Keglebillard - Serie 3 Vest
Pulje : 14
(2019-07-04)
 
1. runde / Torsdag 05.09.2019 Res   8. runde - Torsdag 12.12.2019 Res
121934 Bramming BK 3 - Darum BK 1 6-2   121962 Darum BK 1 - Bramming BK 3 6-2
121935 Gørding BK 5 - Gørding BK 2 5-3   121963 Gørding BK 2 - Gørding BK 5 8-0
121936 Hovborg BK 2 - Rødding BK 1 2-6   121964 Rødding BK 1 - Hovborg BK 2 4-4
121937 Glejbjerg BC 3 - Glejbjerg BC 1 4-4   121965 Glejbjerg BC 1 - Glejbjerg BC 3 4-4
2. runde / Torsdag 19.09.2019 Res   9. runde - Torsdag 09.01.2020 Res
121938 Glejbjerg BC 1 - Rødding BK 1 6-2   121966 Rødding BK 1 - Glejbjerg BC 1 8-0
121939 Bramming BK 3 - Glejbjerg BC 3 4-4   121967 Glejbjerg BC 3 - Bramming BK 3 6-2
121940 Darum BK 1 - Gørding BK 5 4-4   121968 Gørding BK 5 - Darum BK 1 2-6
121941 Gørding BK 2 - Hovborg BK 2 4-4   121969 Hovborg BK 2 - Gørding BK 2 2-6
3. runde / Torsdag 03.10.2019 Res   10. runde - Torsdag 23.01.2020 Res
121942 Darum BK 1 - Glejbjerg BC 3 8-0   121970 Glejbjerg BC 3 - Darum BK 1 2-6
121943 Gørding BK 5 - Bramming BK 3 6-2   121971 Bramming BK 3 - Gørding BK 5 4-4
121944 Glejbjerg BC 1 - Hovborg BK 2 6-2   121972 Hovborg BK 2 - Glejbjerg BC 1 6-2
121945 Rødding BK 1 - Gørding BK 2 4-4   121973 Gørding BK 2 - Rødding BK 1 3-5
4. runde / Torsdag 17.10.2019 Res   11. runde - Torsdag 06.02.2020 Res
121946 Gørding BK 5 - Glejbjerg BC 1 4-4   121974 Glejbjerg BC 1 - Gørding BK 5 4-4
121947 Hovborg BK 2 - Bramming BK 3 4-4   121975 Bramming BK 3 - Hovborg BK 2 4-4
121948 Rødding BK 1 - Darum BK 1 6-2   121976 Darum BK 1 - Rødding BK 1 3-5
121949 Glejbjerg BC 3 - Gørding BK 2 4-4   121977 Gørding BK 2 - Glejbjerg BC 3 2-6
5. runde / Torsdag 31.10.2019 Res   12. runde - Torsdag 20.02.2020 Res
121950 Bramming BK 3 - Rødding BK 1 4-4   121978 Rødding BK 1 - Bramming BK 3 4-4
121951 Darum BK 1 - Hovborg BK 2 4-4   121979 Hovborg BK 2 - Darum BK 1 2-6
121952 Gørding BK 2 - Glejbjerg BC 1 4-4   121980 Glejbjerg BC 1 - Gørding BK 2 5-3
121953 Glejbjerg BC 3 - Gørding BK 5 2-6   121981 Gørding BK 5 - Glejbjerg BC 3 3-5
6. runde / Torsdag 14.11.2019 Res   13. runde - Torsdag 05.03.2020 Res
121954 Glejbjerg BC 1 - Darum BK 1 8-0   121982 Darum BK 1 - Glejbjerg BC 1
121955 Gørding BK 2 - Bramming BK 3 6-2   121983 Bramming BK 3 - Gørding BK 2
121956 Hovborg BK 2 - Glejbjerg BC 3 6-2   121984 Glejbjerg BC 3 - Hovborg BK 2
121957 Rødding BK 1 - Gørding BK 5 4-4   121985 Gørding BK 5 - Rødding BK 1
7. runde / Torsdag 28.11.2019 Res   14. runde - Torsdag 19.03.2020 Res
121958 Bramming BK 3 - Glejbjerg BC 1 7-1   121986 Glejbjerg BC 1 - Bramming BK 3
121959 Darum BK 1 - Gørding BK 2 8-0   121987 Gørding BK 2 - Darum BK 1
121960 Gørding BK 5 - Hovborg BK 2 2-6   121988 Hovborg BK 2 - Gørding BK 5
121961 Glejbjerg BC 3 - Rødding BK 1 8-0   121989 Rødding BK 1 - Glejbjerg BC 3
 
Nr Klub H.nr Kam. Vun. Uafg. Tabt Score Indg. Snit Score % Indv. point MP.
1 Rødding BK 1 12 5 5 2 7786 1495 5,21 86,82 52-44 15
2 Darum BK 1 12 6 2 4 8148 1490 5,47 90,25 55-41 14
3 Glejbjerg BC 1 12 4 5 3 8354 1489 5,61 86,16 48-48 13
4 Glejbjerg BC 3 12 4 4 4 9376 1482 6,33 89,07 47-49 12
5 Hovborg BK 2 12 3 5 4 6826 1571 4,35 84,80 46-50 11
6 Gørding BK 5 12 3 5 4 12168 1482 8,21 90,64 44-52 11
7 Gørding BK 2 12 3 4 5 6870 1598 4,30 87,27 47-49 10
8 Bramming BK 3 12 2 6 4 8420 1495 5,63 90,03 45-51 10