Keglebillard - 3. Division Øst
Pulje : 1
(2021-07-20)
 
1. runde / Søndag 12.09.2021 Res   8. runde - Søndag 19.12.2021 Res
161757 1 - Hvalsø BF 1   161785 Hvalsø BF 1 - 1
161758 BK Sorana 2 - Greve BK 1 3-5   161786 Greve BK 1 - BK Sorana 2 8-0
161759 Vildtbanegård II 1 - Taastrup BK 1 4-4   161787 Taastrup BK 1 - Vildtbanegård II 1 3-5
161760 Svinninge BC 1 - Holbæk 1 2-6   161788 Holbæk 1 - Svinninge BC 1 4-4
2. runde / Søndag 26.09.2021 Res   9. runde - Søndag 16.01.2022 Res
161761 Holbæk 1 - Taastrup BK 1 4-4   161789 Taastrup BK 1 - Holbæk 1 4-4
161762 1 - Svinninge BC 1   161790 Svinninge BC 1 - 1
161763 Hvalsø BF 1 - BK Sorana 2 8-0   161791 BK Sorana 2 - Hvalsø BF 1 4-4
161764 Greve BK 1 - Vildtbanegård II 1 5-3   161792 Vildtbanegård II 1 - Greve BK 1 2-6
3. runde / Søndag 10.10.2021 Res   10. runde - Søndag 30.01.2022 Res
161765 Hvalsø BF 1 - Svinninge BC 1 4-4   161793 Svinninge BC 1 - Hvalsø BF 1 4-4
161766 BK Sorana 2 - 1   161794 1 - BK Sorana 2
161767 Holbæk 1 - Vildtbanegård II 1 2-6   161795 Vildtbanegård II 1 - Holbæk 1 5-3
161768 Taastrup BK 1 - Greve BK 1 2-6   161796 Greve BK 1 - Taastrup BK 1 7-1
4. runde / Søndag 24.10.2021 Res   11. runde - Søndag 13.02.2022 Res
161769 BK Sorana 2 - Holbæk 1 6-2   161797 Holbæk 1 - BK Sorana 2
161770 Vildtbanegård II 1 - 1   161798 1 - Vildtbanegård II 1
161771 Taastrup BK 1 - Hvalsø BF 1 4-4   161799 Hvalsø BF 1 - Taastrup BK 1 8-0
161772 Svinninge BC 1 - Greve BK 1 4-4   161800 Greve BK 1 - Svinninge BC 1 6-2
5. runde / Søndag 07.11.2021 Res   12. runde - Søndag 27.02.2022 Res
161773 1 - Taastrup BK 1   161801 Taastrup BK 1 - 1
161774 Hvalsø BF 1 - Vildtbanegård II 1 8-0   161802 Vildtbanegård II 1 - Hvalsø BF 1 4-4
161775 Greve BK 1 - Holbæk 1 8-0   161803 Holbæk 1 - Greve BK 1 0-8
161776 Svinninge BC 1 - BK Sorana 2 8-0   161804 BK Sorana 2 - Svinninge BC 1 4-4
6. runde / Søndag 21.11.2021 Res   13. runde - Søndag 13.03.2022 Res
161777 Holbæk 1 - Hvalsø BF 1 5-3   161805 Hvalsø BF 1 - Holbæk 1 8-0
161778 Greve BK 1 - 1   161806 1 - Greve BK 1
161779 Vildtbanegård II 1 - Svinninge BC 1 2-6   161807 Svinninge BC 1 - Vildtbanegård II 1 6-2
161780 Taastrup BK 1 - BK Sorana 2 2-6   161808 BK Sorana 2 - Taastrup BK 1 2-6
7. runde / Søndag 05.12.2021 Res   14. runde - Søndag 27.03.2022 Res
161781 1 - Holbæk 1   161809 Holbæk 1 - 1
161782 Hvalsø BF 1 - Greve BK 1 0-8   161810 Greve BK 1 - Hvalsø BF 1 2-6
161783 BK Sorana 2 - Vildtbanegård II 1 0-8   161811 Vildtbanegård II 1 - BK Sorana 2 8-0
161784 Svinninge BC 1 - Taastrup BK 1 6-2   161812 Taastrup BK 1 - Svinninge BC 1 2-6
 
Nr Klub H.nr Kam. Vun. Uafg. Tabt Score Indg. Snit Score % Indv. point MP.
1 Greve BK 1 12 10 1 1 18912 1159 16,32 73-23 21
2 Hvalsø BF 1 12 5 5 2 17970 1134 15,85 61-35 15
3 Svinninge BC 1 12 5 5 2 20700 1460 14,18 56-40 15
4 Vildtbanegård II 1 12 5 2 5 18868 1497 12,60 49-47 12
5 Holbæk 1 11 2 3 6 13148 1052 12,50 30-58 7
6 Taastrup BK 1 12 1 4 7 18796 1273 14,77 34-62 6
7 BK Sorana 2 11 2 2 7 14564 1349 10,80 25-63 6
8 1 0 0 0 0 0 0 0,00 0-0 0