Keglebillard - Serie 3 Vest
Pulje : 15
(2019-08-02)
 
1. runde / Torsdag 29.08.2019 Res   8. runde - Torsdag 05.12.2019 Res
121990 Bramming BK 2 - Glejbjerg BC 2 6-2   122018 Glejbjerg BC 2 - Bramming BK 2 4-4
121991 Gørding BK 4 - Gørding BK 3 2-6   122019 Gørding BK 3 - Gørding BK 4 6-2
121992 Holsted BK 1 - Hovborg BK 1 4-4   122020 Hovborg BK 1 - Holsted BK 1 6-2
121993 Esbjerg BC 2 - Esbjerg BC 1 4-4   122021 Esbjerg BC 1 - Esbjerg BC 2 6-2
2. runde / Torsdag 12.09.2019 Res   9. runde - Torsdag 02.01.2020 Res
121994 Esbjerg BC 1 - Hovborg BK 1 6-2   122022 Hovborg BK 1 - Esbjerg BC 1
121995 Bramming BK 2 - Esbjerg BC 2 4-4   122023 Esbjerg BC 2 - Bramming BK 2
121996 Glejbjerg BC 2 - Gørding BK 4 4-4   122024 Gørding BK 4 - Glejbjerg BC 2
121997 Gørding BK 3 - Holsted BK 1 2-6   122025 Holsted BK 1 - Gørding BK 3
3. runde / Torsdag 26.09.2019 Res   10. runde - Torsdag 16.01.2020 Res
121998 Glejbjerg BC 2 - Esbjerg BC 2 6-2   122026 Esbjerg BC 2 - Glejbjerg BC 2
121999 Gørding BK 4 - Bramming BK 2 2-6   122027 Bramming BK 2 - Gørding BK 4
122000 Esbjerg BC 1 - Holsted BK 1 6-2   122028 Holsted BK 1 - Esbjerg BC 1
122001 Hovborg BK 1 - Gørding BK 3 0-8   122029 Gørding BK 3 - Hovborg BK 1
4. runde / Torsdag 10.10.2019 Res   11. runde - Torsdag 30.01.2020 Res
122002 Gørding BK 4 - Esbjerg BC 1 4-4   122030 Esbjerg BC 1 - Gørding BK 4
122003 Holsted BK 1 - Bramming BK 2 0-8   122031 Bramming BK 2 - Holsted BK 1
122004 Hovborg BK 1 - Glejbjerg BC 2 4-4   122032 Glejbjerg BC 2 - Hovborg BK 1
122005 Esbjerg BC 2 - Gørding BK 3 4-4   122033 Gørding BK 3 - Esbjerg BC 2
5. runde / Torsdag 24.10.2019 Res   12. runde - Torsdag 13.02.2020 Res
122006 Bramming BK 2 - Hovborg BK 1 3-5   122034 Hovborg BK 1 - Bramming BK 2
122007 Glejbjerg BC 2 - Holsted BK 1 6-2   122035 Holsted BK 1 - Glejbjerg BC 2
122008 Gørding BK 3 - Esbjerg BC 1 2-6   122036 Esbjerg BC 1 - Gørding BK 3
122009 Esbjerg BC 2 - Gørding BK 4 8-0   122037 Gørding BK 4 - Esbjerg BC 2
6. runde / Torsdag 07.11.2019 Res   13. runde - Torsdag 27.02.2020 Res
122010 Esbjerg BC 1 - Glejbjerg BC 2 6-2   122038 Glejbjerg BC 2 - Esbjerg BC 1
122011 Gørding BK 3 - Bramming BK 2 4-4   122039 Bramming BK 2 - Gørding BK 3
122012 Holsted BK 1 - Esbjerg BC 2 6-2   122040 Esbjerg BC 2 - Holsted BK 1
122013 Hovborg BK 1 - Gørding BK 4 6-2   122041 Gørding BK 4 - Hovborg BK 1
7. runde / Torsdag 21.11.2019 Res   14. runde - Torsdag 12.03.2020 Res
122014 Bramming BK 2 - Esbjerg BC 1 4-4   122042 Esbjerg BC 1 - Bramming BK 2
122015 Glejbjerg BC 2 - Gørding BK 3 4-4   122043 Gørding BK 3 - Glejbjerg BC 2
122016 Gørding BK 4 - Holsted BK 1 4-4   122044 Holsted BK 1 - Gørding BK 4
122017 Esbjerg BC 2 - Hovborg BK 1 5-3   122045 Hovborg BK 1 - Esbjerg BC 2
 
Nr Klub H.nr Kam. Vun. Uafg. Tabt Score Indg. Snit Score % Indv. point MP.
1 Esbjerg BC 1 8 5 3 0 5576 980 5,69 92,01 42-22 13
2 Bramming BK 2 8 3 4 1 5580 1046 5,33 90,06 39-25 10
3 Gørding BK 3 8 3 3 2 4314 1002 4,31 88,15 36-28 9
4 Glejbjerg BC 2 8 2 4 2 6122 975 6,28 87,68 32-32 8
5 Hovborg BK 1 8 3 2 3 6264 917 6,83 85,67 30-34 8
6 Esbjerg BC 2 8 2 3 3 7408 911 8,13 89,88 31-33 7
7 Holsted BK 1 8 2 2 4 4144 1028 4,03 81,22 26-38 6
8 Gørding BK 4 8 0 3 5 3880 1029 3,77 78,13 20-44 3