Keglebillard - Oldboys Øst
Pulje : 4
(2022-07-24)
 
1. runde / Onsdag 24.08.2022 Res   8. runde - Onsdag 30.11.2022 Res
180030 Asnæs-Gr. BK 2 - Holbæk 2 6-2   180058 Holbæk 2 - Asnæs-Gr. BK 2 2-6
180031 Kalundborg BC 2 - BK Sorana 2 0-8   180059 BK Sorana 2 - Kalundborg BC 2 6-2
180032 Hvalsø BF 2 - Nykøbing S. BK 1 5-3   180060 Nykøbing S. BK 1 - Hvalsø BF 2 8-0
180033 Odsherred 3 - Odsherred 2 6-2   180061 Odsherred 2 - Odsherred 3 8-0
2. runde / Onsdag 07.09.2022 Res   9. runde - Onsdag 14.12.2022 Res
180034 Odsherred 2 - Nykøbing S. BK 1 4-4   180062 Nykøbing S. BK 1 - Odsherred 2 6-2
180035 Asnæs-Gr. BK 2 - Odsherred 3 2-6   180063 Odsherred 3 - Asnæs-Gr. BK 2 2-6
180036 Holbæk 2 - Kalundborg BC 2 4-4   180064 Kalundborg BC 2 - Holbæk 2 2-6
180037 BK Sorana 2 - Hvalsø BF 2 6-2   180065 Hvalsø BF 2 - BK Sorana 2 4-4
3. runde / Onsdag 21.09.2022 Res   10. runde - Onsdag 11.01.2023 Res
180038 Holbæk 2 - Odsherred 3 4-4   180066 Odsherred 3 - Holbæk 2 8-0
180039 Kalundborg BC 2 - Asnæs-Gr. BK 2 2-6   180067 Asnæs-Gr. BK 2 - Kalundborg BC 2 6-2
180040 Odsherred 2 - Hvalsø BF 2 4-4   180068 Hvalsø BF 2 - Odsherred 2 2-6
180041 Nykøbing S. BK 1 - BK Sorana 2 4-4   180069 BK Sorana 2 - Nykøbing S. BK 1 6-2
4. runde / Onsdag 05.10.2022 Res   11. runde - Onsdag 25.01.2023 Res
180042 Kalundborg BC 2 - Odsherred 2 6-2   180070 Odsherred 2 - Kalundborg BC 2 6-2
180043 Hvalsø BF 2 - Asnæs-Gr. BK 2 3-5   180071 Asnæs-Gr. BK 2 - Hvalsø BF 2 8-0
180044 Nykøbing S. BK 1 - Holbæk 2 6-2   180072 Holbæk 2 - Nykøbing S. BK 1 2-6
180045 Odsherred 3 - BK Sorana 2 8-0   180073 BK Sorana 2 - Odsherred 3 4-4
5. runde / Onsdag 19.10.2022 Res   12. runde - Onsdag 08.02.2023 Res
180046 Asnæs-Gr. BK 2 - Nykøbing S. BK 1 6-2   180074 Nykøbing S. BK 1 - Asnæs-Gr. BK 2
180047 Holbæk 2 - Hvalsø BF 2 4-4   180075 Hvalsø BF 2 - Holbæk 2
180048 BK Sorana 2 - Odsherred 2 4-4   180076 Odsherred 2 - BK Sorana 2
180049 Odsherred 3 - Kalundborg BC 2 2-6   180077 Kalundborg BC 2 - Odsherred 3
6. runde / Onsdag 02.11.2022 Res   13. runde - Onsdag 22.02.2023 Res
180050 Odsherred 2 - Holbæk 2 4-4   180078 Holbæk 2 - Odsherred 2
180051 BK Sorana 2 - Asnæs-Gr. BK 2 4-4   180079 Asnæs-Gr. BK 2 - BK Sorana 2
180052 Hvalsø BF 2 - Odsherred 3 3-5   180080 Odsherred 3 - Hvalsø BF 2
180053 Nykøbing S. BK 1 - Kalundborg BC 2 4-4   180081 Kalundborg BC 2 - Nykøbing S. BK 1
7. runde / Onsdag 16.11.2022 Res   14. runde - Onsdag 08.03.2023 Res
180054 Asnæs-Gr. BK 2 - Odsherred 2 2-6   180082 Odsherred 2 - Asnæs-Gr. BK 2
180055 Holbæk 2 - BK Sorana 2 0-8   180083 BK Sorana 2 - Holbæk 2
180056 Kalundborg BC 2 - Hvalsø BF 2 4-4   180084 Hvalsø BF 2 - Kalundborg BC 2
180057 Odsherred 3 - Nykøbing S. BK 1 4-4   180085 Nykøbing S. BK 1 - Odsherred 3
 
Nr Klub H.nr Kam. Vun. Uafg. Tabt Score Indg. Snit Score % Indv. point MP.
1 Asnæs-Gr. BK 2 11 8 1 2 7506 1404 5,35 91,31 57-31 17
2 BK Sorana 2 11 5 5 1 8672 1256 6,90 91,32 54-34 15
3 Odsherred 3 11 5 3 3 6594 1384 4,76 87,73 49-39 13
4 Nykøbing S. BK 1 11 4 4 3 10790 1424 7,58 88,69 49-39 12
5 Odsherred 2 11 4 4 3 8802 1350 6,52 87,37 48-40 12
6 Kalundborg BC 2 11 2 3 6 7858 1373 5,72 80,64 34-54 7
7 Hvalsø BF 2 11 1 4 6 8624 1335 6,46 83,23 31-57 6
8 Holbæk 2 11 1 4 6 6010 1416 4,24 79,16 30-58 6