Keglebillard - Serie 3 Vest
Pulje : 19
(2021-07-20)
 
1. runde / Torsdag 09.09.2021 Res   8. runde - Torsdag 16.12.2021 Res
160178 Aarup BK 1 - Sydfyn BK 1 4-4   160206 Sydfyn BK 1 - Aarup BK 1 2-6
160179 Vissenbjerg BK 3 - Ørbæk BK 3 2-6   160207 Ørbæk BK 3 - Vissenbjerg BK 3 4-4
160180 Midtfyns B-D 1 - 1   160208 1 - Midtfyns B-D 1
160181 Bristol 3 - Otterup BK 1 4-4   160209 Otterup BK 1 - Bristol 3 4-4
2. runde / Torsdag 23.09.2021 Res   9. runde - Torsdag 13.01.2022 Res
160182 Otterup BK 1 - 1   160210 1 - Otterup BK 1
160183 Aarup BK 1 - Bristol 3 4-4   160211 Bristol 3 - Aarup BK 1 8-0
160184 Sydfyn BK 1 - Vissenbjerg BK 3 4-4   160212 Vissenbjerg BK 3 - Sydfyn BK 1 2-6
160185 Ørbæk BK 3 - Midtfyns B-D 1 2-6   160213 Midtfyns B-D 1 - Ørbæk BK 3 4-4
3. runde / Torsdag 07.10.2021 Res   10. runde - Torsdag 27.01.2022 Res
160186 Sydfyn BK 1 - Bristol 3 6-2   160214 Bristol 3 - Sydfyn BK 1 2-6
160187 Vissenbjerg BK 3 - Aarup BK 1 4-4   160215 Aarup BK 1 - Vissenbjerg BK 3 2-6
160188 Otterup BK 1 - Midtfyns B-D 1 6-2   160216 Midtfyns B-D 1 - Otterup BK 1 4-4
160189 1 - Ørbæk BK 3   160217 Ørbæk BK 3 - 1
4. runde / Torsdag 21.10.2021 Res   11. runde - Torsdag 10.02.2022 Res
160190 Vissenbjerg BK 3 - Otterup BK 1 4-4   160218 Otterup BK 1 - Vissenbjerg BK 3 0-8
160191 Midtfyns B-D 1 - Aarup BK 1 4-4   160219 Aarup BK 1 - Midtfyns B-D 1 4-4
160192 1 - Sydfyn BK 1   160220 Sydfyn BK 1 - 1
160193 Bristol 3 - Ørbæk BK 3 6-2   160221 Ørbæk BK 3 - Bristol 3 6-2
5. runde / Torsdag 04.11.2021 Res   12. runde - Torsdag 24.02.2022 Res
160194 Aarup BK 1 - 1   160222 1 - Aarup BK 1
160195 Sydfyn BK 1 - Midtfyns B-D 1 6-2   160223 Midtfyns B-D 1 - Sydfyn BK 1 6-2
160196 Ørbæk BK 3 - Otterup BK 1 0-8   160224 Otterup BK 1 - Ørbæk BK 3 4-4
160197 Bristol 3 - Vissenbjerg BK 3 2-6   160225 Vissenbjerg BK 3 - Bristol 3 4-4
6. runde / Torsdag 18.11.2021 Res   13. runde - Torsdag 10.03.2022 Res
160198 Otterup BK 1 - Sydfyn BK 1 4-4   160226 Sydfyn BK 1 - Otterup BK 1 6-2
160199 Ørbæk BK 3 - Aarup BK 1 4-4   160227 Aarup BK 1 - Ørbæk BK 3 6-2
160200 Midtfyns B-D 1 - Bristol 3 4-4   160228 Bristol 3 - Midtfyns B-D 1 6-2
160201 1 - Vissenbjerg BK 3   160229 Vissenbjerg BK 3 - 1
7. runde / Torsdag 02.12.2021 Res   14. runde - Torsdag 24.03.2022 Res
160202 Aarup BK 1 - Otterup BK 1 2-6   160230 Otterup BK 1 - Aarup BK 1 6-2
160203 Sydfyn BK 1 - Ørbæk BK 3 6-2   160231 Ørbæk BK 3 - Sydfyn BK 1 4-4
160204 Vissenbjerg BK 3 - Midtfyns B-D 1 5-3   160232 Midtfyns B-D 1 - Vissenbjerg BK 3 0-8
160205 Bristol 3 - 1   160233 1 - Bristol 3
 
Nr Klub H.nr Kam. Vun. Uafg. Tabt Score Indg. Snit Score % Indv. point MP.
1 Sydfyn BK 1 12 6 4 2 11930 1599 7,46 91,88 56-40 16
2 Vissenbjerg BK 3 12 5 5 2 5488 1351 4,06 88,89 57-39 15
3 Otterup BK 1 12 4 6 2 9120 1467 6,22 93,18 52-44 14
4 Bristol 3 12 3 5 4 8404 1397 6,02 85,25 48-48 11
5 Aarup BK 1 12 2 6 4 6980 1472 4,74 89,10 42-54 10
6 Midtfyns B-D 1 12 2 5 5 7132 1463 4,87 85,35 41-55 9
7 Ørbæk BK 3 12 2 5 5 5162 1591 3,24 81,70 40-56 9
8 1 0 0 0 0 0 0 0,00 0-0 0