Keglebillard - 2 Mands hold Vest
Pulje : 3
(2021-01-05)
 
1. runde / Mandag 24.08.2020 Res   9. runde - Mandag 14.12.2020 Res
143005 Tinghøj BC 1 - AAPBC 1 2-2   143029 AAPBC 1 - Fluen 1
143006 Viborg BC 1 - Aars BK 1 2-2   143030 Tinghøj BC 1 - Aars BK 1
143007 Fluen 4 - Fluen 1 4-0   143031 Fluen 4 - Viborg BC 1
2. runde / Mandag 07.09.2020 Res   10. runde - Mandag 01.02.2021 Res
143008 Fluen 1 - Viborg BC 1 3-1   143032 Fluen 1 - Tinghøj BC 1
143009 AAPBC 1 - Aars BK 1 0-4   143033 Viborg BC 1 - AAPBC 1
143010 Tinghøj BC 1 - Fluen 4 2-2   143034 Aars BK 1 - Fluen 4
3. runde / Mandag 21.09.2020 Res   11. runde - Mandag 15.02.2021 Res
143011 Viborg BC 1 - Tinghøj BC 1 2-2   143035 Tinghøj BC 1 - AAPBC 1
143012 Fluen 4 - AAPBC 1 2-2   143036 Viborg BC 1 - Aars BK 1
143013 Aars BK 1 - Fluen 1 0-4   143037 Fluen 4 - Fluen 1
4. runde / Mandag 05.10.2020 Res   12. runde - Mandag 01.03.2021 Res
143014 Fluen 1 - AAPBC 1 0-4   143038 Fluen 1 - Viborg BC 1
143015 Aars BK 1 - Tinghøj BC 1 2-2   143039 AAPBC 1 - Aars BK 1
143016 Viborg BC 1 - Fluen 4 4-0   143040 Tinghøj BC 1 - Fluen 4
5. runde / Mandag 19.10.2020 Res   13. runde - Mandag 15.03.2021 Res
143017 Tinghøj BC 1 - Fluen 1 4-0   143041 Viborg BC 1 - Tinghøj BC 1
143018 AAPBC 1 - Viborg BC 1 2-2   143042 Fluen 4 - AAPBC 1
143019 Fluen 4 - Aars BK 1 2-2   143043 Aars BK 1 - Fluen 1
6. runde / Mandag 02.11.2020 Res   14. runde - Mandag 29.03.2021 Res
143020 AAPBC 1 - Tinghøj BC 1 2-2   143044 Fluen 1 - AAPBC 1
143021 Aars BK 1 - Viborg BC 1 0-4   143045 Aars BK 1 - Tinghøj BC 1
143022 Fluen 1 - Fluen 4   143046 Viborg BC 1 - Fluen 4
7. runde / Mandag 16.11.2020 Res   15. runde - Mandag 12.04.2021 Res
143023 Viborg BC 1 - Fluen 1 2-2   143047 Tinghøj BC 1 - Fluen 1
143024 Aars BK 1 - AAPBC 1 4-0   143048 AAPBC 1 - Viborg BC 1
143025 Fluen 4 - Tinghøj BC 1 0-4   143049 Fluen 4 - Aars BK 1
8. runde / Mandag 30.11.2020 Res    
143026 Tinghøj BC 1 - Viborg BC 1 3-1    
143027 AAPBC 1 - Fluen 4 1-3    
143028 Fluen 1 - Aars BK 1 2-2    
 
Nr Klub H.nr Kam. Vun. Uafg. Tabt Score Indg. Snit Score % Indv. point MP.
1 Tinghøj BC 1 8 3 5 0 2502 483 5,18 90,39 21-11 11
2 Viborg BC 1 8 2 4 2 3878 508 7,63 87,03 18-14 8
3 Aars BK 1 8 2 4 2 3862 492 7,85 88,01 16-16 8
4 Fluen 4 7 2 3 2 3682 454 8,11 89,46 13-15 7
5 Fluen 1 7 2 2 3 7158 392 18,26 91,63 11-17 6
6 AAPBC 1 8 1 4 3 4126 529 7,80 91,12 13-19 6