3 Bande Carambole - 2 Mands hold Øst - tirsdag
Pulje : 3
(2023-07-18)
 
1. runde / Tirsdag 29.08.2023 Res   8. runde - Tirsdag 05.12.2023 Res
197731 Hvalsø BF 1 - BK Grøndal 1 2-2   197759 BK Grøndal 1 - Hvalsø BF 1 2-2
197732 KBK 3 - KBK 2 0-4   197760 KBK 2 - KBK 3 2-2
197733 Værløse BK 2 - BK Gilleleje 1 0-4   197761 BK Gilleleje 1 - Værløse BK 2 4-0
197734 Taastrup BK 1 - Albertslund BC 1 4-0   197762 Albertslund BC 1 - Taastrup BK 1 2-2
2. runde / Tirsdag 12.09.2023 Res   9. runde - Tirsdag 02.01.2024 Res
197735 Albertslund BC 1 - BK Gilleleje 1 0-4   197763 BK Gilleleje 1 - Albertslund BC 1 0-4
197736 Hvalsø BF 1 - Taastrup BK 1 3-1   197764 Taastrup BK 1 - Hvalsø BF 1 2-2
197737 BK Grøndal 1 - KBK 3 0-4   197765 KBK 3 - BK Grøndal 1 2-2
197738 KBK 2 - Værløse BK 2 4-0   197766 Værløse BK 2 - KBK 2 0-4
3. runde / Tirsdag 26.09.2023 Res   10. runde - Tirsdag 16.01.2024 Res
197739 BK Grøndal 1 - Taastrup BK 1 4-0   197767 Taastrup BK 1 - BK Grøndal 1 4-0
197740 KBK 3 - Hvalsø BF 1 0-4   197768 Hvalsø BF 1 - KBK 3 4-0
197741 Albertslund BC 1 - Værløse BK 2 6-0   197769 Værløse BK 2 - Albertslund BC 1
197742 BK Gilleleje 1 - KBK 2 0-4   197770 KBK 2 - BK Gilleleje 1 2-2
4. runde / Tirsdag 10.10.2023 Res   11. runde - Tirsdag 30.01.2024 Res
197743 KBK 3 - Albertslund BC 1 2-2   197771 Albertslund BC 1 - KBK 3 4-0
197744 Værløse BK 2 - Hvalsø BF 1 0-4   197772 Hvalsø BF 1 - Værløse BK 2 4-0
197745 BK Gilleleje 1 - BK Grøndal 1 0-4   197773 BK Grøndal 1 - BK Gilleleje 1 2-2
197746 Taastrup BK 1 - KBK 2 0-4   197774 KBK 2 - Taastrup BK 1 2-2
5. runde / Tirsdag 24.10.2023 Res   12. runde - Tirsdag 13.02.2024 Res
197747 Hvalsø BF 1 - BK Gilleleje 1 4-0   197775 BK Gilleleje 1 - Hvalsø BF 1 2-2
197748 BK Grøndal 1 - Værløse BK 2 4-0   197776 Værløse BK 2 - BK Grøndal 1 0-4
197749 KBK 2 - Albertslund BC 1 2-2   197777 Albertslund BC 1 - KBK 2 2-2
197750 Taastrup BK 1 - KBK 3 2-2   197778 KBK 3 - Taastrup BK 1 2-2
6. runde / Tirsdag 07.11.2023 Res   13. runde - Tirsdag 27.02.2024 Res
197751 Albertslund BC 1 - BK Grøndal 1 2-2   197779 BK Grøndal 1 - Albertslund BC 1
197752 KBK 2 - Hvalsø BF 1 0-4   197780 Hvalsø BF 1 - KBK 2
197753 Værløse BK 2 - Taastrup BK 1 0-4   197781 Taastrup BK 1 - Værløse BK 2 4-0
197754 BK Gilleleje 1 - KBK 3 4-0   197782 KBK 3 - BK Gilleleje 1
7. runde / Tirsdag 21.11.2023 Res   14. runde - Tirsdag 12.03.2024 Res
197755 Hvalsø BF 1 - Albertslund BC 1 4-0   197783 Albertslund BC 1 - Hvalsø BF 1
197756 BK Grøndal 1 - KBK 2 1-3   197784 KBK 2 - BK Grøndal 1
197757 KBK 3 - Værløse BK 2 4-0   197785 Værløse BK 2 - KBK 3 0-4
197758 Taastrup BK 1 - BK Gilleleje 1 2-2   197786 BK Gilleleje 1 - Taastrup BK 1
 
Nr Klub H.nr Kam. Vun. Uafg. Tabt Score Indg. Snit Score % Indv. point MP.
1 Hvalsø BF 1 12 8 4 0 468 1040 0,450 95,51 39-9 20
2 KBK 2 12 6 5 1 519 947 0,548 93,35 33-15 17
3 Taastrup BK 1 13 4 6 3 310 1163 0,266 80,31 29-23 14
4 BK Grøndal 1 12 4 5 3 372 949 0,391 75,92 27-21 13
5 BK Gilleleje 1 12 4 4 4 326 1049 0,310 75,81 24-24 12
6 Albertslund BC 1 11 3 5 3 633 1250 0,506 88,41 24-22 11
7 KBK 3 13 3 5 5 650 1173 0,554 82,91 22-30 11
8 Værløse BK 2 13 0 0 13 17 105 0,161 56,67 0-54 0