Keglebillard - 2 Mands hold Øst
Pulje : 3
(2018-08-03)
 
1. runde / Onsdag 29.08.2018 Res   8. runde - Onsdag 05.12.2018 Res
113638 Hundested BK 1 - Helsingør SBK 1 2-2   113666 Helsingør SBK 1 - Hundested BK 1 2-2
113639 Ringsted BC 2 - Jægerspris BC 1 3-1   113667 Jægerspris BC 1 - Ringsted BC 2 0-4
113640 Greve BK 2 - BC Holbæk 3 0-4   113668 BC Holbæk 3 - Greve BK 2 4-0
113641 Gentofte BK 2 - Gentofte BK 3 2-2   113669 Gentofte BK 3 - Gentofte BK 2 4-0
2. runde / Onsdag 12.09.2018 Res   9. runde - Onsdag 16.01.2019 Res
113642 Gentofte BK 3 - BC Holbæk 3 4-0   113670 BC Holbæk 3 - Gentofte BK 3 2-2
113643 Hundested BK 1 - Gentofte BK 2 4-0   113671 Gentofte BK 2 - Hundested BK 1 4-0
113644 Helsingør SBK 1 - Ringsted BC 2 2-2   113672 Ringsted BC 2 - Helsingør SBK 1 3-1
113645 Jægerspris BC 1 - Greve BK 2 0-4   113673 Greve BK 2 - Jægerspris BC 1 2-2
3. runde / Onsdag 26.09.2018 Res   10. runde - Onsdag 30.01.2019 Res
113646 Helsingør SBK 1 - Gentofte BK 2 4-0   113674 Gentofte BK 2 - Helsingør SBK 1 0-4
113647 Ringsted BC 2 - Hundested BK 1 3-1   113675 Hundested BK 1 - Ringsted BC 2 4-0
113648 Gentofte BK 3 - Greve BK 2 0-4   113676 Greve BK 2 - Gentofte BK 3 2-2
113649 BC Holbæk 3 - Jægerspris BC 1 0-4   113677 Jægerspris BC 1 - BC Holbæk 3 2-2
4. runde / Onsdag 10.10.2018 Res   11. runde - Onsdag 13.02.2019 Res
113650 Ringsted BC 2 - Gentofte BK 3 4-0   113678 Gentofte BK 3 - Ringsted BC 2 2-2
113651 Greve BK 2 - Hundested BK 1 4-0   113679 Hundested BK 1 - Greve BK 2 4-0
113652 BC Holbæk 3 - Helsingør SBK 1 2-2   113680 Helsingør SBK 1 - BC Holbæk 3 0-4
113653 Gentofte BK 2 - Jægerspris BC 1 1-3   113681 Jægerspris BC 1 - Gentofte BK 2 2-2
5. runde / Onsdag 24.10.2018 Res   12. runde - Onsdag 27.02.2019 Res
113654 Hundested BK 1 - BC Holbæk 3 4-0   113682 BC Holbæk 3 - Hundested BK 1 0-4
113655 Helsingør SBK 1 - Greve BK 2 0-4   113683 Greve BK 2 - Helsingør SBK 1 2-2
113656 Jægerspris BC 1 - Gentofte BK 3 0-4   113684 Gentofte BK 3 - Jægerspris BC 1 2-2
113657 Gentofte BK 2 - Ringsted BC 2 0-4   113685 Ringsted BC 2 - Gentofte BK 2 4-0
6. runde / Onsdag 07.11.2018 Res   13. runde - Onsdag 13.03.2019 Res
113658 Gentofte BK 3 - Helsingør SBK 1 2-2   113686 Helsingør SBK 1 - Gentofte BK 3 0-4
113659 Jægerspris BC 1 - Hundested BK 1 2-2   113687 Hundested BK 1 - Jægerspris BC 1 1-3
113660 Greve BK 2 - Gentofte BK 2 4-0   113688 Gentofte BK 2 - Greve BK 2 4-0
113661 BC Holbæk 3 - Ringsted BC 2 0-4   113689 Ringsted BC 2 - BC Holbæk 3 4-0
7. runde / Onsdag 21.11.2018 Res   14. runde - Onsdag 27.03.2019 Res
113662 Hundested BK 1 - Gentofte BK 3 2-2   113690 Gentofte BK 3 - Hundested BK 1 2-2
113663 Helsingør SBK 1 - Jægerspris BC 1 2-2   113691 Jægerspris BC 1 - Helsingør SBK 1 1-3
113664 Ringsted BC 2 - Greve BK 2 4-0   113692 Greve BK 2 - Ringsted BC 2 1-3
113665 Gentofte BK 2 - BC Holbæk 3 0-4   113693 BC Holbæk 3 - Gentofte BK 2 2-2
 
Nr Klub H.nr Kam. Vun. Uafg. Tabt Score Indg. Snit Score % Indv. point MP.
1 Ringsted BC 2 14 11 2 1 3602 645 5,58 98,25 44-12 24
2 Gentofte BK 3 14 4 8 2 8354 770 10,85 86,79 32-24 16
3 Hundested BK 1 14 5 5 4 8424 824 10,22 89,56 32-24 15
4 Greve BK 2 14 5 3 6 4992 851 5,87 86,55 27-29 13
5 Helsingør SBK 1 14 3 7 4 4906 812 6,04 87,30 26-30 13
6 Jægerspris BC 1 14 3 6 5 5468 825 6,63 88,02 24-32 12
7 BC Holbæk 3 14 4 4 6 6330 798 7,93 80,74 24-32 12
8 Gentofte BK 2 14 2 3 9 7590 721 10,53 82,93 15-41 7