Keglebillard - Oldboys Øst
Pulje : 11
(2019-07-04)
 
1. runde / Onsdag 21.08.2019 Res   8. runde - Onsdag 27.11.2019 Res
120041 Birkerød BK 1 - Taastrup BK 1 2-6   120069 Taastrup BK 1 - Birkerød BK 1
120042 Vejby BK 1 - Helsingør SBK 2 2-6   120070 Helsingør SBK 2 - Vejby BK 1
120043 Jægerspris BC 1 - Ølstykke BK 1 4-4   120071 Ølstykke BK 1 - Jægerspris BC 1
120044 Hundested BK 2 - Hundested BK 1 2-6   120072 Hundested BK 1 - Hundested BK 2
2. runde / Onsdag 04.09.2019 Res   9. runde - Onsdag 11.12.2019 Res
120045 Hundested BK 1 - Ølstykke BK 1 6-2   120073 Ølstykke BK 1 - Hundested BK 1
120046 Birkerød BK 1 - Hundested BK 2 2-6   120074 Hundested BK 2 - Birkerød BK 1
120047 Taastrup BK 1 - Vejby BK 1 4-4   120075 Vejby BK 1 - Taastrup BK 1
120048 Helsingør SBK 2 - Jægerspris BC 1 6-2   120076 Jægerspris BC 1 - Helsingør SBK 2
3. runde / Onsdag 18.09.2019 Res   10. runde - Onsdag 08.01.2020 Res
120049 Taastrup BK 1 - Hundested BK 2 5-3   120077 Hundested BK 2 - Taastrup BK 1
120050 Vejby BK 1 - Birkerød BK 1 3-5   120078 Birkerød BK 1 - Vejby BK 1
120051 Hundested BK 1 - Jægerspris BC 1 6-2   120079 Jægerspris BC 1 - Hundested BK 1
120052 Ølstykke BK 1 - Helsingør SBK 2 2-6   120080 Helsingør SBK 2 - Ølstykke BK 1
4. runde / Onsdag 02.10.2019 Res   11. runde - Onsdag 22.01.2020 Res
120053 Vejby BK 1 - Hundested BK 1 6-2   120081 Hundested BK 1 - Vejby BK 1
120054 Jægerspris BC 1 - Birkerød BK 1 2-6   120082 Birkerød BK 1 - Jægerspris BC 1
120055 Ølstykke BK 1 - Taastrup BK 1 4-4   120083 Taastrup BK 1 - Ølstykke BK 1
120056 Hundested BK 2 - Helsingør SBK 2 2-6   120084 Helsingør SBK 2 - Hundested BK 2
5. runde / Onsdag 16.10.2019 Res   12. runde - Onsdag 05.02.2020 Res
120057 Birkerød BK 1 - Ølstykke BK 1 0-8   120085 Ølstykke BK 1 - Birkerød BK 1
120058 Taastrup BK 1 - Jægerspris BC 1 6-2   120086 Jægerspris BC 1 - Taastrup BK 1
120059 Helsingør SBK 2 - Hundested BK 1 2-6   120087 Hundested BK 1 - Helsingør SBK 2
120060 Hundested BK 2 - Vejby BK 1 6-2   120088 Vejby BK 1 - Hundested BK 2
6. runde / Onsdag 30.10.2019 Res   13. runde - Onsdag 19.02.2020 Res
120061 Hundested BK 1 - Taastrup BK 1 6-2   120089 Taastrup BK 1 - Hundested BK 1
120062 Helsingør SBK 2 - Birkerød BK 1 8-0   120090 Birkerød BK 1 - Helsingør SBK 2
120063 Jægerspris BC 1 - Hundested BK 2 0-8   120091 Hundested BK 2 - Jægerspris BC 1
120064 Ølstykke BK 1 - Vejby BK 1 4-4   120092 Vejby BK 1 - Ølstykke BK 1
7. runde / Onsdag 13.11.2019 Res   14. runde - Onsdag 04.03.2020 Res
120065 Birkerød BK 1 - Hundested BK 1 5-3   120093 Hundested BK 1 - Birkerød BK 1
120066 Taastrup BK 1 - Helsingør SBK 2 4-4   120094 Helsingør SBK 2 - Taastrup BK 1
120067 Vejby BK 1 - Jægerspris BC 1 7-1   120095 Jægerspris BC 1 - Vejby BK 1
120068 Hundested BK 2 - Ølstykke BK 1 4-4   120096 Ølstykke BK 1 - Hundested BK 2
 
Nr Klub H.nr Kam. Vun. Uafg. Tabt Score Indg. Snit Score % Indv. point MP.
1 Helsingør SBK 2 7 5 1 1 6240 852 7,32 93,33 38-18 11
2 Hundested BK 1 7 5 0 2 10540 848 12,43 95,18 35-21 10
3 Taastrup BK 1 7 3 3 1 9432 784 12,03 90,78 31-25 9
4 Hundested BK 2 7 3 1 3 8484 791 10,73 90,99 31-25 7
5 Ølstykke BK 1 7 1 4 2 9344 855 10,93 88,75 28-28 6
6 Vejby BK 1 7 2 2 3 5288 810 6,53 85,46 28-28 6
7 Birkerød BK 1 7 3 0 4 4604 849 5,42 83,13 20-36 6
8 Jægerspris BC 1 7 0 1 6 4166 811 5,14 78,93 13-43 1