Keglebillard - 1. Division Vest
Pulje : 1
(2022-07-01)
 
1. runde / Søndag 11.09.2022 Res   8. runde - Søndag 18.12.2022 Res
166312 Asaa BK 1 - Spjald BK 1 4-4   166340 Spjald BK 1 - Asaa BK 1 0-8
166313 Varde BK 1 - BK Frem 1 2-6   166341 BK Frem 1 - Varde BK 1 6-2
166314 Esbjerg BC 1 - Silkeborg BC 1 8-0   166342 Silkeborg BC 1 - Esbjerg BC 1 1-7
166315 Ørbæk BK 1 - BK Nyborg 1 0-8   166343 BK Nyborg 1 - Ørbæk BK 1 4-4
2. runde / Søndag 25.09.2022 Res   9. runde - Søndag 15.01.2023 Res
166316 BK Nyborg 1 - Silkeborg BC 1 8-0   166344 Silkeborg BC 1 - BK Nyborg 1 4-4
166317 Asaa BK 1 - Ørbæk BK 1 8-0   166345 Ørbæk BK 1 - Asaa BK 1 2-6
166318 Spjald BK 1 - Varde BK 1 4-4   166346 Varde BK 1 - Spjald BK 1 6-2
166319 BK Frem 1 - Esbjerg BC 1 2-6   166347 Esbjerg BC 1 - BK Frem 1 2-6
3. runde / Søndag 09.10.2022 Res   10. runde - Søndag 29.01.2023 Res
166320 Spjald BK 1 - Ørbæk BK 1 2-6   166348 Ørbæk BK 1 - Spjald BK 1
166321 Varde BK 1 - Asaa BK 1 7-1   166349 Asaa BK 1 - Varde BK 1
166322 BK Nyborg 1 - Esbjerg BC 1 2-6   166350 Esbjerg BC 1 - BK Nyborg 1
166323 Silkeborg BC 1 - BK Frem 1 2-6   166351 BK Frem 1 - Silkeborg BC 1
4. runde / Søndag 23.10.2022 Res   11. runde - Søndag 12.02.2023 Res
166324 Varde BK 1 - BK Nyborg 1   166352 BK Nyborg 1 - Varde BK 1 6-2
166325 Esbjerg BC 1 - Asaa BK 1 4-4   166353 Asaa BK 1 - Esbjerg BC 1
166326 Silkeborg BC 1 - Spjald BK 1 0-8   166354 Spjald BK 1 - Silkeborg BC 1
166327 Ørbæk BK 1 - BK Frem 1 2-6   166355 BK Frem 1 - Ørbæk BK 1
5. runde / Søndag 06.11.2022 Res   12. runde - Søndag 26.02.2023 Res
166328 Asaa BK 1 - Silkeborg BC 1 8-0   166356 Silkeborg BC 1 - Asaa BK 1
166329 Spjald BK 1 - Esbjerg BC 1 2-6   166357 Esbjerg BC 1 - Spjald BK 1
166330 BK Frem 1 - BK Nyborg 1 4-4   166358 BK Nyborg 1 - BK Frem 1
166331 Ørbæk BK 1 - Varde BK 1 4-4   166359 Varde BK 1 - Ørbæk BK 1
6. runde / Søndag 20.11.2022 Res   13. runde - Søndag 12.03.2023 Res
166332 BK Nyborg 1 - Spjald BK 1 1-7   166360 Spjald BK 1 - BK Nyborg 1
166333 BK Frem 1 - Asaa BK 1 6-2   166361 Asaa BK 1 - BK Frem 1
166334 Esbjerg BC 1 - Ørbæk BK 1 5-3   166362 Ørbæk BK 1 - Esbjerg BC 1
166335 Silkeborg BC 1 - Varde BK 1 2-6   166363 Varde BK 1 - Silkeborg BC 1
7. runde / Søndag 04.12.2022 Res   14. runde - Søndag 26.03.2023 Res
166336 Asaa BK 1 - BK Nyborg 1   166364 BK Nyborg 1 - Asaa BK 1 2-6
166337 Spjald BK 1 - BK Frem 1 4-4   166365 BK Frem 1 - Spjald BK 1
166338 Varde BK 1 - Esbjerg BC 1 4-4   166366 Esbjerg BC 1 - Varde BK 1
166339 Ørbæk BK 1 - Silkeborg BC 1 6-2   166367 Silkeborg BC 1 - Ørbæk BK 1
 
Nr Klub H.nr Kam. Vun. Uafg. Tabt Score Indg. Snit Score % Indv. point MP.
1 Esbjerg BC 1 9 6 2 1 22550 580 38,88 48-24 14
2 BK Frem 1 9 6 2 1 22452 499 44,99 46-26 14
3 Asaa BK 1 9 5 2 2 22834 591 38,64 47-25 12
4 BK Nyborg 1 9 3 3 3 21488 645 33,31 39-33 9
5 Varde BK 1 9 3 3 3 21284 587 36,26 37-35 9
6 Spjald BK 1 9 2 3 4 20806 654 31,81 33-39 7
7 Ørbæk BK 1 9 2 2 5 20582 591 34,83 27-45 6
8 Silkeborg BC 1 9 0 1 8 17436 735 23,72 11-61 1