Keglebillard - 2. Division Vest
Pulje : 2
(2019-07-05)
 
1. runde / Søndag 01.09.2019 Res   8. runde - Søndag 08.12.2019 Res
127141 BK Fluen 1 - BK Frem 1 6-2   127169 BK Frem 1 - BK Fluen 1
127142 Viborg BC 1 - Videbæk BK 1 2-6   127170 Videbæk BK 1 - Viborg BC 1 4-4
127143 Troldhede BK 1 - Silkeborg BC 1 4-4   127171 Silkeborg BC 1 - Troldhede BK 1 2-6
127144 Asaa BK 1 - Juelsminde BK 1 4-4   127172 Juelsminde BK 1 - Asaa BK 1 8-0
2. runde / Søndag 15.09.2019 Res   9. runde - Søndag 05.01.2020 Res
127145 Juelsminde BK 1 - Silkeborg BC 1 6-2   127173 Silkeborg BC 1 - Juelsminde BK 1 1-7
127146 BK Fluen 1 - Asaa BK 1 6-2   127174 Asaa BK 1 - BK Fluen 1 6-2
127147 BK Frem 1 - Viborg BC 1 6-2   127175 Viborg BC 1 - BK Frem 1 2-6
127148 Videbæk BK 1 - Troldhede BK 1 0-8   127176 Troldhede BK 1 - Videbæk BK 1 6-2
3. runde / Søndag 29.09.2019 Res   10. runde - Søndag 19.01.2020 Res
127149 BK Frem 1 - Asaa BK 1 5-3   127177 Asaa BK 1 - BK Frem 1
127150 Viborg BC 1 - BK Fluen 1 4-4   127178 BK Fluen 1 - Viborg BC 1 6-2
127151 Juelsminde BK 1 - Troldhede BK 1 4-4   127179 Troldhede BK 1 - Juelsminde BK 1 6-2
127152 Silkeborg BC 1 - Videbæk BK 1 5-3   127180 Videbæk BK 1 - Silkeborg BC 1 2-6
4. runde / Søndag 13.10.2019 Res   11. runde - Søndag 02.02.2020 Res
127153 Viborg BC 1 - Juelsminde BK 1 4-4   127181 Juelsminde BK 1 - Viborg BC 1
127154 Troldhede BK 1 - BK Fluen 1 6-2   127182 BK Fluen 1 - Troldhede BK 1
127155 Silkeborg BC 1 - BK Frem 1 2-6   127183 BK Frem 1 - Silkeborg BC 1
127156 Asaa BK 1 - Videbæk BK 1   127184 Videbæk BK 1 - Asaa BK 1
5. runde / Søndag 27.10.2019 Res   12. runde - Søndag 16.02.2020 Res
127157 BK Fluen 1 - Silkeborg BC 1 4-4   127185 Silkeborg BC 1 - BK Fluen 1
127158 BK Frem 1 - Troldhede BK 1 0-8   127186 Troldhede BK 1 - BK Frem 1
127159 Videbæk BK 1 - Juelsminde BK 1 4-4   127187 Juelsminde BK 1 - Videbæk BK 1
127160 Asaa BK 1 - Viborg BC 1 2-6   127188 Viborg BC 1 - Asaa BK 1
6. runde / Søndag 10.11.2019 Res   13. runde - Søndag 01.03.2020 Res
127161 Juelsminde BK 1 - BK Frem 1 8-0   127189 BK Frem 1 - Juelsminde BK 1
127162 Videbæk BK 1 - BK Fluen 1 6-2   127190 BK Fluen 1 - Videbæk BK 1
127163 Troldhede BK 1 - Asaa BK 1   127191 Asaa BK 1 - Troldhede BK 1
127164 Silkeborg BC 1 - Viborg BC 1 4-4   127192 Viborg BC 1 - Silkeborg BC 1
7. runde / Søndag 24.11.2019 Res   14. runde - Søndag 15.03.2020 Res
127165 BK Fluen 1 - Juelsminde BK 1 2-6   127193 Juelsminde BK 1 - BK Fluen 1
127166 BK Frem 1 - Videbæk BK 1 5-3   127194 Videbæk BK 1 - BK Frem 1
127167 Viborg BC 1 - Troldhede BK 1 0-8   127195 Troldhede BK 1 - Viborg BC 1
127168 Asaa BK 1 - Silkeborg BC 1 5-3   127196 Silkeborg BC 1 - Asaa BK 1
 
Nr Klub H.nr Kam. Vun. Uafg. Tabt Score Indg. Snit Score % Indv. point MP.
1 Troldhede BK 1 9 7 2 0 20442 563 36,31 56-16 16
2 Juelsminde BK 1 10 5 4 1 21028 627 33,54 53-27 14
3 BK Frem 1 8 5 0 3 15738 612 25,72 30-34 10
4 BK Fluen 1 9 3 2 4 17886 721 24,81 34-38 8
5 Silkeborg BC 1 10 2 3 5 18990 770 24,66 33-47 7
6 Videbæk BK 1 9 2 2 5 17842 653 27,32 30-42 6
7 Viborg BC 1 10 1 4 5 18234 859 21,23 30-50 6
8 Asaa BK 1 7 2 1 4 14160 593 23,88 22-34 5