Keglebillard - Serie 3 Vest
Pulje : 6
(2023-07-05)
 
1. runde / Torsdag 31.08.2023 Res   8. runde - Torsdag 07.12.2023 Res
187706 Horsens BK 3 - Silkeborg BC 2 2-6   187734 Silkeborg BC 2 - Horsens BK 3 6-2
187707 BK Ans 2 - BK Ans 1 4-4   187735 BK Ans 1 - BK Ans 2 2-6
187708 Nr. Snede BK 2 - Tørring BK 2 2-6   187736 Tørring BK 2 - Nr. Snede BK 2 6-2
187709 Juelsminde BK 3 - Juelsminde BK 1 4-4   187737 Juelsminde BK 1 - Juelsminde BK 3 2-6
2. runde / Torsdag 14.09.2023 Res   9. runde - Torsdag 04.01.2024 Res
187710 Juelsminde BK 1 - Tørring BK 2 4-4   187738 Tørring BK 2 - Juelsminde BK 1 8-0
187711 Horsens BK 3 - Juelsminde BK 3 2-6   187739 Juelsminde BK 3 - Horsens BK 3 5-3
187712 Silkeborg BC 2 - BK Ans 2 8-0   187740 BK Ans 2 - Silkeborg BC 2 4-4
187713 BK Ans 1 - Nr. Snede BK 2 8-0   187741 Nr. Snede BK 2 - BK Ans 1 4-4
3. runde / Torsdag 28.09.2023 Res   10. runde - Torsdag 18.01.2024 Res
187714 Silkeborg BC 2 - Juelsminde BK 3 8-0   187742 Juelsminde BK 3 - Silkeborg BC 2 2-6
187715 BK Ans 2 - Horsens BK 3 2-6   187743 Horsens BK 3 - BK Ans 2 4-4
187716 Juelsminde BK 1 - Nr. Snede BK 2 4-4   187744 Nr. Snede BK 2 - Juelsminde BK 1 4-4
187717 Tørring BK 2 - BK Ans 1 6-2   187745 BK Ans 1 - Tørring BK 2 6-2
4. runde / Torsdag 12.10.2023 Res   11. runde - Torsdag 01.02.2024 Res
187718 BK Ans 2 - Juelsminde BK 1 6-2   187746 Juelsminde BK 1 - BK Ans 2 2-6
187719 Nr. Snede BK 2 - Horsens BK 3 2-6   187747 Horsens BK 3 - Nr. Snede BK 2 4-4
187720 Tørring BK 2 - Silkeborg BC 2 6-2   187748 Silkeborg BC 2 - Tørring BK 2 4-4
187721 Juelsminde BK 3 - BK Ans 1 4-4   187749 BK Ans 1 - Juelsminde BK 3 0-8
5. runde / Torsdag 26.10.2023 Res   12. runde - Torsdag 15.02.2024 Res
187722 Horsens BK 3 - Tørring BK 2 6-2   187750 Tørring BK 2 - Horsens BK 3 2-6
187723 Silkeborg BC 2 - Nr. Snede BK 2 4-4   187751 Nr. Snede BK 2 - Silkeborg BC 2 2-6
187724 BK Ans 1 - Juelsminde BK 1 0-8   187752 Juelsminde BK 1 - BK Ans 1 4-4
187725 Juelsminde BK 3 - BK Ans 2 4-4   187753 BK Ans 2 - Juelsminde BK 3 4-4
6. runde / Torsdag 09.11.2023 Res   13. runde - Torsdag 29.02.2024 Res
187726 Juelsminde BK 1 - Silkeborg BC 2 1-7   187754 Silkeborg BC 2 - Juelsminde BK 1
187727 BK Ans 1 - Horsens BK 3 4-4   187755 Horsens BK 3 - BK Ans 1
187728 Nr. Snede BK 2 - Juelsminde BK 3 0-8   187756 Juelsminde BK 3 - Nr. Snede BK 2
187729 Tørring BK 2 - BK Ans 2 4-4   187757 BK Ans 2 - Tørring BK 2
7. runde / Torsdag 23.11.2023 Res   14. runde - Torsdag 14.03.2024 Res
187730 Horsens BK 3 - Juelsminde BK 1 4-4   187758 Juelsminde BK 1 - Horsens BK 3
187731 Silkeborg BC 2 - BK Ans 1 6-2   187759 BK Ans 1 - Silkeborg BC 2
187732 BK Ans 2 - Nr. Snede BK 2 0-8   187760 Nr. Snede BK 2 - BK Ans 2
187733 Juelsminde BK 3 - Tørring BK 2 4-4   187761 Tørring BK 2 - Juelsminde BK 3
 
Nr Klub H.nr Kam. Vun. Uafg. Tabt Score Indg. Snit Score % Indv. point MP.
1 Silkeborg BC 2 12 8 3 1 9276 1282 7,24 90,76 67-29 19
2 Juelsminde BK 3 12 5 5 2 6628 1357 4,88 88,92 55-41 15
3 Tørring BK 2 12 5 4 3 14612 1451 10,07 90,92 54-42 14
4 Horsens BK 3 12 4 4 4 13990 1456 9,61 88,18 49-47 12
5 BK Ans 2 12 3 6 3 7238 1407 5,14 83,08 44-52 12
6 BK Ans 1 12 2 5 5 6472 1533 4,22 80,40 40-56 9
7 Juelsminde BK 1 12 1 6 5 8518 1434 5,94 81,78 39-57 8
8 Nr. Snede BK 2 12 1 5 6 14328 1392 10,29 83,95 36-60 7