Keglebillard - Oldboys Vest
Pulje : 25
(2019-07-15)
 
1. runde / Tirsdag 27.08.2019 Res   8. runde - Tirsdag 03.12.2019 Res
129776 Gørding BK 3 - Esbjerg BC 1 8-2   129804 Esbjerg BC 1 - Gørding BK 3 4-4
129777 Rødding BK 4 - Rødding BK 1 1-7   129805 Rødding BK 1 - Rødding BK 4 4-4
129778 Holsted BK 1 - Lindknud BK 1 6-2   129806 Lindknud BK 1 - Holsted BK 1 2-6
129779 Ålbæk BK 2 - Bramming BK 1 6-2   129807 Bramming BK 1 - Ålbæk BK 2 4-4
2. runde / Tirsdag 10.09.2019 Res   9. runde - Tirsdag 17.12.2019 Res
129780 Bramming BK 1 - Lindknud BK 1 4-4   129808 Lindknud BK 1 - Bramming BK 1
129781 Gørding BK 3 - Ålbæk BK 2 4-4   129809 Ålbæk BK 2 - Gørding BK 3
129782 Esbjerg BC 1 - Rødding BK 4 4-4   129810 Rødding BK 4 - Esbjerg BC 1
129783 Rødding BK 1 - Holsted BK 1 2-6   129811 Holsted BK 1 - Rødding BK 1
3. runde / Tirsdag 24.09.2019 Res   10. runde - Tirsdag 14.01.2020 Res
129784 Esbjerg BC 1 - Ålbæk BK 2 8-0   129812 Ålbæk BK 2 - Esbjerg BC 1
129785 Rødding BK 4 - Gørding BK 3 4-4   129813 Gørding BK 3 - Rødding BK 4
129786 Bramming BK 1 - Holsted BK 1 4-4   129814 Holsted BK 1 - Bramming BK 1
129787 Lindknud BK 1 - Rødding BK 1 2-6   129815 Rødding BK 1 - Lindknud BK 1
4. runde / Tirsdag 08.10.2019 Res   11. runde - Tirsdag 28.01.2020 Res
129788 Rødding BK 4 - Bramming BK 1 6-2   129816 Bramming BK 1 - Rødding BK 4
129789 Holsted BK 1 - Gørding BK 3 6-2   129817 Gørding BK 3 - Holsted BK 1
129790 Lindknud BK 1 - Esbjerg BC 1 2-6   129818 Esbjerg BC 1 - Lindknud BK 1
129791 Ålbæk BK 2 - Rødding BK 1 4-4   129819 Rødding BK 1 - Ålbæk BK 2
5. runde / Tirsdag 22.10.2019 Res   12. runde - Tirsdag 11.02.2020 Res
129792 Gørding BK 3 - Lindknud BK 1 4-4   129820 Lindknud BK 1 - Gørding BK 3
129793 Esbjerg BC 1 - Holsted BK 1 2-6   129821 Holsted BK 1 - Esbjerg BC 1
129794 Rødding BK 1 - Bramming BK 1 6-2   129822 Bramming BK 1 - Rødding BK 1
129795 Ålbæk BK 2 - Rødding BK 4 0-8   129823 Rødding BK 4 - Ålbæk BK 2
6. runde / Tirsdag 05.11.2019 Res   13. runde - Tirsdag 25.02.2020 Res
129796 Bramming BK 1 - Esbjerg BC 1 2-6   129824 Esbjerg BC 1 - Bramming BK 1
129797 Rødding BK 1 - Gørding BK 3 4-4   129825 Gørding BK 3 - Rødding BK 1
129798 Holsted BK 1 - Ålbæk BK 2 6-2   129826 Ålbæk BK 2 - Holsted BK 1
129799 Lindknud BK 1 - Rødding BK 4 2-6   129827 Rødding BK 4 - Lindknud BK 1
7. runde / Tirsdag 19.11.2019 Res   14. runde - Tirsdag 10.03.2020 Res
129800 Gørding BK 3 - Bramming BK 1 0-8   129828 Bramming BK 1 - Gørding BK 3
129801 Esbjerg BC 1 - Rødding BK 1 6-2   129829 Rødding BK 1 - Esbjerg BC 1
129802 Rødding BK 4 - Holsted BK 1 2-6   129830 Holsted BK 1 - Rødding BK 4
129803 Ålbæk BK 2 - Lindknud BK 1 4-4   129831 Lindknud BK 1 - Ålbæk BK 2
 
Nr Klub H.nr Kam. Vun. Uafg. Tabt Score Indg. Snit Score % Indv. point MP.
1 Holsted BK 1 8 7 1 0 8856 880 10,06 91,56 46-18 15
2 Esbjerg BC 1 8 4 2 2 5742 975 5,89 88,61 38-28 10
3 Rødding BK 4 8 3 3 2 4584 1065 4,30 89,81 35-29 9
4 Rødding BK 1 8 3 3 2 4278 1017 4,21 86,25 35-29 9
5 Gørding BK 3 8 1 5 2 3692 1038 3,56 83,91 30-36 7
6 Ålbæk BK 2 8 1 4 3 6774 922 7,35 83,38 24-40 6
7 Bramming BK 1 8 1 3 4 6762 1050 6,44 88,12 28-36 5
8 Lindknud BK 1 8 0 3 5 4562 1045 4,37 84,92 22-42 3