Keglebillard - 1. Division Øst
Pulje : 1
(2019-07-04)
 
1. runde / Søndag 08.09.2019 Res   8. runde - Søndag 15.12.2019 Res
117112 Næstved BK 1 - Helsingør SBK 1 4-4   117140 Helsingør SBK 1 - Næstved BK 1 4-4
117113 Ringsted BC 1 - Vejby BK 1 6-2   117141 Vejby BK 1 - Ringsted BC 1 0-8
117114 Greve BK 1 - BK Sorana 1 3-5   117142 BK Sorana 1 - Greve BK 1 4-4
117115 BC Holbæk 1 - BK Gilleleje 1 1-7   117143 BK Gilleleje 1 - BC Holbæk 1 7-1
2. runde / Søndag 22.09.2019 Res   9. runde - Søndag 12.01.2020 Res
117116 BK Gilleleje 1 - BK Sorana 1 5-3   117144 BK Sorana 1 - BK Gilleleje 1 3-5
117117 Næstved BK 1 - BC Holbæk 1 8-0   117145 BC Holbæk 1 - Næstved BK 1 0-8
117118 Helsingør SBK 1 - Ringsted BC 1 4-4   117146 Ringsted BC 1 - Helsingør SBK 1 2-6
117119 Vejby BK 1 - Greve BK 1 8-0   117147 Greve BK 1 - Vejby BK 1 4-4
3. runde / Søndag 06.10.2019 Res   10. runde - Søndag 26.01.2020 Res
117120 Helsingør SBK 1 - BC Holbæk 1 6-2   117148 BC Holbæk 1 - Helsingør SBK 1 8-0
117121 Ringsted BC 1 - Næstved BK 1 8-0   117149 Næstved BK 1 - Ringsted BC 1 4-4
117122 BK Gilleleje 1 - Greve BK 1 8-0   117150 Greve BK 1 - BK Gilleleje 1 0-8
117123 BK Sorana 1 - Vejby BK 1 6-2   117151 Vejby BK 1 - BK Sorana 1 4-4
4. runde / Søndag 20.10.2019 Res   11. runde - Søndag 09.02.2020 Res
117124 Ringsted BC 1 - BK Gilleleje 1 6-2   117152 BK Gilleleje 1 - Ringsted BC 1 4-4
117125 Greve BK 1 - Næstved BK 1 2-6   117153 Næstved BK 1 - Greve BK 1 6-2
117126 BK Sorana 1 - Helsingør SBK 1 4-4   117154 Helsingør SBK 1 - BK Sorana 1 6-2
117127 BC Holbæk 1 - Vejby BK 1 2-6   117155 Vejby BK 1 - BC Holbæk 1 6-2
5. runde / Søndag 03.11.2019 Res   12. runde - Søndag 23.02.2020 Res
117128 Næstved BK 1 - BK Sorana 1 3-5   117156 BK Sorana 1 - Næstved BK 1 0-8
117129 Helsingør SBK 1 - Greve BK 1 6-2   117157 Greve BK 1 - Helsingør SBK 1 2-6
117130 Vejby BK 1 - BK Gilleleje 1 2-6   117158 BK Gilleleje 1 - Vejby BK 1 8-0
117131 BC Holbæk 1 - Ringsted BC 1 2-6   117159 Ringsted BC 1 - BC Holbæk 1 7-1
6. runde / Søndag 17.11.2019 Res   13. runde - Søndag 08.03.2020 Res
117132 BK Gilleleje 1 - Helsingør SBK 1 7-1   117160 Helsingør SBK 1 - BK Gilleleje 1 6-2
117133 Vejby BK 1 - Næstved BK 1 1-7   117161 Næstved BK 1 - Vejby BK 1 7-1
117134 Greve BK 1 - BC Holbæk 1 6-2   117162 BC Holbæk 1 - Greve BK 1 0-8
117135 BK Sorana 1 - Ringsted BC 1 2-6   117163 Ringsted BC 1 - BK Sorana 1 8-0
7. runde / Søndag 01.12.2019 Res   14. runde - Søndag 22.03.2020 Res
117136 Næstved BK 1 - BK Gilleleje 1 2-6   117164 BK Gilleleje 1 - Næstved BK 1
117137 Helsingør SBK 1 - Vejby BK 1 4-4   117165 Vejby BK 1 - Helsingør SBK 1
117138 Ringsted BC 1 - Greve BK 1 8-0   117166 Greve BK 1 - Ringsted BC 1
117139 BC Holbæk 1 - BK Sorana 1 2-6   117167 BK Sorana 1 - BC Holbæk 1
 
Nr Klub H.nr Kam. Vun. Uafg. Tabt Score Indg. Snit Score % Indv. point MP.
1 Ringsted BC 1 13 9 3 1 33350 568 58,71 77-27 21
2 BK Gilleleje 1 13 10 1 2 33672 563 59,81 75-29 21
3 Næstved BK 1 13 7 3 3 31858 743 42,88 67-37 17
4 Helsingør SBK 1 13 6 5 2 29464 702 41,97 57-47 17
5 BK Sorana 1 13 4 3 6 28794 840 34,28 44-60 11
6 Vejby BK 1 13 3 3 7 27104 858 31,59 40-64 9
7 Greve BK 1 13 2 2 9 25144 864 29,10 33-71 6
8 BC Holbæk 1 13 1 0 12 22736 864 26,31 23-81 2