3 Bande Carambole - 2. Division Vest
Pulje : 2
(2019-07-06)
 
1. runde / Søndag 08.09.2019 Res   8. runde - Søndag 15.12.2019 Res
127881 Brønderslev BK 1 - Rosenholm BK 1 4-4   127909 Rosenholm BK 1 - Brønderslev BK 1 4-4
127882 Solsiden BK 2 - Solsiden BK 1 0-8   127910 Solsiden BK 1 - Solsiden BK 2 2-6
127883 Fluen 1 - ABK 31 1 4-4   127911 ABK 31 1 - Fluen 1 4-4
127884 Holstebro BK 1 - Thisted BK 1 6-2   127912 Thisted BK 1 - Holstebro BK 1 4-4
2. runde / Søndag 22.09.2019 Res   9. runde - Søndag 12.01.2020 Res
127885 Thisted BK 1 - ABK 31 1 0-8   127913 ABK 31 1 - Thisted BK 1 5-3
127886 Brønderslev BK 1 - Holstebro BK 1 4-4   127914 Holstebro BK 1 - Brønderslev BK 1 2-6
127887 Rosenholm BK 1 - Solsiden BK 2 4-4   127915 Solsiden BK 2 - Rosenholm BK 1 4-4
127888 Solsiden BK 1 - Fluen 1 2-6   127916 Fluen 1 - Solsiden BK 1 6-2
3. runde / Søndag 06.10.2019 Res   10. runde - Søndag 26.01.2020 Res
127889 Rosenholm BK 1 - Holstebro BK 1 0-8   127917 Holstebro BK 1 - Rosenholm BK 1 8-0
127890 Solsiden BK 2 - Brønderslev BK 1 4-4   127918 Brønderslev BK 1 - Solsiden BK 2 4-4
127891 Thisted BK 1 - Fluen 1 1-7   127919 Fluen 1 - Thisted BK 1 7-1
127892 ABK 31 1 - Solsiden BK 1 6-2   127920 Solsiden BK 1 - ABK 31 1 6-2
4. runde / Søndag 20.10.2019 Res   11. runde - Søndag 09.02.2020 Res
127893 Solsiden BK 2 - Thisted BK 1 8-0   127921 Thisted BK 1 - Solsiden BK 2 8-0
127894 Fluen 1 - Brønderslev BK 1 8-0   127922 Brønderslev BK 1 - Fluen 1 6-2
127895 ABK 31 1 - Rosenholm BK 1 8-0   127923 Rosenholm BK 1 - ABK 31 1 0-8
127896 Holstebro BK 1 - Solsiden BK 1 8-0   127924 Solsiden BK 1 - Holstebro BK 1 8-0
5. runde / Søndag 03.11.2019 Res   12. runde - Søndag 23.02.2020 Res
127897 Brønderslev BK 1 - ABK 31 1 4-4   127925 ABK 31 1 - Brønderslev BK 1 4-4
127898 Rosenholm BK 1 - Fluen 1 0-8   127926 Fluen 1 - Rosenholm BK 1 6-2
127899 Solsiden BK 1 - Thisted BK 1 6-2   127927 Thisted BK 1 - Solsiden BK 1 2-6
127900 Holstebro BK 1 - Solsiden BK 2 6-2   127928 Solsiden BK 2 - Holstebro BK 1 0-8
6. runde / Søndag 17.11.2019 Res   13. runde - Søndag 08.03.2020 Res
127901 Thisted BK 1 - Rosenholm BK 1 6-2   127929 Rosenholm BK 1 - Thisted BK 1 4-4
127902 Solsiden BK 1 - Brønderslev BK 1 6-2   127930 Brønderslev BK 1 - Solsiden BK 1 2-6
127903 Fluen 1 - Holstebro BK 1 8-0   127931 Holstebro BK 1 - Fluen 1 0-8
127904 ABK 31 1 - Solsiden BK 2 6-2   127932 Solsiden BK 2 - ABK 31 1 2-6
7. runde / Søndag 01.12.2019 Res   14. runde - Søndag 22.03.2020 Res
127905 Brønderslev BK 1 - Thisted BK 1 2-6   127933 Thisted BK 1 - Brønderslev BK 1
127906 Rosenholm BK 1 - Solsiden BK 1 3-5   127934 Solsiden BK 1 - Rosenholm BK 1
127907 Solsiden BK 2 - Fluen 1 2-6   127935 Fluen 1 - Solsiden BK 2
127908 Holstebro BK 1 - ABK 31 1 6-2   127936 ABK 31 1 - Holstebro BK 1
 
Nr Klub H.nr Kam. Vun. Uafg. Tabt Score Indg. Snit Score % Indv. point MP.
1 Fluen 1 13 10 2 1 1301 2189 0,594 94,28 80-24 22
2 ABK 31 1 13 7 4 2 1216 2473 0,491 89,68 67-37 18
3 Holstebro BK 1 13 7 2 4 1126 2340 0,481 84,53 60-44 16
4 Solsiden BK 1 13 8 0 5 1178 2536 0,464 88,44 59-45 16
5 Brønderslev BK 1 13 2 7 4 1165 2717 0,428 82,98 46-58 11
6 Thisted BK 1 13 3 2 8 981 2252 0,435 80,94 39-65 8
7 Solsiden BK 2 13 2 4 7 1040 2673 0,389 76,70 38-66 8
8 Rosenholm BK 1 13 0 5 8 995 3118 0,319 72,10 27-77 5