Keglebillard - Oldboys Vest
Pulje : 28
(2019-07-04)
 
1. runde / Tirsdag 20.08.2019 Res   8. runde - Tirsdag 26.11.2019 Res
120657 Sydfyn BK 2 - Vissenbjerg BK 4 4-4   120685 Vissenbjerg BK 4 - Sydfyn BK 2 2-6
120658 Ørbæk BK 5 - Tommerup BK 1 4-4   120686 Tommerup BK 1 - Ørbæk BK 5 6-2
120659 Søndersø BK 4 - Bristol 1 6-2   120687 Bristol 1 - Søndersø BK 4 4-4
120660 Aarup BK 1 - Næsby BK 2 2-6   120688 Næsby BK 2 - Aarup BK 1 6-2
2. runde / Tirsdag 03.09.2019 Res   9. runde - Tirsdag 10.12.2019 Res
120661 Næsby BK 2 - Bristol 1 7-1   120689 Bristol 1 - Næsby BK 2 4-4
120662 Sydfyn BK 2 - Aarup BK 1 6-2   120690 Aarup BK 1 - Sydfyn BK 2 4-4
120663 Vissenbjerg BK 4 - Ørbæk BK 5 3-5   120691 Ørbæk BK 5 - Vissenbjerg BK 4 2-6
120664 Tommerup BK 1 - Søndersø BK 4 6-2   120692 Søndersø BK 4 - Tommerup BK 1 4-6
3. runde / Tirsdag 17.09.2019 Res   10. runde - Tirsdag 07.01.2020 Res
120665 Vissenbjerg BK 4 - Aarup BK 1 4-4   120693 Aarup BK 1 - Vissenbjerg BK 4 4-4
120666 Ørbæk BK 5 - Sydfyn BK 2 4-4   120694 Sydfyn BK 2 - Ørbæk BK 5 6-2
120667 Næsby BK 2 - Søndersø BK 4 4-4   120695 Søndersø BK 4 - Næsby BK 2 6-2
120668 Bristol 1 - Tommerup BK 1 6-2   120696 Tommerup BK 1 - Bristol 1 4-4
4. runde / Tirsdag 01.10.2019 Res   11. runde - Tirsdag 21.01.2020 Res
120669 Ørbæk BK 5 - Næsby BK 2 6-2   120697 Næsby BK 2 - Ørbæk BK 5 6-2
120670 Søndersø BK 4 - Sydfyn BK 2 2-6   120698 Sydfyn BK 2 - Søndersø BK 4 7-1
120671 Bristol 1 - Vissenbjerg BK 4 4-4   120699 Vissenbjerg BK 4 - Bristol 1 2-6
120672 Aarup BK 1 - Tommerup BK 1 6-2   120700 Tommerup BK 1 - Aarup BK 1 4-4
5. runde / Tirsdag 15.10.2019 Res   12. runde - Tirsdag 04.02.2020 Res
120673 Sydfyn BK 2 - Bristol 1 6-2   120701 Bristol 1 - Sydfyn BK 2 0-8
120674 Vissenbjerg BK 4 - Søndersø BK 4 6-2   120702 Søndersø BK 4 - Vissenbjerg BK 4 2-6
120675 Tommerup BK 1 - Næsby BK 2 5-3   120703 Næsby BK 2 - Tommerup BK 1 6-2
120676 Aarup BK 1 - Ørbæk BK 5 2-6   120704 Ørbæk BK 5 - Aarup BK 1 6-2
6. runde / Tirsdag 29.10.2019 Res   13. runde - Tirsdag 18.02.2020 Res
120677 Næsby BK 2 - Vissenbjerg BK 4 4-4   120705 Vissenbjerg BK 4 - Næsby BK 2 2-6
120678 Tommerup BK 1 - Sydfyn BK 2 6-2   120706 Sydfyn BK 2 - Tommerup BK 1 2-6
120679 Søndersø BK 4 - Aarup BK 1 6-2   120707 Aarup BK 1 - Søndersø BK 4 2-6
120680 Bristol 1 - Ørbæk BK 5 6-2   120708 Ørbæk BK 5 - Bristol 1 4-4
7. runde / Tirsdag 12.11.2019 Res   14. runde - Tirsdag 03.03.2020 Res
120681 Sydfyn BK 2 - Næsby BK 2 4-4   120709 Næsby BK 2 - Sydfyn BK 2
120682 Vissenbjerg BK 4 - Tommerup BK 1 2-6   120710 Tommerup BK 1 - Vissenbjerg BK 4
120683 Ørbæk BK 5 - Søndersø BK 4 4-4   120711 Søndersø BK 4 - Ørbæk BK 5
120684 Aarup BK 1 - Bristol 1 2-6   120712 Bristol 1 - Aarup BK 1
 
Nr Klub H.nr Kam. Vun. Uafg. Tabt Score Indg. Snit Score % Indv. point MP.
1 Sydfyn BK 2 13 7 4 2 12860 1590 8,09 91,12 65-39 18
2 Tommerup BK 1 13 7 3 3 8378 1642 5,10 89,60 59-47 17
3 Næsby BK 2 13 6 4 3 11114 1623 6,85 88,86 60-44 16
4 Bristol 1 13 4 5 4 11250 1536 7,32 84,45 49-55 13
5 Ørbæk BK 5 13 4 4 5 11476 1523 7,54 85,68 49-55 12
6 Vissenbjerg BK 4 13 3 5 5 11834 1595 7,42 88,06 49-55 11
7 Søndersø BK 4 13 4 3 6 8216 1679 4,89 83,99 49-57 11
8 Aarup BK 1 13 1 4 8 6744 1660 4,06 82,02 38-66 6