Keglebillard - 2 Mands hold Vest
Pulje : 7
(2023-07-06)
 
1. runde / Mandag 28.08.2023 Res   8. runde - Mandag 04.12.2023 Res
191701 Gråsten BC 1 - Tinglev BK 1 4-0   191729 Tinglev BK 1 - Gråsten BC 1 0-4
191702 Sønderborg BC 3 - Sønderborg BC 2 4-0   191730 Sønderborg BC 2 - Sønderborg BC 3 4-0
191703 Raa BK 3 - 1   191731 1 - Raa BK 3
191704 Bov BK 4 - Bov BK 5 2-2   191732 Bov BK 5 - Bov BK 4 1-3
2. runde / Mandag 11.09.2023 Res   9. runde - Mandag 15.01.2024 Res
191705 Bov BK 5 - 1   191733 1 - Bov BK 5
191706 Gråsten BC 1 - Bov BK 4 3-1   191734 Bov BK 4 - Gråsten BC 1 4-0
191707 Tinglev BK 1 - Sønderborg BC 3 0-4   191735 Sønderborg BC 3 - Tinglev BK 1 4-0
191708 Sønderborg BC 2 - Raa BK 3 0-4   191736 Raa BK 3 - Sønderborg BC 2 0-4
3. runde / Mandag 25.09.2023 Res   10. runde - Mandag 29.01.2024 Res
191709 Tinglev BK 1 - Bov BK 4 0-4   191737 Bov BK 4 - Tinglev BK 1 4-0
191710 Sønderborg BC 3 - Gråsten BC 1 4-0   191738 Gråsten BC 1 - Sønderborg BC 3 0-4
191711 Bov BK 5 - Raa BK 3 2-2   191739 Raa BK 3 - Bov BK 5 3-1
191712 1 - Sønderborg BC 2   191740 Sønderborg BC 2 - 1
4. runde / Mandag 09.10.2023 Res   11. runde - Mandag 12.02.2024 Res
191713 Sønderborg BC 3 - Bov BK 5 1-3   191741 Bov BK 5 - Sønderborg BC 3 4-0
191714 Raa BK 3 - Gråsten BC 1 0-4   191742 Gråsten BC 1 - Raa BK 3 0-4
191715 1 - Tinglev BK 1   191743 Tinglev BK 1 - 1
191716 Bov BK 4 - Sønderborg BC 2 4-0   191744 Sønderborg BC 2 - Bov BK 4 0-4
5. runde / Mandag 23.10.2023 Res   12. runde - Mandag 26.02.2024 Res
191717 Gråsten BC 1 - 1   191745 1 - Gråsten BC 1
191718 Tinglev BK 1 - Raa BK 3 0-4   191746 Raa BK 3 - Tinglev BK 1 4-0
191719 Sønderborg BC 2 - Bov BK 5 0-4   191747 Bov BK 5 - Sønderborg BC 2
191720 Bov BK 4 - Sønderborg BC 3 2-2   191748 Sønderborg BC 3 - Bov BK 4
6. runde / Mandag 06.11.2023 Res   13. runde - Mandag 11.03.2024 Res
191721 Bov BK 5 - Tinglev BK 1 4-0   191749 Tinglev BK 1 - Bov BK 5 0-4
191722 Sønderborg BC 2 - Gråsten BC 1 2-2   191750 Gråsten BC 1 - Sønderborg BC 2
191723 Raa BK 3 - Bov BK 4 0-4   191751 Bov BK 4 - Raa BK 3 0-4
191724 1 - Sønderborg BC 3   191752 Sønderborg BC 3 - 1
7. runde / Mandag 20.11.2023 Res   14. runde - Mandag 25.03.2024 Res
191725 Gråsten BC 1 - Bov BK 5   191753 Bov BK 5 - Gråsten BC 1 4-0
191726 Tinglev BK 1 - Sønderborg BC 2 0-4   191754 Sønderborg BC 2 - Tinglev BK 1 4-0
191727 Sønderborg BC 3 - Raa BK 3 2-2   191755 Raa BK 3 - Sønderborg BC 3
191728 Bov BK 4 - 1   191756 1 - Bov BK 4
 
Nr Klub H.nr Kam. Vun. Uafg. Tabt Score Indg. Snit Score % Indv. point MP.
1 Bov BK 4 11 7 2 2 5456 534 10,22 91,30 32-12 16
2 Bov BK 5 10 6 2 2 3434 498 6,90 97,12 29-11 14
3 Raa BK 3 11 6 2 3 3776 576 6,56 90,03 27-17 14
4 Sønderborg BC 3 10 5 2 3 3712 476 7,80 89,23 25-15 12
5 Sønderborg BC 2 10 4 1 5 2166 485 4,47 79,87 18-22 9
6 Gråsten BC 1 10 4 1 5 2784 549 5,07 84,88 17-23 9
7 1 0 0 0 0 0 0 0,00 0-0 0
8 Tinglev BK 1 12 0 0 12 0 0 0,00 0-48 0