Keglebillard - Oldboys Vest
Pulje : 9
(2019-08-14)
 
1. runde / Tirsdag 27.08.2019 Res   8. runde - Tirsdag 03.12.2019 Res
130762 Arden BK 3 - 1   130790 1 - Arden BK 3
130763 Viborg BC 2 - Viborg BC 6 8-0   130791 Viborg BC 6 - Viborg BC 2 6-2
130764 Silkeborg BC 2 - Silkeborg BC 3 2-6   130792 Silkeborg BC 3 - Silkeborg BC 2 4-4
130765 Aars BK 9 - Aars BK 2 6-2   130793 Aars BK 2 - Aars BK 9 2-6
2. runde / Tirsdag 10.09.2019 Res   9. runde - Tirsdag 17.12.2019 Res
130766 Aars BK 2 - Silkeborg BC 3 0-8   130794 Silkeborg BC 3 - Aars BK 2 5-3
130767 Arden BK 3 - Aars BK 9 4-4   130795 Aars BK 9 - Arden BK 3 4-4
130768 1 - Viborg BC 2   130796 Viborg BC 2 - 1
130769 Viborg BC 6 - Silkeborg BC 2 4-4   130797 Silkeborg BC 2 - Viborg BC 6 4-4
3. runde / Tirsdag 24.09.2019 Res   10. runde - Tirsdag 14.01.2020 Res
130770 1 - Aars BK 9   130798 Aars BK 9 - 1
130771 Viborg BC 2 - Arden BK 3 0-8   130799 Arden BK 3 - Viborg BC 2 6-2
130772 Aars BK 2 - Silkeborg BC 2 2-6   130800 Silkeborg BC 2 - Aars BK 2 2-6
130773 Silkeborg BC 3 - Viborg BC 6 4-4   130801 Viborg BC 6 - Silkeborg BC 3 1-7
4. runde / Tirsdag 08.10.2019 Res   11. runde - Tirsdag 28.01.2020 Res
130774 Viborg BC 2 - Aars BK 2 8-0   130802 Aars BK 2 - Viborg BC 2 2-6
130775 Silkeborg BC 2 - Arden BK 3 6-2   130803 Arden BK 3 - Silkeborg BC 2 0-8
130776 Silkeborg BC 3 - 1   130804 1 - Silkeborg BC 3
130777 Aars BK 9 - Viborg BC 6 6-2   130805 Viborg BC 6 - Aars BK 9 4-4
5. runde / Tirsdag 22.10.2019 Res   12. runde - Tirsdag 11.02.2020 Res
130778 Arden BK 3 - Silkeborg BC 3 2-6   130806 Silkeborg BC 3 - Arden BK 3 2-6
130779 1 - Silkeborg BC 2   130807 Silkeborg BC 2 - 1
130780 Viborg BC 6 - Aars BK 2 8-0   130808 Aars BK 2 - Viborg BC 6 0-8
130781 Aars BK 9 - Viborg BC 2 6-2   130809 Viborg BC 2 - Aars BK 9 6-2
6. runde / Tirsdag 05.11.2019 Res   13. runde - Tirsdag 25.02.2020 Res
130782 Aars BK 2 - 1   130810 1 - Aars BK 2
130783 Viborg BC 6 - Arden BK 3 4-4   130811 Arden BK 3 - Viborg BC 6 8-0
130784 Silkeborg BC 2 - Aars BK 9 2-6   130812 Aars BK 9 - Silkeborg BC 2 8-0
130785 Silkeborg BC 3 - Viborg BC 2 8-0   130813 Viborg BC 2 - Silkeborg BC 3 2-6
7. runde / Tirsdag 19.11.2019 Res   14. runde - Tirsdag 10.03.2020 Res
130786 Arden BK 3 - Aars BK 2 4-4   130814 Aars BK 2 - Arden BK 3
130787 1 - Viborg BC 6   130815 Viborg BC 6 - 1
130788 Viborg BC 2 - Silkeborg BC 2 2-6   130816 Silkeborg BC 2 - Viborg BC 2
130789 Aars BK 9 - Silkeborg BC 3 2-6   130817 Silkeborg BC 3 - Aars BK 9
 
Nr Klub H.nr Kam. Vun. Uafg. Tabt Score Indg. Snit Score % Indv. point MP.
1 Silkeborg BC 3 11 8 2 1 9316 1365 6,82 94,75 62-26 18
2 Aars BK 9 11 6 3 2 7394 1400 5,28 89,93 54-34 15
3 Arden BK 3 11 4 4 3 5698 1480 3,85 86,46 48-40 12
4 Silkeborg BC 2 11 4 3 4 9880 1297 7,62 86,26 44-44 11
5 Viborg BC 6 12 3 5 4 10516 1521 6,91 85,93 45-51 11
6 Viborg BC 2 11 4 0 7 7980 1365 5,85 87,85 38-50 8
7 Aars BK 2 11 1 1 9 3984 1408 2,83 74,97 21-67 3
8 1 0 0 0 0 0 0 0,00 0-0 0