Fri Carambole - 2 Mands hold Vest
Pulje : 2
(2019-01-04)
 
1. runde / Mandag 27.08.2018 Res   8. runde - Mandag 03.12.2018 Res
107113 Assens BK 1 - Sydfyn BK 3 2-2   107141 Sydfyn BK 3 - Assens BK 1 2-2
107114 Søndersø BK 2 - Søndersø BK 1 2-2   107142 Søndersø BK 1 - Søndersø BK 2 0-4
107115 Aarup BK 1 - Billard Øst 1 2-2   107143 Billard Øst 1 - Aarup BK 1 2-2
107116 Sydfyn BK 2 - Sydfyn BK 1 2-2   107144 Sydfyn BK 1 - Sydfyn BK 2 2-2
2. runde / Mandag 10.09.2018 Res   9. runde - Mandag 17.12.2018 Res
107117 Sydfyn BK 1 - Billard Øst 1 4-0   107145 Billard Øst 1 - Sydfyn BK 1 0-4
107118 Assens BK 1 - Sydfyn BK 2 4-0   107146 Sydfyn BK 2 - Assens BK 1 4-0
107119 Sydfyn BK 3 - Søndersø BK 2 4-0   107147 Søndersø BK 2 - Sydfyn BK 3 4-0
107120 Søndersø BK 1 - Aarup BK 1 0-4   107148 Aarup BK 1 - Søndersø BK 1 2-2
3. runde / Mandag 24.09.2018 Res   10. runde - Mandag 14.01.2019 Res
107121 Sydfyn BK 3 - Sydfyn BK 2 4-0   107149 Sydfyn BK 2 - Sydfyn BK 3 0-4
107122 Søndersø BK 2 - Assens BK 1 2-2   107150 Assens BK 1 - Søndersø BK 2 2-2
107123 Sydfyn BK 1 - Aarup BK 1 2-2   107151 Aarup BK 1 - Sydfyn BK 1 2-2
107124 Billard Øst 1 - Søndersø BK 1 2-2   107152 Søndersø BK 1 - Billard Øst 1 2-2
4. runde / Mandag 08.10.2018 Res   11. runde - Mandag 28.01.2019 Res
107125 Søndersø BK 2 - Sydfyn BK 1 4-0   107153 Sydfyn BK 1 - Søndersø BK 2 0-4
107126 Aarup BK 1 - Assens BK 1 0-4   107154 Assens BK 1 - Aarup BK 1 4-0
107127 Billard Øst 1 - Sydfyn BK 3 0-4   107155 Sydfyn BK 3 - Billard Øst 1 2-2
107128 Sydfyn BK 2 - Søndersø BK 1 2-2   107156 Søndersø BK 1 - Sydfyn BK 2 0-4
5. runde / Mandag 22.10.2018 Res   12. runde - Mandag 11.02.2019 Res
107129 Assens BK 1 - Billard Øst 1 4-0   107157 Billard Øst 1 - Assens BK 1 2-2
107130 Sydfyn BK 3 - Aarup BK 1 0-4   107158 Aarup BK 1 - Sydfyn BK 3 2-2
107131 Søndersø BK 1 - Sydfyn BK 1 2-2   107159 Sydfyn BK 1 - Søndersø BK 1 2-2
107132 Sydfyn BK 2 - Søndersø BK 2 2-2   107160 Søndersø BK 2 - Sydfyn BK 2 2-2
6. runde / Mandag 05.11.2018 Res   13. runde - Mandag 25.02.2019 Res
107133 Sydfyn BK 1 - Sydfyn BK 3 4-0   107161 Sydfyn BK 3 - Sydfyn BK 1 4-0
107134 Søndersø BK 1 - Assens BK 1 0-4   107162 Assens BK 1 - Søndersø BK 1 0-4
107135 Aarup BK 1 - Sydfyn BK 2 2-2   107163 Sydfyn BK 2 - Aarup BK 1 2-2
107136 Billard Øst 1 - Søndersø BK 2 0-4   107164 Søndersø BK 2 - Billard Øst 1 4-0
7. runde / Mandag 19.11.2018 Res   14. runde - Mandag 11.03.2019 Res
107137 Assens BK 1 - Sydfyn BK 1 4-0   107165 Sydfyn BK 1 - Assens BK 1 0-4
107138 Sydfyn BK 3 - Søndersø BK 1 2-2   107166 Søndersø BK 1 - Sydfyn BK 3 0-4
107139 Søndersø BK 2 - Aarup BK 1 4-0   107167 Aarup BK 1 - Søndersø BK 2 4-0
107140 Sydfyn BK 2 - Billard Øst 1 4-0   107168 Billard Øst 1 - Sydfyn BK 2 0-4
 
Nr Klub H.nr Kam. Vun. Uafg. Tabt Score Indg. Snit Score % Indv. point MP.
1 Assens BK 1 14 7 5 2 679 771 0,88 89,93 38-18 19
2 Søndersø BK 2 14 7 5 2 658 919 0,72 89,65 38-18 19
3 Sydfyn BK 3 14 6 5 3 1931 780 2,48 88,99 34-22 17
4 Sydfyn BK 2 14 4 7 3 1190 855 1,39 88,08 30-26 15
5 Aarup BK 1 14 3 8 3 814 896 0,91 89,45 28-28 14
6 Sydfyn BK 1 14 3 6 5 593 853 0,70 86,07 24-32 12
7 Søndersø BK 1 14 1 8 5 750 889 0,84 82,42 20-36 10
8 Billard Øst 1 14 0 6 8 492 857 0,57 71,00 12-44 6