Keglebillard - Oldboys Øst
Pulje : 3
(2022-07-24)
 
1. runde / Onsdag 24.08.2022 Res   8. runde - Onsdag 30.11.2022 Res
179974 Asnæs-Gr. BK 1 - Hvalsø BF 1 4-4   180002 Hvalsø BF 1 - Asnæs-Gr. BK 1 6-2
179975 BK Sorana 1 - Kalundborg BC 1 4-4   180003 Kalundborg BC 1 - BK Sorana 1 7-1
179976 Odsherred 1 - Kgl. Høng BK 1 2-6   180004 Kgl. Høng BK 1 - Odsherred 1 2-6
179977 Holbæk 1 - Ølstykke BK 2 6-2   180005 Ølstykke BK 2 - Holbæk 1 4-4
2. runde / Onsdag 07.09.2022 Res   9. runde - Onsdag 14.12.2022 Res
179978 Ølstykke BK 2 - Kgl. Høng BK 1 3-5   180006 Kgl. Høng BK 1 - Ølstykke BK 2 3-5
179979 Asnæs-Gr. BK 1 - Holbæk 1 0-8   180007 Holbæk 1 - Asnæs-Gr. BK 1 2-6
179980 Hvalsø BF 1 - BK Sorana 1 8-0   180008 BK Sorana 1 - Hvalsø BF 1 4-4
179981 Kalundborg BC 1 - Odsherred 1 4-4   180009 Odsherred 1 - Kalundborg BC 1 4-4
3. runde / Onsdag 21.09.2022 Res   10. runde - Onsdag 11.01.2023 Res
179982 Hvalsø BF 1 - Holbæk 1 3-5   180010 Holbæk 1 - Hvalsø BF 1 4-4
179983 BK Sorana 1 - Asnæs-Gr. BK 1 6-2   180011 Asnæs-Gr. BK 1 - BK Sorana 1 2-6
179984 Ølstykke BK 2 - Odsherred 1 4-4   180012 Odsherred 1 - Ølstykke BK 2 6-2
179985 Kgl. Høng BK 1 - Kalundborg BC 1 5-3   180013 Kalundborg BC 1 - Kgl. Høng BK 1 4-4
4. runde / Onsdag 05.10.2022 Res   11. runde - Onsdag 25.01.2023 Res
179986 BK Sorana 1 - Ølstykke BK 2 4-4   180014 Ølstykke BK 2 - BK Sorana 1 4-4
179987 Odsherred 1 - Asnæs-Gr. BK 1 4-4   180015 Asnæs-Gr. BK 1 - Odsherred 1 6-2
179988 Kgl. Høng BK 1 - Hvalsø BF 1 4-4   180016 Hvalsø BF 1 - Kgl. Høng BK 1
179989 Holbæk 1 - Kalundborg BC 1 6-2   180017 Kalundborg BC 1 - Holbæk 1 4-4
5. runde / Onsdag 19.10.2022 Res   12. runde - Onsdag 08.02.2023 Res
179990 Asnæs-Gr. BK 1 - Kgl. Høng BK 1 8-0   180018 Kgl. Høng BK 1 - Asnæs-Gr. BK 1
179991 Hvalsø BF 1 - Odsherred 1 5-3   180019 Odsherred 1 - Hvalsø BF 1
179992 Kalundborg BC 1 - Ølstykke BK 2 4-4   180020 Ølstykke BK 2 - Kalundborg BC 1
179993 Holbæk 1 - BK Sorana 1 5-3   180021 BK Sorana 1 - Holbæk 1
6. runde / Onsdag 02.11.2022 Res   13. runde - Onsdag 22.02.2023 Res
179994 Ølstykke BK 2 - Hvalsø BF 1 4-4   180022 Hvalsø BF 1 - Ølstykke BK 2
179995 Kalundborg BC 1 - Asnæs-Gr. BK 1 6-2   180023 Asnæs-Gr. BK 1 - Kalundborg BC 1
179996 Odsherred 1 - Holbæk 1 2-6   180024 Holbæk 1 - Odsherred 1
179997 Kgl. Høng BK 1 - BK Sorana 1 4-4   180025 BK Sorana 1 - Kgl. Høng BK 1
7. runde / Onsdag 16.11.2022 Res   14. runde - Onsdag 08.03.2023 Res
179998 Asnæs-Gr. BK 1 - Ølstykke BK 2 8-0   180026 Ølstykke BK 2 - Asnæs-Gr. BK 1
179999 Hvalsø BF 1 - Kalundborg BC 1 3-5   180027 Kalundborg BC 1 - Hvalsø BF 1
180000 BK Sorana 1 - Odsherred 1 6-2   180028 Odsherred 1 - BK Sorana 1
180001 Holbæk 1 - Kgl. Høng BK 1 0-8   180029 Kgl. Høng BK 1 - Holbæk 1
 
Nr Klub H.nr Kam. Vun. Uafg. Tabt Score Indg. Snit Score % Indv. point MP.
1 Holbæk 1 11 6 3 2 9254 1383 6,69 87,19 50-38 15
2 Kalundborg BC 1 11 3 6 2 9734 1336 7,29 88,65 47-41 12
3 Hvalsø BF 1 10 3 5 2 10090 1230 8,20 89,56 45-35 11
4 Kgl. Høng BK 1 10 4 3 3 10036 1250 8,03 90,73 41-39 11
5 BK Sorana 1 11 3 5 3 9438 1419 6,65 89,43 42-46 11
6 Asnæs-Gr. BK 1 11 4 2 5 5166 1410 3,66 86,19 44-44 10
7 Odsherred 1 11 2 4 5 6662 1415 4,71 87,18 39-49 8
8 Ølstykke BK 2 11 1 6 4 8288 1351 6,13 87,22 36-52 8