Keglebillard - Oldboys Øst
Pulje : 10
(2019-07-04)
 
1. runde / Onsdag 21.08.2019 Res   8. runde - Onsdag 27.11.2019 Res
119873 BK Ishøj 1 - Jægerspris BC 2 3-5   119901 Jægerspris BC 2 - BK Ishøj 1 0-8
119874 Helsingør SBK 1 - Solrød BK 3 4-4   119902 Solrød BK 3 - Helsingør SBK 1 6-2
119875 Gentofte BK 1 - Vildtbanegård II 1 2-6   119903 Vildtbanegård II 1 - Gentofte BK 1 4-4
119876 Rødovre BK 1 - Hundested BK 3 4-4   119904 Hundested BK 3 - Rødovre BK 1 4-4
2. runde / Onsdag 04.09.2019 Res   9. runde - Onsdag 11.12.2019 Res
119877 Hundested BK 3 - Vildtbanegård II 1 4-4   119905 Vildtbanegård II 1 - Hundested BK 3 6-2
119878 BK Ishøj 1 - Rødovre BK 1 6-2   119906 Rødovre BK 1 - BK Ishøj 1 4-4
119879 Jægerspris BC 2 - Helsingør SBK 1 6-2   119907 Helsingør SBK 1 - Jægerspris BC 2 6-2
119880 Solrød BK 3 - Gentofte BK 1 4-4   119908 Gentofte BK 1 - Solrød BK 3 4-4
3. runde / Onsdag 18.09.2019 Res   10. runde - Onsdag 08.01.2020 Res
119881 Jægerspris BC 2 - Rødovre BK 1 2-6   119909 Rødovre BK 1 - Jægerspris BC 2 6-2
119882 Helsingør SBK 1 - BK Ishøj 1 6-2   119910 BK Ishøj 1 - Helsingør SBK 1 2-6
119883 Hundested BK 3 - Gentofte BK 1 8-0   119911 Gentofte BK 1 - Hundested BK 3 4-4
119884 Vildtbanegård II 1 - Solrød BK 3 6-2   119912 Solrød BK 3 - Vildtbanegård II 1 5-3
4. runde / Onsdag 02.10.2019 Res   11. runde - Onsdag 22.01.2020 Res
119885 Helsingør SBK 1 - Hundested BK 3 2-6   119913 Hundested BK 3 - Helsingør SBK 1 4-4
119886 Gentofte BK 1 - BK Ishøj 1 4-4   119914 BK Ishøj 1 - Gentofte BK 1 4-4
119887 Vildtbanegård II 1 - Jægerspris BC 2 0-8   119915 Jægerspris BC 2 - Vildtbanegård II 1 5-3
119888 Rødovre BK 1 - Solrød BK 3 3-5   119916 Solrød BK 3 - Rødovre BK 1 4-4
5. runde / Onsdag 16.10.2019 Res   12. runde - Onsdag 05.02.2020 Res
119889 BK Ishøj 1 - Vildtbanegård II 1 2-6   119917 Vildtbanegård II 1 - BK Ishøj 1 4-4
119890 Jægerspris BC 2 - Gentofte BK 1 4-4   119918 Gentofte BK 1 - Jægerspris BC 2 4-4
119891 Solrød BK 3 - Hundested BK 3 4-4   119919 Hundested BK 3 - Solrød BK 3 2-6
119892 Rødovre BK 1 - Helsingør SBK 1 6-2   119920 Helsingør SBK 1 - Rødovre BK 1 8-0
6. runde / Onsdag 30.10.2019 Res   13. runde - Onsdag 19.02.2020 Res
119893 Hundested BK 3 - Jægerspris BC 2 4-4   119921 Jægerspris BC 2 - Hundested BK 3 3-5
119894 Solrød BK 3 - BK Ishøj 1 4-4   119922 BK Ishøj 1 - Solrød BK 3 2-6
119895 Gentofte BK 1 - Rødovre BK 1 5-3   119923 Rødovre BK 1 - Gentofte BK 1 4-4
119896 Vildtbanegård II 1 - Helsingør SBK 1 0-8   119924 Helsingør SBK 1 - Vildtbanegård II 1 4-4
7. runde / Onsdag 13.11.2019 Res   14. runde - Onsdag 04.03.2020 Res
119897 BK Ishøj 1 - Hundested BK 3 2-6   119925 Hundested BK 3 - BK Ishøj 1 4-4
119898 Jægerspris BC 2 - Solrød BK 3 6-2   119926 Solrød BK 3 - Jægerspris BC 2 6-2
119899 Helsingør SBK 1 - Gentofte BK 1 2-6   119927 Gentofte BK 1 - Helsingør SBK 1 2-6
119900 Rødovre BK 1 - Vildtbanegård II 1 4-4   119928 Vildtbanegård II 1 - Rødovre BK 1 6-2
 
Nr Klub H.nr Kam. Vun. Uafg. Tabt Score Indg. Snit Score % Indv. point MP.
1 Solrød BK 3 14 6 6 2 13130 1691 7,76 92,19 62-50 18
2 Hundested BK 3 14 4 8 2 14704 1646 8,93 88,32 61-51 16
3 Helsingør SBK 1 14 6 3 5 13732 1680 8,17 87,38 62-50 15
4 Vildtbanegård II 1 14 5 5 4 9216 1741 5,29 89,22 56-56 15
5 Jægerspris BC 2 14 5 3 6 7572 1745 4,34 83,39 53-59 13
6 Gentofte BK 1 14 2 9 3 14200 1707 8,32 85,31 51-61 13
7 Rødovre BK 1 14 3 6 5 8502 1714 4,96 85,05 52-60 12
8 BK Ishøj 1 14 2 6 6 9484 1648 5,75 84,03 51-61 10