Keglebillard - Serie 3 Vest
Pulje : 15
(2022-07-05)
 
1. runde / Torsdag 25.08.2022 Res   8. runde - Torsdag 01.12.2022 Res
173884 Gørding BK 4 - Rødding BK 1 2-6   173912 Rødding BK 1 - Gørding BK 4
173885 Esbjerg BC 4 - Esbjerg BC 1 3-5   173913 Esbjerg BC 1 - Esbjerg BC 4
173886 Holsted BK 1 - Darum BK 2 4-4   173914 Darum BK 2 - Holsted BK 1
173887 1 - Glejbjerg BC 1   173915 Glejbjerg BC 1 - 1
2. runde / Torsdag 08.09.2022 Res   9. runde - Torsdag 15.12.2022 Res
173888 Glejbjerg BC 1 - Darum BK 2 2-6   173916 Darum BK 2 - Glejbjerg BC 1
173889 Gørding BK 4 - 1   173917 1 - Gørding BK 4
173890 Rødding BK 1 - Esbjerg BC 4 4-4   173918 Esbjerg BC 4 - Rødding BK 1
173891 Esbjerg BC 1 - Holsted BK 1 4-4   173919 Holsted BK 1 - Esbjerg BC 1
3. runde / Torsdag 22.09.2022 Res   10. runde - Torsdag 12.01.2023 Res
173892 Rødding BK 1 - 1   173920 1 - Rødding BK 1
173893 Esbjerg BC 4 - Gørding BK 4 8-0   173921 Gørding BK 4 - Esbjerg BC 4
173894 Glejbjerg BC 1 - Holsted BK 1 8-0   173922 Holsted BK 1 - Glejbjerg BC 1
173895 Darum BK 2 - Esbjerg BC 1 0-8   173923 Esbjerg BC 1 - Darum BK 2
4. runde / Torsdag 06.10.2022 Res   11. runde - Torsdag 26.01.2023 Res
173896 Esbjerg BC 4 - Glejbjerg BC 1 2-6   173924 Glejbjerg BC 1 - Esbjerg BC 4
173897 Holsted BK 1 - Gørding BK 4 0-8   173925 Gørding BK 4 - Holsted BK 1
173898 Darum BK 2 - Rødding BK 1 8-0   173926 Rødding BK 1 - Darum BK 2
173899 1 - Esbjerg BC 1   173927 Esbjerg BC 1 - 1
5. runde / Torsdag 20.10.2022 Res   12. runde - Torsdag 09.02.2023 Res
173900 Gørding BK 4 - Darum BK 2 2-6   173928 Darum BK 2 - Gørding BK 4
173901 Rødding BK 1 - Holsted BK 1 2-6   173929 Holsted BK 1 - Rødding BK 1
173902 Esbjerg BC 1 - Glejbjerg BC 1 6-2   173930 Glejbjerg BC 1 - Esbjerg BC 1
173903 1 - Esbjerg BC 4   173931 Esbjerg BC 4 - 1
6. runde / Torsdag 03.11.2022 Res   13. runde - Torsdag 23.02.2023 Res
173904 Glejbjerg BC 1 - Rødding BK 1 4-4   173932 Rødding BK 1 - Glejbjerg BC 1
173905 Esbjerg BC 1 - Gørding BK 4 4-4   173933 Gørding BK 4 - Esbjerg BC 1
173906 Holsted BK 1 - 1   173934 1 - Holsted BK 1
173907 Darum BK 2 - Esbjerg BC 4 2-6   173935 Esbjerg BC 4 - Darum BK 2
7. runde / Torsdag 17.11.2022 Res   14. runde - Torsdag 09.03.2023 Res
173908 Gørding BK 4 - Glejbjerg BC 1 4-4   173936 Glejbjerg BC 1 - Gørding BK 4
173909 Rødding BK 1 - Esbjerg BC 1 3-5   173937 Esbjerg BC 1 - Rødding BK 1
173910 Esbjerg BC 4 - Holsted BK 1 4-4   173938 Holsted BK 1 - Esbjerg BC 4
173911 1 - Darum BK 2   173939 Darum BK 2 - 1
 
Nr Klub H.nr Kam. Vun. Uafg. Tabt Score Indg. Snit Score % Indv. point MP.
1 Esbjerg BC 1 6 4 2 0 5344 780 6,85 93,52 32-16 10
2 Darum BK 2 6 3 1 2 3348 790 4,24 90,29 26-22 7
3 Esbjerg BC 4 6 2 2 2 3816 767 4,98 87,12 27-21 6
4 Glejbjerg BC 1 6 2 2 2 3998 700 5,71 86,91 26-22 6
5 Holsted BK 1 6 1 3 2 3488 740 4,71 78,52 18-30 5
6 Gørding BK 4 6 1 2 3 3260 791 4,12 87,26 20-28 4
7 Rødding BK 1 6 1 2 3 5294 778 6,80 88,00 19-29 4
8 1 0 0 0 0 0 0 0,00 0-0 0