Keglebillard - Serie 3 Øst
Pulje : 2
(2023-07-07)
 
1. runde / Søndag 03.09.2023 Res   8. runde - Søndag 10.12.2023 Res
195025 Hvalsø BF 2 - Kalundborg BC 1 3-5   195053 Kalundborg BC 1 - Hvalsø BF 2 7-1
195026 Asnæs-Gr. BK 1 - Gersagerparken 2 2-6   195054 Gersagerparken 2 - Asnæs-Gr. BK 1 6-2
195027 Odsherred 1 - Grantoften BK 2 6-2   195055 Grantoften BK 2 - Odsherred 1 4-4
195028 Holbæk 3 - Holbæk 2 0-8   195056 Holbæk 2 - Holbæk 3 4-4
2. runde / Søndag 17.09.2023 Res   9. runde - Søndag 07.01.2024 Res
195029 Holbæk 2 - Grantoften BK 2 4-4   195057 Grantoften BK 2 - Holbæk 2 2-6
195030 Hvalsø BF 2 - Holbæk 3 6-2   195058 Holbæk 3 - Hvalsø BF 2 4-4
195031 Kalundborg BC 1 - Asnæs-Gr. BK 1 4-4   195059 Asnæs-Gr. BK 1 - Kalundborg BC 1 2-6
195032 Gersagerparken 2 - Odsherred 1 3-5   195060 Odsherred 1 - Gersagerparken 2 0-8
3. runde / Søndag 01.10.2023 Res   10. runde - Søndag 21.01.2024 Res
195033 Kalundborg BC 1 - Holbæk 3 4-4   195061 Holbæk 3 - Kalundborg BC 1 2-6
195034 Asnæs-Gr. BK 1 - Hvalsø BF 2 2-6   195062 Hvalsø BF 2 - Asnæs-Gr. BK 1 2-6
195035 Holbæk 2 - Odsherred 1 4-4   195063 Odsherred 1 - Holbæk 2 4-4
195036 Grantoften BK 2 - Gersagerparken 2 0-8   195064 Gersagerparken 2 - Grantoften BK 2 4-4
4. runde / Søndag 15.10.2023 Res   11. runde - Søndag 04.02.2024 Res
195037 Asnæs-Gr. BK 1 - Holbæk 2 4-4   195065 Holbæk 2 - Asnæs-Gr. BK 1 5-3
195038 Odsherred 1 - Hvalsø BF 2 4-4   195066 Hvalsø BF 2 - Odsherred 1 8-0
195039 Grantoften BK 2 - Kalundborg BC 1 6-2   195067 Kalundborg BC 1 - Grantoften BK 2 2-6
195040 Holbæk 3 - Gersagerparken 2 0-8   195068 Gersagerparken 2 - Holbæk 3 6-2
5. runde / Søndag 29.10.2023 Res   12. runde - Søndag 18.02.2024 Res
195041 Hvalsø BF 2 - Grantoften BK 2 4-4   195069 Grantoften BK 2 - Hvalsø BF 2 6-2
195042 Kalundborg BC 1 - Odsherred 1 4-4   195070 Odsherred 1 - Kalundborg BC 1 6-2
195043 Gersagerparken 2 - Holbæk 2 2-6   195071 Holbæk 2 - Gersagerparken 2 4-4
195044 Holbæk 3 - Asnæs-Gr. BK 1 2-6   195072 Asnæs-Gr. BK 1 - Holbæk 3 4-4
6. runde / Søndag 12.11.2023 Res   13. runde - Søndag 03.03.2024 Res
195045 Holbæk 2 - Kalundborg BC 1 5-3   195073 Kalundborg BC 1 - Holbæk 2
195046 Gersagerparken 2 - Hvalsø BF 2 6-2   195074 Hvalsø BF 2 - Gersagerparken 2
195047 Odsherred 1 - Holbæk 3 6-2   195075 Holbæk 3 - Odsherred 1
195048 Grantoften BK 2 - Asnæs-Gr. BK 1 4-4   195076 Asnæs-Gr. BK 1 - Grantoften BK 2
7. runde / Søndag 26.11.2023 Res   14. runde - Søndag 17.03.2024 Res
195049 Hvalsø BF 2 - Holbæk 2 2-6   195077 Holbæk 2 - Hvalsø BF 2
195050 Kalundborg BC 1 - Gersagerparken 2 2-6   195078 Gersagerparken 2 - Kalundborg BC 1
195051 Asnæs-Gr. BK 1 - Odsherred 1 5-3   195079 Odsherred 1 - Asnæs-Gr. BK 1
195052 Holbæk 3 - Grantoften BK 2 6-2   195080 Grantoften BK 2 - Holbæk 3
 
Nr Klub H.nr Kam. Vun. Uafg. Tabt Score Indg. Snit Score % Indv. point MP.
1 Gersagerparken 2 12 8 2 2 7292 1364 5,35 91,59 67-29 18
2 Holbæk 2 12 6 6 0 9252 1436 6,44 90,94 60-36 18
3 Odsherred 1 12 4 5 3 8556 1477 5,79 87,11 46-50 13
4 Kalundborg BC 1 12 4 3 5 6380 1527 4,18 86,59 47-49 11
5 Grantoften BK 2 12 3 5 4 6536 1552 4,21 86,50 44-52 11
6 Asnæs-Gr. BK 1 12 3 4 5 6312 1444 4,37 80,20 44-52 10
7 Hvalsø BF 2 12 3 3 6 6188 1406 4,40 81,34 44-52 9
8 Holbæk 3 12 1 4 7 6694 1460 4,58 82,52 32-64 6