3 Bande Carambole - 1. Division Øst
Pulje : 1
(2019-07-04)
 
1. runde / Søndag 01.09.2019 Res   8. runde - Søndag 08.12.2019 Res
117969 Rishøj BK 1 - Albertslund BC 1 4-4   117997 Albertslund BC 1 - Rishøj BK 1 0-8
117970 BK Amagerbro 2 - BK Amagerbro 1 2-6   117998 BK Amagerbro 1 - BK Amagerbro 2 8-0
117971 Hedehusene BK 1 - Ringsted BC 1 8-0   117999 Ringsted BC 1 - Hedehusene BK 1 0-8
117972 BK Grøndal 2 - BK Grøndal 1 0-8   118000 BK Grøndal 1 - BK Grøndal 2 8-0
2. runde / Søndag 15.09.2019 Res   9. runde - Søndag 05.01.2020 Res
117973 BK Grøndal 1 - Ringsted BC 1 8-0   118001 Ringsted BC 1 - BK Grøndal 1 0-8
117974 Rishøj BK 1 - BK Grøndal 2 6-2   118002 BK Grøndal 2 - Rishøj BK 1 8-0
117975 Albertslund BC 1 - BK Amagerbro 2 4-4   118003 BK Amagerbro 2 - Albertslund BC 1 2-6
117976 BK Amagerbro 1 - Hedehusene BK 1 8-0   118004 Hedehusene BK 1 - BK Amagerbro 1 0-8
3. runde / Søndag 29.09.2019 Res   10. runde - Søndag 19.01.2020 Res
117977 Albertslund BC 1 - BK Grøndal 2 3-5   118005 BK Grøndal 2 - Albertslund BC 1 6-2
117978 BK Amagerbro 2 - Rishøj BK 1 3-5   118006 Rishøj BK 1 - BK Amagerbro 2 0-8
117979 BK Grøndal 1 - Hedehusene BK 1 6-2   118007 Hedehusene BK 1 - BK Grøndal 1 0-8
117980 Ringsted BC 1 - BK Amagerbro 1 0-8   118008 BK Amagerbro 1 - Ringsted BC 1 8-0
4. runde / Søndag 13.10.2019 Res   11. runde - Søndag 02.02.2020 Res
117981 BK Amagerbro 2 - BK Grøndal 1 4-4   118009 BK Grøndal 1 - BK Amagerbro 2 0-8
117982 Hedehusene BK 1 - Rishøj BK 1 3-5   118010 Rishøj BK 1 - Hedehusene BK 1 6-2
117983 Ringsted BC 1 - Albertslund BC 1 0-8   118011 Albertslund BC 1 - Ringsted BC 1 8-0
117984 BK Grøndal 2 - BK Amagerbro 1 4-4   118012 BK Amagerbro 1 - BK Grøndal 2 6-2
5. runde / Søndag 27.10.2019 Res   12. runde - Søndag 16.02.2020 Res
117985 Rishøj BK 1 - Ringsted BC 1 8-0   118013 Ringsted BC 1 - Rishøj BK 1 0-8
117986 Albertslund BC 1 - Hedehusene BK 1 6-2   118014 Hedehusene BK 1 - Albertslund BC 1 6-2
117987 BK Amagerbro 1 - BK Grøndal 1 6-2   118015 BK Grøndal 1 - BK Amagerbro 1 6-2
117988 BK Grøndal 2 - BK Amagerbro 2 8-0   118016 BK Amagerbro 2 - BK Grøndal 2 8-0
6. runde / Søndag 10.11.2019 Res   13. runde - Søndag 01.03.2020 Res
117989 BK Grøndal 1 - Albertslund BC 1 6-2   118017 Albertslund BC 1 - BK Grøndal 1
117990 BK Amagerbro 1 - Rishøj BK 1 8-0   118018 Rishøj BK 1 - BK Amagerbro 1
117991 Hedehusene BK 1 - BK Grøndal 2 2-6   118019 BK Grøndal 2 - Hedehusene BK 1
117992 Ringsted BC 1 - BK Amagerbro 2 0-8   118020 BK Amagerbro 2 - Ringsted BC 1 8-0
7. runde / Søndag 24.11.2019 Res   14. runde - Søndag 15.03.2020 Res
117993 Rishøj BK 1 - BK Grøndal 1 4-4   118021 BK Grøndal 1 - Rishøj BK 1
117994 Albertslund BC 1 - BK Amagerbro 1 2-6   118022 BK Amagerbro 1 - Albertslund BC 1
117995 BK Amagerbro 2 - Hedehusene BK 1 6-2   118023 Hedehusene BK 1 - BK Amagerbro 2
117996 BK Grøndal 2 - Ringsted BC 1 8-0   118024 Ringsted BC 1 - BK Grøndal 2 0-8
 
Nr Klub H.nr Kam. Vun. Uafg. Tabt Score Indg. Snit Score % Indv. point MP.
1 BK Amagerbro 1 12 10 1 1 1398 1634 0,855 97,08 78-18 21
2 BK Grøndal 1 12 8 2 2 1206 1632 0,738 93,06 68-28 18
3 Rishøj BK 1 12 7 2 3 1287 1941 0,663 89,38 54-42 16
4 BK Grøndal 2 13 7 1 5 1389 2180 0,637 87,69 57-47 15
5 BK Amagerbro 2 13 6 2 5 1262 1960 0,643 87,64 61-43 14
6 Albertslund BC 1 12 4 2 6 1238 1992 0,621 85,97 47-49 10
7 Hedehusene BK 1 12 3 0 9 1083 2009 0,539 75,21 35-61 6
8 Ringsted BC 1 14 0 0 14 0 0 0,000 0-112 0