Keglebillard - Oldboys Vest
Pulje : 21
(2019-07-15)
 
1. runde / Tirsdag 27.08.2019 Res   8. runde - Tirsdag 03.12.2019 Res
129832 Glejbjerg BC 2 - BK Frem 1 6-2   129860 BK Frem 1 - Glejbjerg BC 2 4-4
129833 1 - Darum BK 1   129861 Darum BK 1 - 1
129834 Esbjerg BC 4 - Gørding BK 1 4-4   129862 Gørding BK 1 - Esbjerg BC 4 8-0
129835 Hovborg BK 2 - Bramming BK 2 6-2   129863 Bramming BK 2 - Hovborg BK 2 2-6
2. runde / Tirsdag 10.09.2019 Res   9. runde - Tirsdag 17.12.2019 Res
129836 Bramming BK 2 - Gørding BK 1 4-4   129864 Gørding BK 1 - Bramming BK 2 4-4
129837 Glejbjerg BC 2 - Hovborg BK 2 2-6   129865 Hovborg BK 2 - Glejbjerg BC 2 4-4
129838 BK Frem 1 - 1   129866 1 - BK Frem 1
129839 Darum BK 1 - Esbjerg BC 4 4-4   129867 Esbjerg BC 4 - Darum BK 1 2-6
3. runde / Tirsdag 24.09.2019 Res   10. runde - Tirsdag 14.01.2020 Res
129840 BK Frem 1 - Hovborg BK 2 0-8   129868 Hovborg BK 2 - BK Frem 1 8-0
129841 1 - Glejbjerg BC 2   129869 Glejbjerg BC 2 - 1
129842 Bramming BK 2 - Esbjerg BC 4 4-4   129870 Esbjerg BC 4 - Bramming BK 2 4-4
129843 Gørding BK 1 - Darum BK 1 4-4   129871 Darum BK 1 - Gørding BK 1 4-4
4. runde / Tirsdag 08.10.2019 Res   11. runde - Tirsdag 28.01.2020 Res
129844 1 - Bramming BK 2   129872 Bramming BK 2 - 1
129845 Esbjerg BC 4 - Glejbjerg BC 2 4-4   129873 Glejbjerg BC 2 - Esbjerg BC 4 4-4
129846 Gørding BK 1 - BK Frem 1 8-0   129874 BK Frem 1 - Gørding BK 1 4-4
129847 Hovborg BK 2 - Darum BK 1 4-4   129875 Darum BK 1 - Hovborg BK 2 4-4
5. runde / Tirsdag 22.10.2019 Res   12. runde - Tirsdag 11.02.2020 Res
129848 Glejbjerg BC 2 - Gørding BK 1 6-2   129876 Gørding BK 1 - Glejbjerg BC 2 5-3
129849 BK Frem 1 - Esbjerg BC 4 2-6   129877 Esbjerg BC 4 - BK Frem 1 1-7
129850 Darum BK 1 - Bramming BK 2 2-6   129878 Bramming BK 2 - Darum BK 1 2-6
129851 Hovborg BK 2 - 1   129879 1 - Hovborg BK 2
6. runde / Tirsdag 05.11.2019 Res   13. runde - Tirsdag 25.02.2020 Res
129852 Bramming BK 2 - BK Frem 1 7-1   129880 BK Frem 1 - Bramming BK 2 4-4
129853 Darum BK 1 - Glejbjerg BC 2 8-0   129881 Glejbjerg BC 2 - Darum BK 1 4-4
129854 Esbjerg BC 4 - Hovborg BK 2 6-2   129882 Hovborg BK 2 - Esbjerg BC 4 6-2
129855 Gørding BK 1 - 1   129883 1 - Gørding BK 1
7. runde / Tirsdag 19.11.2019 Res   14. runde - Tirsdag 10.03.2020 Res
129856 Glejbjerg BC 2 - Bramming BK 2 6-2   129884 Bramming BK 2 - Glejbjerg BC 2
129857 BK Frem 1 - Darum BK 1 4-4   129885 Darum BK 1 - BK Frem 1
129858 1 - Esbjerg BC 4   129886 Esbjerg BC 4 - 1
129859 Hovborg BK 2 - Gørding BK 1 4-4   129887 Gørding BK 1 - Hovborg BK 2
 
Nr Klub H.nr Kam. Vun. Uafg. Tabt Score Indg. Snit Score % Indv. point MP.
1 Hovborg BK 2 11 6 4 1 6964 1269 5,49 90,56 58-30 16
2 Gørding BK 1 11 3 7 1 7728 1380 5,60 86,25 51-37 13
3 Darum BK 1 11 3 7 1 6818 1311 5,20 89,29 50-38 13
4 Glejbjerg BC 2 11 3 5 3 8018 1248 6,42 86,72 43-45 11
5 Esbjerg BC 4 12 2 6 4 8534 1483 5,75 85,48 41-55 10
6 Bramming BK 2 11 2 5 4 6818 1385 4,92 87,48 41-47 9
7 BK Frem 1 11 1 4 6 11336 1374 8,25 86,68 28-60 6
8 1 0 0 0 0 0 0 0,00 0-0 0