 Helsingør SBK 1 - Hvalsø BF 1 8-0   108711 Hvalsø BF 1 - Helsingør SBK 1 2-6
108684 Korsør BC 1 - BK Sorana 1 2-6   108712 BK Sorana 1 - Korsør BC 1 4-4
108685 Ringsted BC 1 - BK Gilleleje 1 2-6   108713 BK Gilleleje 1 - Ringsted BC 1 4-4
108686 BK Højen 1 - Greve BK 1 7-1   108714 Greve BK 1 - BK Højen 1 6-2
5. runde / Søndag 04.11.2018 Res   12. runde - Søndag 24.02.2019 Res
108687 BK Sorana 1 - Ringsted BC 1 6-2   108715 Ringsted BC 1 - BK Sorana 1 8-0
108688 BK Gilleleje 1 - Korsør BC 1 6-2   108716 Korsør BC 1 - BK Gilleleje 1 4-4
108689 Greve BK 1 - Hvalsø BF 1 8-0   108717 Hvalsø BF 1 - Greve BK 1 0-8
108690 BK Højen 1 - Helsingør SBK 1 0-8   108718 Helsingør SBK 1 - BK Højen 1 8-0
6. runde / Søndag 18.11.2018 Res   13. runde - Søndag 10.03.2019 Res
108691 Hvalsø BF 1 - BK Gilleleje 1 7-1   108719 BK Gilleleje 1 - Hvalsø BF 1 5-3
108692 Greve BK 1 - BK Sorana 1 6-2   108720 BK Sorana 1 - Greve BK 1 4-4
108693 Korsør BC 1 - BK Højen 1 4-4   108721 BK Højen 1 - Korsør BC 1 4-4
108694 Ringsted BC 1 - Helsingør SBK 1 2-6   108722 Helsingør SBK 1 - Ringsted BC 1 6-2
7. runde / Søndag 02.12.2018 Res   14. runde - Søndag 24.03.2019 Res
108695 BK Sorana 1 - Hvalsø BF 1 4-4   108723 Hvalsø BF 1 - BK Sorana 1 3-5
108696 BK Gilleleje 1 - Greve BK 1 4-4   108724 Greve BK 1 - BK Gilleleje 1 5-3
108697 Helsingør SBK 1 - Korsør BC 1 8-0   108725 Korsør BC 1 - Helsingør SBK 1 0-8
108698 BK Højen 1 - Ringsted BC 1 4-4   108726 Ringsted BC 1 - BK Højen 1 8-0
 
Nr Klub H.nr Kam. Vun. Uafg. Tabt Score Indg. Snit Score % Indv. point MP.
1 Helsingør SBK 1 14 12 2 0 37168 618 60,14 91-21 26
2 Greve BK 1 14 7 4 3 34438 746 46,16 67-45 18
3 BK Gilleleje 1 14 6 4 4 34534 725 47,63 63-49 16
4 Ringsted BC 1 14 5 4 5 33310 748 44,53 60-52 14
5 BK Sorana 1 14 3 6 5 31000 758 40,90 48-64 12
6 Korsør BC 1 14 1 7 6 28474 844 33,74 42-70 9
7 BK Højen 1 14 2 5 7 28122 894 31,46 38-74 9
8 Hvalsø BF 1 14 3 2 9 30152 793 38,02 39-73 8