Keglebillard - Oldboys Vest
Pulje : 25
(2021-08-02)
 
1. runde / Tirsdag 31.08.2021 Res   8. runde - Tirsdag 07.12.2021 Res
164055 Sydfyn BK 1 - Stenstrup BK 1 4-4   164083 Stenstrup BK 1 - Sydfyn BK 1 6-2
164056 Midtfyns B-D 1 - Bristol 4 4-4   164084 Bristol 4 - Midtfyns B-D 1 6-2
164057 Dyrup BK 2 - Søndersø BK 3 5-3   164085 Søndersø BK 3 - Dyrup BK 2 0-8
164058 Billard Øst 1 - Tommerup BK 1 3-5   164086 Tommerup BK 1 - Billard Øst 1 4-4
2. runde / Tirsdag 14.09.2021 Res   9. runde - Tirsdag 18.01.2022 Res
164059 Tommerup BK 1 - Søndersø BK 3 6-2   164087 Søndersø BK 3 - Tommerup BK 1 2-6
164060 Sydfyn BK 1 - Billard Øst 1 6-2   164088 Billard Øst 1 - Sydfyn BK 1 6-2
164061 Stenstrup BK 1 - Midtfyns B-D 1 4-4   164089 Midtfyns B-D 1 - Stenstrup BK 1 4-4
164062 Bristol 4 - Dyrup BK 2 4-4   164090 Dyrup BK 2 - Bristol 4 5-3
3. runde / Tirsdag 28.09.2021 Res   10. runde - Tirsdag 01.02.2022 Res
164063 Stenstrup BK 1 - Billard Øst 1 4-4   164091 Billard Øst 1 - Stenstrup BK 1 4-4
164064 Midtfyns B-D 1 - Sydfyn BK 1 0-8   164092 Sydfyn BK 1 - Midtfyns B-D 1 8-0
164065 Tommerup BK 1 - Dyrup BK 2 3-5   164093 Dyrup BK 2 - Tommerup BK 1 4-4
164066 Søndersø BK 3 - Bristol 4 2-6   164094 Bristol 4 - Søndersø BK 3 6-2
4. runde / Tirsdag 12.10.2021 Res   11. runde - Tirsdag 15.02.2022 Res
164067 Midtfyns B-D 1 - Tommerup BK 1 2-6   164095 Tommerup BK 1 - Midtfyns B-D 1 6-2
164068 Dyrup BK 2 - Sydfyn BK 1 2-6   164096 Sydfyn BK 1 - Dyrup BK 2 2-6
164069 Søndersø BK 3 - Stenstrup BK 1 2-6   164097 Stenstrup BK 1 - Søndersø BK 3 8-0
164070 Billard Øst 1 - Bristol 4 6-2   164098 Bristol 4 - Billard Øst 1 6-2
5. runde / Tirsdag 26.10.2021 Res   12. runde - Tirsdag 01.03.2022 Res
164071 Sydfyn BK 1 - Søndersø BK 3 8-0   164099 Søndersø BK 3 - Sydfyn BK 1 0-8
164072 Stenstrup BK 1 - Dyrup BK 2 2-6   164100 Dyrup BK 2 - Stenstrup BK 1 4-4
164073 Bristol 4 - Tommerup BK 1 4-4   164101 Tommerup BK 1 - Bristol 4 8-0
164074 Billard Øst 1 - Midtfyns B-D 1 6-2   164102 Midtfyns B-D 1 - Billard Øst 1 4-4
6. runde / Tirsdag 09.11.2021 Res   13. runde - Tirsdag 15.03.2022 Res
164075 Tommerup BK 1 - Stenstrup BK 1 6-2   164103 Stenstrup BK 1 - Tommerup BK 1 1-7
164076 Bristol 4 - Sydfyn BK 1 4-4   164104 Sydfyn BK 1 - Bristol 4 4-4
164077 Dyrup BK 2 - Billard Øst 1 4-4   164105 Billard Øst 1 - Dyrup BK 2 4-4
164078 Søndersø BK 3 - Midtfyns B-D 1 4-4   164106 Midtfyns B-D 1 - Søndersø BK 3 8-0
7. runde / Tirsdag 23.11.2021 Res   14. runde - Tirsdag 29.03.2022 Res
164079 Sydfyn BK 1 - Tommerup BK 1 2-6   164107 Tommerup BK 1 - Sydfyn BK 1 4-4
164080 Stenstrup BK 1 - Bristol 4 4-4   164108 Bristol 4 - Stenstrup BK 1 8-0
164081 Midtfyns B-D 1 - Dyrup BK 2 0-8   164109 Dyrup BK 2 - Midtfyns B-D 1 4-4
164082 Billard Øst 1 - Søndersø BK 3 2-6   164110 Søndersø BK 3 - Billard Øst 1 2-6
 
Nr Klub H.nr Kam. Vun. Uafg. Tabt Score Indg. Snit Score % Indv. point MP.
1 Tommerup BK 1 14 9 4 1 15352 1624 9,45 92,26 75-37 22
2 Dyrup BK 2 14 7 6 1 7412 1482 5,00 88,85 69-43 20
3 Sydfyn BK 1 14 6 4 4 16320 1716 9,51 90,71 68-44 16
4 Bristol 4 14 5 6 3 8142 1742 4,67 81,62 61-51 16
5 Billard Øst 1 14 4 6 4 8696 1834 4,74 84,20 57-55 14
6 Stenstrup BK 1 14 3 7 4 8710 1730 5,03 87,12 53-59 13
7 Midtfyns B-D 1 14 1 6 7 6234 1733 3,60 86,03 40-72 8
8 Søndersø BK 3 14 1 1 12 7318 1711 4,28 79,10 25-87 3