Keglebillard - Oldboys Vest
Pulje : 8
(2019-07-04)
 
1. runde / Tirsdag 20.08.2019 Res   8. runde - Tirsdag 26.11.2019 Res
118865 Arden BK 2 - Tinghøj BC 1 2-6   118893 Tinghøj BC 1 - Arden BK 2 6-2
118866 Aars BK 8 - Aars BK 1 2-6   118894 Aars BK 1 - Aars BK 8 4-4
118867 BK Ans 1 - 1   118895 1 - BK Ans 1
118868 Silkeborg BC 1 - Viborg BC 5 4-4   118896 Viborg BC 5 - Silkeborg BC 1 4-4
2. runde / Tirsdag 03.09.2019 Res   9. runde - Tirsdag 10.12.2019 Res
118869 Viborg BC 5 - 1   118897 1 - Viborg BC 5
118870 Arden BK 2 - Silkeborg BC 1 0-8   118898 Silkeborg BC 1 - Arden BK 2 6-2
118871 Tinghøj BC 1 - Aars BK 8 6-2   118899 Aars BK 8 - Tinghøj BC 1 2-6
118872 Aars BK 1 - BK Ans 1 2-6   118900 BK Ans 1 - Aars BK 1 3-5
3. runde / Tirsdag 17.09.2019 Res   10. runde - Tirsdag 07.01.2020 Res
118873 Tinghøj BC 1 - Silkeborg BC 1 6-2   118901 Silkeborg BC 1 - Tinghøj BC 1 6-2
118874 Aars BK 8 - Arden BK 2 4-4   118902 Arden BK 2 - Aars BK 8 2-6
118875 Viborg BC 5 - BK Ans 1 6-2   118903 BK Ans 1 - Viborg BC 5 6-2
118876 1 - Aars BK 1   118904 Aars BK 1 - 1
4. runde / Tirsdag 01.10.2019 Res   11. runde - Tirsdag 21.01.2020 Res
118877 Aars BK 8 - Viborg BC 5 2-6   118905 Viborg BC 5 - Aars BK 8 4-4
118878 BK Ans 1 - Arden BK 2 6-2   118906 Arden BK 2 - BK Ans 1 4-4
118879 1 - Tinghøj BC 1   118907 Tinghøj BC 1 - 1
118880 Silkeborg BC 1 - Aars BK 1 4-4   118908 Aars BK 1 - Silkeborg BC 1 6-2
5. runde / Tirsdag 15.10.2019 Res   12. runde - Tirsdag 04.02.2020 Res
118881 Arden BK 2 - 1   118909 1 - Arden BK 2
118882 Tinghøj BC 1 - BK Ans 1 6-2   118910 BK Ans 1 - Tinghøj BC 1 0-8
118883 Aars BK 1 - Viborg BC 5 3-5   118911 Viborg BC 5 - Aars BK 1 2-6
118884 Silkeborg BC 1 - Aars BK 8 4-4   118912 Aars BK 8 - Silkeborg BC 1 2-6
6. runde / Tirsdag 29.10.2019 Res   13. runde - Tirsdag 18.02.2020 Res
118885 Viborg BC 5 - Tinghøj BC 1 8-0   118913 Tinghøj BC 1 - Viborg BC 5 2-6
118886 Aars BK 1 - Arden BK 2 0-8   118914 Arden BK 2 - Aars BK 1 2-6
118887 BK Ans 1 - Silkeborg BC 1 1-7   118915 Silkeborg BC 1 - BK Ans 1 6-2
118888 1 - Aars BK 8   118916 Aars BK 8 - 1
7. runde / Tirsdag 12.11.2019 Res   14. runde - Tirsdag 03.03.2020 Res
118889 Arden BK 2 - Viborg BC 5 2-6   118917 Viborg BC 5 - Arden BK 2
118890 Tinghøj BC 1 - Aars BK 1 6-2   118918 Aars BK 1 - Tinghøj BC 1
118891 Aars BK 8 - BK Ans 1 2-6   118919 BK Ans 1 - Aars BK 8
118892 Silkeborg BC 1 - 1   118920 1 - Silkeborg BC 1
 
Nr Klub H.nr Kam. Vun. Uafg. Tabt Score Indg. Snit Score % Indv. point MP.
1 Silkeborg BC 1 12 6 4 2 10726 1496 7,17 91,64 59-37 16
2 Tinghøj BC 1 11 8 0 3 7252 1367 5,31 90,29 54-34 16
3 Viborg BC 5 11 6 3 2 7780 1397 5,57 88,47 53-35 15
4 Aars BK 1 11 5 2 4 6406 1382 4,64 85,71 44-44 12
5 BK Ans 1 11 4 1 6 8178 1461 5,60 86,48 38-50 9
6 Aars BK 8 11 1 4 6 5738 1366 4,20 83,02 34-54 6
7 Arden BK 2 11 1 2 8 7050 1365 5,16 79,70 30-58 4
8 1 0 0 0 0 0 0 0,00 0-0 0