Keglebillard - Oldboys Øst
Pulje : 11
(2019-07-04)
 
1. runde / Onsdag 21.08.2019 Res   8. runde - Onsdag 27.11.2019 Res
120041 Birkerød BK 1 - Taastrup BK 1 2-6   120069 Taastrup BK 1 - Birkerød BK 1 8-0
120042 Vejby BK 1 - Helsingør SBK 2 2-6   120070 Helsingør SBK 2 - Vejby BK 1 4-4
120043 Jægerspris BC 1 - Ølstykke BK 1 4-4   120071 Ølstykke BK 1 - Jægerspris BC 1 3-5
120044 Hundested BK 2 - Hundested BK 1 2-6   120072 Hundested BK 1 - Hundested BK 2 2-6
2. runde / Onsdag 04.09.2019 Res   9. runde - Onsdag 11.12.2019 Res
120045 Hundested BK 1 - Ølstykke BK 1 6-2   120073 Ølstykke BK 1 - Hundested BK 1 4-4
120046 Birkerød BK 1 - Hundested BK 2 2-6   120074 Hundested BK 2 - Birkerød BK 1 6-2
120047 Taastrup BK 1 - Vejby BK 1 4-4   120075 Vejby BK 1 - Taastrup BK 1 4-4
120048 Helsingør SBK 2 - Jægerspris BC 1 6-2   120076 Jægerspris BC 1 - Helsingør SBK 2 2-6
3. runde / Onsdag 18.09.2019 Res   10. runde - Onsdag 08.01.2020 Res
120049 Taastrup BK 1 - Hundested BK 2 5-3   120077 Hundested BK 2 - Taastrup BK 1 0-8
120050 Vejby BK 1 - Birkerød BK 1 3-5   120078 Birkerød BK 1 - Vejby BK 1 0-8
120051 Hundested BK 1 - Jægerspris BC 1 6-2   120079 Jægerspris BC 1 - Hundested BK 1 2-6
120052 Ølstykke BK 1 - Helsingør SBK 2 2-6   120080 Helsingør SBK 2 - Ølstykke BK 1 2-6
4. runde / Onsdag 02.10.2019 Res   11. runde - Onsdag 22.01.2020 Res
120053 Vejby BK 1 - Hundested BK 1 6-2   120081 Hundested BK 1 - Vejby BK 1 2-6
120054 Jægerspris BC 1 - Birkerød BK 1 2-6   120082 Birkerød BK 1 - Jægerspris BC 1 6-2
120055 Ølstykke BK 1 - Taastrup BK 1 4-4   120083 Taastrup BK 1 - Ølstykke BK 1 6-2
120056 Hundested BK 2 - Helsingør SBK 2 2-6   120084 Helsingør SBK 2 - Hundested BK 2 8-0
5. runde / Onsdag 16.10.2019 Res   12. runde - Onsdag 05.02.2020 Res
120057 Birkerød BK 1 - Ølstykke BK 1 0-8   120085 Ølstykke BK 1 - Birkerød BK 1 4-4
120058 Taastrup BK 1 - Jægerspris BC 1 6-2   120086 Jægerspris BC 1 - Taastrup BK 1 1-7
120059 Helsingør SBK 2 - Hundested BK 1 2-6   120087 Hundested BK 1 - Helsingør SBK 2 6-2
120060 Hundested BK 2 - Vejby BK 1 6-2   120088 Vejby BK 1 - Hundested BK 2 4-4
6. runde / Onsdag 30.10.2019 Res   13. runde - Onsdag 19.02.2020 Res
120061 Hundested BK 1 - Taastrup BK 1 6-2   120089 Taastrup BK 1 - Hundested BK 1 8-0
120062 Helsingør SBK 2 - Birkerød BK 1 8-0   120090 Birkerød BK 1 - Helsingør SBK 2 6-2
120063 Jægerspris BC 1 - Hundested BK 2 0-8   120091 Hundested BK 2 - Jægerspris BC 1 7-1
120064 Ølstykke BK 1 - Vejby BK 1 4-4   120092 Vejby BK 1 - Ølstykke BK 1 2-6
7. runde / Onsdag 13.11.2019 Res   14. runde - Onsdag 04.03.2020 Res
120065 Birkerød BK 1 - Hundested BK 1 5-3   120093 Hundested BK 1 - Birkerød BK 1
120066 Taastrup BK 1 - Helsingør SBK 2 4-4   120094 Helsingør SBK 2 - Taastrup BK 1
120067 Vejby BK 1 - Jægerspris BC 1 7-1   120095 Jægerspris BC 1 - Vejby BK 1
120068 Hundested BK 2 - Ølstykke BK 1 4-4   120096 Ølstykke BK 1 - Hundested BK 2
 
Nr Klub H.nr Kam. Vun. Uafg. Tabt Score Indg. Snit Score % Indv. point MP.
1 Taastrup BK 1 13 8 4 1 17598 1441 12,21 93,92 72-32 20
2 Helsingør SBK 2 13 7 2 4 11206 1560 7,18 90,23 62-42 16
3 Hundested BK 1 13 7 1 5 18408 1533 12,01 89,51 55-49 15
4 Hundested BK 2 13 6 2 5 14926 1462 10,21 89,28 54-50 14
5 Vejby BK 1 13 4 5 4 11082 1502 7,38 88,59 56-48 13
6 Ølstykke BK 1 13 3 6 4 17370 1521 11,42 88,39 53-51 12
7 Birkerød BK 1 13 5 1 7 8440 1570 5,38 81,04 38-66 11
8 Jægerspris BC 1 13 1 1 11 7816 1519 5,15 79,74 26-78 3