Keglebillard - Oldboys Vest
Pulje : 22
(2019-07-04)
 
1. runde / Tirsdag 20.08.2019 Res   8. runde - Tirsdag 26.11.2019 Res
120209 Glejbjerg BC 1 - Esbjerg BC 2 2-6   120237 Esbjerg BC 2 - Glejbjerg BC 1 4-4
120210 Gørding BK 2 - Gørding BK 8 6-2   120238 Gørding BK 8 - Gørding BK 2 4-4
120211 1 - Hovborg BK 4   120239 Hovborg BK 4 - 1
120212 BK Frem 2 - Bramming BK 3 5-3   120240 Bramming BK 3 - BK Frem 2 4-4
2. runde / Tirsdag 03.09.2019 Res   9. runde - Tirsdag 10.12.2019 Res
120213 Bramming BK 3 - Hovborg BK 4 2-6   120241 Hovborg BK 4 - Bramming BK 3 3-5
120214 Glejbjerg BC 1 - BK Frem 2 6-2   120242 BK Frem 2 - Glejbjerg BC 1 6-2
120215 Esbjerg BC 2 - Gørding BK 2 6-2   120243 Gørding BK 2 - Esbjerg BC 2 4-4
120216 Gørding BK 8 - 1   120244 1 - Gørding BK 8
3. runde / Tirsdag 17.09.2019 Res   10. runde - Tirsdag 07.01.2020 Res
120217 Esbjerg BC 2 - BK Frem 2 3-5   120245 BK Frem 2 - Esbjerg BC 2 7-1
120218 Gørding BK 2 - Glejbjerg BC 1 0-8   120246 Glejbjerg BC 1 - Gørding BK 2 4-4
120219 Bramming BK 3 - 1   120247 1 - Bramming BK 3
120220 Hovborg BK 4 - Gørding BK 8 6-2   120248 Gørding BK 8 - Hovborg BK 4 0-8
4. runde / Tirsdag 01.10.2019 Res   11. runde - Tirsdag 21.01.2020 Res
120221 Gørding BK 2 - Bramming BK 3 4-4   120249 Bramming BK 3 - Gørding BK 2 6-2
120222 1 - Glejbjerg BC 1   120250 Glejbjerg BC 1 - 1
120223 Hovborg BK 4 - Esbjerg BC 2 6-2   120251 Esbjerg BC 2 - Hovborg BK 4 8-0
120224 BK Frem 2 - Gørding BK 8 6-2   120252 Gørding BK 8 - BK Frem 2 2-6
5. runde / Tirsdag 15.10.2019 Res   12. runde - Tirsdag 04.02.2020 Res
120225 Glejbjerg BC 1 - Hovborg BK 4 5-3   120253 Hovborg BK 4 - Glejbjerg BC 1 8-0
120226 Esbjerg BC 2 - 1   120254 1 - Esbjerg BC 2
120227 Gørding BK 8 - Bramming BK 3 4-4   120255 Bramming BK 3 - Gørding BK 8 6-2
120228 BK Frem 2 - Gørding BK 2 6-2   120256 Gørding BK 2 - BK Frem 2 2-6
6. runde / Tirsdag 29.10.2019 Res   13. runde - Tirsdag 18.02.2020 Res
120229 Bramming BK 3 - Esbjerg BC 2 0-8   120257 Esbjerg BC 2 - Bramming BK 3 8-0
120230 Gørding BK 8 - Glejbjerg BC 1 4-4   120258 Glejbjerg BC 1 - Gørding BK 8 4-4
120231 1 - BK Frem 2   120259 BK Frem 2 - 1
120232 Hovborg BK 4 - Gørding BK 2 0-8   120260 Gørding BK 2 - Hovborg BK 4 2-6
7. runde / Tirsdag 12.11.2019 Res   14. runde - Tirsdag 03.03.2020 Res
120233 Glejbjerg BC 1 - Bramming BK 3 6-2   120261 Bramming BK 3 - Glejbjerg BC 1
120234 Esbjerg BC 2 - Gørding BK 8 4-4   120262 Gørding BK 8 - Esbjerg BC 2
120235 Gørding BK 2 - 1   120263 1 - Gørding BK 2
120236 BK Frem 2 - Hovborg BK 4 4-4   120264 Hovborg BK 4 - BK Frem 2
 
Nr Klub H.nr Kam. Vun. Uafg. Tabt Score Indg. Snit Score % Indv. point MP.
1 BK Frem 2 11 8 2 1 10668 1236 8,63 91,35 57-31 18
2 Esbjerg BC 2 11 5 3 3 9984 1407 7,10 93,00 54-34 13
3 Hovborg BK 4 11 6 1 4 5294 1385 3,82 89,30 50-38 13
4 Glejbjerg BC 1 11 4 4 3 7246 1344 5,39 91,21 45-43 12
5 Bramming BK 3 11 3 3 5 7556 1416 5,34 87,64 36-52 9
6 Gørding BK 2 12 2 4 6 6030 1470 4,10 84,36 40-56 8
7 Gørding BK 8 11 0 5 6 5602 1420 3,95 82,75 30-58 5
8 1 0 0 0 0 0 0 0,00 0-0 0