Keglebillard - Serie 1 Øst
Pulje : 1
(2021-08-04)
 
1. runde / Søndag 05.09.2021 Res   8. runde - Søndag 12.12.2021 Res
164212 Odsherred 1 - Taastrup BK 1 6-2   164240 Taastrup BK 1 - Odsherred 1 6-2
164213 Gladsaxe BK 1 - Birkerød BK 1 6-2   164241 Birkerød BK 1 - Gladsaxe BK 1 4-4
164214 Friheden BK 1 - Haslev BK 1 8-0   164242 Haslev BK 1 - Friheden BK 1 0-8
164215 Ølstykke BK 2 - Ølstykke BK 1 6-2   164243 Ølstykke BK 1 - Ølstykke BK 2 2-6
2. runde / Søndag 19.09.2021 Res   9. runde - Søndag 09.01.2022 Res
164216 Ølstykke BK 1 - Haslev BK 1 8-0   164244 Haslev BK 1 - Ølstykke BK 1 0-8
164217 Odsherred 1 - Ølstykke BK 2 6-2   164245 Ølstykke BK 2 - Odsherred 1 4-4
164218 Taastrup BK 1 - Gladsaxe BK 1 6-2   164246 Gladsaxe BK 1 - Taastrup BK 1 4-4
164219 Birkerød BK 1 - Friheden BK 1 4-4   164247 Friheden BK 1 - Birkerød BK 1 6-2
3. runde / Søndag 03.10.2021 Res   10. runde - Søndag 23.01.2022 Res
164220 Taastrup BK 1 - Ølstykke BK 2 4-4   164248 Ølstykke BK 2 - Taastrup BK 1 4-4
164221 Gladsaxe BK 1 - Odsherred 1 4-4   164249 Odsherred 1 - Gladsaxe BK 1 2-6
164222 Ølstykke BK 1 - Friheden BK 1 8-0   164250 Friheden BK 1 - Ølstykke BK 1 4-4
164223 Haslev BK 1 - Birkerød BK 1 0-8   164251 Birkerød BK 1 - Haslev BK 1 8-0
4. runde / Søndag 17.10.2021 Res   11. runde - Søndag 06.02.2022 Res
164224 Gladsaxe BK 1 - Ølstykke BK 1 6-2   164252 Ølstykke BK 1 - Gladsaxe BK 1 6-2
164225 Friheden BK 1 - Odsherred 1 0-8   164253 Odsherred 1 - Friheden BK 1 8-0
164226 Haslev BK 1 - Taastrup BK 1 0-8   164254 Taastrup BK 1 - Haslev BK 1 8-0
164227 Ølstykke BK 2 - Birkerød BK 1 2-6   164255 Birkerød BK 1 - Ølstykke BK 2 4-4
5. runde / Søndag 31.10.2021 Res   12. runde - Søndag 20.02.2022 Res
164228 Odsherred 1 - Haslev BK 1 8-0   164256 Haslev BK 1 - Odsherred 1 0-8
164229 Taastrup BK 1 - Friheden BK 1 4-4   164257 Friheden BK 1 - Taastrup BK 1 4-4
164230 Birkerød BK 1 - Ølstykke BK 1 4-4   164258 Ølstykke BK 1 - Birkerød BK 1 6-2
164231 Ølstykke BK 2 - Gladsaxe BK 1 6-2   164259 Gladsaxe BK 1 - Ølstykke BK 2 4-4
6. runde / Søndag 14.11.2021 Res   13. runde - Søndag 06.03.2022 Res
164232 Ølstykke BK 1 - Taastrup BK 1 2-6   164260 Taastrup BK 1 - Ølstykke BK 1 4-4
164233 Birkerød BK 1 - Odsherred 1 2-6   164261 Odsherred 1 - Birkerød BK 1 6-2
164234 Friheden BK 1 - Ølstykke BK 2 1-7   164262 Ølstykke BK 2 - Friheden BK 1 6-2
164235 Haslev BK 1 - Gladsaxe BK 1 0-8   164263 Gladsaxe BK 1 - Haslev BK 1 8-0
7. runde / Søndag 28.11.2021 Res   14. runde - Søndag 20.03.2022 Res
164236 Odsherred 1 - Ølstykke BK 1 8-0   164264 Ølstykke BK 1 - Odsherred 1 4-4
164237 Taastrup BK 1 - Birkerød BK 1 8-0   164265 Birkerød BK 1 - Taastrup BK 1 4-4
164238 Gladsaxe BK 1 - Friheden BK 1 6-2   164266 Friheden BK 1 - Gladsaxe BK 1 6-2
164239 Ølstykke BK 2 - Haslev BK 1 8-0   164267 Haslev BK 1 - Ølstykke BK 2 0-8
 
Nr Klub H.nr Kam. Vun. Uafg. Tabt Score Indg. Snit Score % Indv. point MP.
1 Odsherred 1 14 9 3 2 17748 1356 13,09 80-32 21
2 Taastrup BK 1 14 6 7 1 16800 1489 11,28 72-40 19
3 Ølstykke BK 2 14 7 5 2 17316 1550 11,17 71-41 19
4 Gladsaxe BK 1 14 6 4 4 16134 1561 10,34 64-48 16
5 Ølstykke BK 1 14 5 4 5 16992 1504 11,30 60-52 14
6 Friheden BK 1 14 4 4 6 15636 1673 9,35 49-63 12
7 Birkerød BK 1 14 3 5 6 14594 1619 9,01 52-60 11
8 Haslev BK 1 14 0 0 14 0 0 0,00 0-112 0