Keglebillard - Oldboys Øst
Pulje : 5
(2022-07-24)
 
1. runde / Onsdag 24.08.2022 Res   8. runde - Onsdag 30.11.2022 Res
180086 Ølstykke BK 3 - Hvalsø BF 3 4-4   180114 Hvalsø BF 3 - Ølstykke BK 3 4-4
180087 BK Sorana 3 - Ramsø BK 2 6-2   180115 Ramsø BK 2 - BK Sorana 3 6-2
180088 Osted BK 1 - Jyderup BK 1 2-6   180116 Jyderup BK 1 - Osted BK 1 3-5
180089 Holbæk 3 - Greve BK 1 2-6   180117 Greve BK 1 - Holbæk 3 2-6
2. runde / Onsdag 07.09.2022 Res   9. runde - Onsdag 14.12.2022 Res
180090 Greve BK 1 - Jyderup BK 1 4-4   180118 Jyderup BK 1 - Greve BK 1 7-1
180091 Ølstykke BK 3 - Holbæk 3 6-2   180119 Holbæk 3 - Ølstykke BK 3 2-6
180092 Hvalsø BF 3 - BK Sorana 3 6-2   180120 BK Sorana 3 - Hvalsø BF 3 4-4
180093 Ramsø BK 2 - Osted BK 1 4-4   180121 Osted BK 1 - Ramsø BK 2 6-2
3. runde / Onsdag 21.09.2022 Res   10. runde - Onsdag 11.01.2023 Res
180094 Hvalsø BF 3 - Holbæk 3 4-4   180122 Holbæk 3 - Hvalsø BF 3 4-4
180095 BK Sorana 3 - Ølstykke BK 3 2-6   180123 Ølstykke BK 3 - BK Sorana 3 7-1
180096 Greve BK 1 - Osted BK 1 6-2   180124 Osted BK 1 - Greve BK 1 4-4
180097 Jyderup BK 1 - Ramsø BK 2 2-6   180125 Ramsø BK 2 - Jyderup BK 1 8-0
4. runde / Onsdag 05.10.2022 Res   11. runde - Onsdag 25.01.2023 Res
180098 BK Sorana 3 - Greve BK 1 4-4   180126 Greve BK 1 - BK Sorana 3 8-0
180099 Osted BK 1 - Ølstykke BK 3 6-2   180127 Ølstykke BK 3 - Osted BK 1 4-4
180100 Jyderup BK 1 - Hvalsø BF 3 6-2   180128 Hvalsø BF 3 - Jyderup BK 1 4-4
180101 Holbæk 3 - Ramsø BK 2 4-4   180129 Ramsø BK 2 - Holbæk 3 4-4
5. runde / Onsdag 19.10.2022 Res   12. runde - Onsdag 08.02.2023 Res
180102 Ølstykke BK 3 - Jyderup BK 1 4-4   180130 Jyderup BK 1 - Ølstykke BK 3
180103 Hvalsø BF 3 - Osted BK 1 7-1   180131 Osted BK 1 - Hvalsø BF 3
180104 Ramsø BK 2 - Greve BK 1 4-4   180132 Greve BK 1 - Ramsø BK 2
180105 Holbæk 3 - BK Sorana 3 5-3   180133 BK Sorana 3 - Holbæk 3
6. runde / Onsdag 02.11.2022 Res   13. runde - Onsdag 22.02.2023 Res
180106 Greve BK 1 - Hvalsø BF 3 4-4   180134 Hvalsø BF 3 - Greve BK 1
180107 Ramsø BK 2 - Ølstykke BK 3 6-2   180135 Ølstykke BK 3 - Ramsø BK 2
180108 Osted BK 1 - Holbæk 3 7-1   180136 Holbæk 3 - Osted BK 1
180109 Jyderup BK 1 - BK Sorana 3 6-2   180137 BK Sorana 3 - Jyderup BK 1
7. runde / Onsdag 16.11.2022 Res   14. runde - Onsdag 08.03.2023 Res
180110 Ølstykke BK 3 - Greve BK 1 4-4   180138 Greve BK 1 - Ølstykke BK 3
180111 Hvalsø BF 3 - Ramsø BK 2 2-6   180139 Ramsø BK 2 - Hvalsø BF 3
180112 BK Sorana 3 - Osted BK 1 2-6   180140 Osted BK 1 - BK Sorana 3
180113 Holbæk 3 - Jyderup BK 1 6-2   180141 Jyderup BK 1 - Holbæk 3
 
Nr Klub H.nr Kam. Vun. Uafg. Tabt Score Indg. Snit Score % Indv. point MP.
1 Ramsø BK 2 11 5 4 2 6556 1307 5,02 86,35 52-36 14
2 Ølstykke BK 3 11 4 5 2 8126 1371 5,93 89,45 49-39 13
3 Osted BK 1 11 5 3 3 9058 1366 6,63 91,83 47-41 13
4 Greve BK 1 11 3 6 2 11170 1282 8,71 86,10 47-41 12
5 Hvalsø BF 3 11 2 7 2 6916 1307 5,29 89,26 45-43 11
6 Jyderup BK 1 11 4 3 4 8282 1300 6,37 86,81 44-44 11
7 Holbæk 3 11 3 4 4 6956 1372 5,07 86,97 40-48 10
8 BK Sorana 3 11 1 2 8 5116 1249 4,10 81,05 28-60 4