Keglebillard - 2 Mands hold Øst
Pulje : 1
(2021-07-25)
 
1. runde / Fredag 03.09.2021 Res   8. runde - Fredag 10.12.2021 Res
163069 Taastrup BK 1 - Ølstykke BK 2 2-2   163097 Ølstykke BK 2 - Taastrup BK 1 0-4
163070 Gentofte BK 1 - Søborg 1 4-0   163098 Søborg 1 - Gentofte BK 1 0-4
163071 KBK/BNV 2 - Holbæk 4 1-3   163099 Holbæk 4 - KBK/BNV 2 2-2
163072 Solrød BK 4 - Friheden BK 2 2-2   163100 Friheden BK 2 - Solrød BK 4 4-0
2. runde / Fredag 17.09.2021 Res   9. runde - Fredag 07.01.2022 Res
163073 Friheden BK 2 - Holbæk 4 2-2   163101 Holbæk 4 - Friheden BK 2 2-2
163074 Taastrup BK 1 - Solrød BK 4 2-2   163102 Solrød BK 4 - Taastrup BK 1 3-1
163075 Ølstykke BK 2 - Gentofte BK 1 2-2   163103 Gentofte BK 1 - Ølstykke BK 2 0-4
163076 Søborg 1 - KBK/BNV 2 0-4   163104 KBK/BNV 2 - Søborg 1 4-0
3. runde / Fredag 01.10.2021 Res   10. runde - Fredag 21.01.2022 Res
163077 Ølstykke BK 2 - Solrød BK 4 2-2   163105 Solrød BK 4 - Ølstykke BK 2 2-2
163078 Gentofte BK 1 - Taastrup BK 1 2-2   163106 Taastrup BK 1 - Gentofte BK 1 3-1
163079 Friheden BK 2 - KBK/BNV 2 0-4   163107 KBK/BNV 2 - Friheden BK 2 2-2
163080 Holbæk 4 - Søborg 1 4-0   163108 Søborg 1 - Holbæk 4 0-4
4. runde / Fredag 15.10.2021 Res   11. runde - Fredag 04.02.2022 Res
163081 Gentofte BK 1 - Friheden BK 2 0-4   163109 Friheden BK 2 - Gentofte BK 1 4-0
163082 KBK/BNV 2 - Taastrup BK 1 2-2   163110 Taastrup BK 1 - KBK/BNV 2 2-2
163083 Holbæk 4 - Ølstykke BK 2 2-2   163111 Ølstykke BK 2 - Holbæk 4 2-2
163084 Solrød BK 4 - Søborg 1 4-0   163112 Søborg 1 - Solrød BK 4 0-4
5. runde / Fredag 29.10.2021 Res   12. runde - Fredag 18.02.2022 Res
163085 Taastrup BK 1 - Holbæk 4 0-4   163113 Holbæk 4 - Taastrup BK 1 1-3
163086 Ølstykke BK 2 - KBK/BNV 2 2-2   163114 KBK/BNV 2 - Ølstykke BK 2 2-2
163087 Søborg 1 - Friheden BK 2 0-4   163115 Friheden BK 2 - Søborg 1 4-0
163088 Solrød BK 4 - Gentofte BK 1 4-0   163116 Gentofte BK 1 - Solrød BK 4 2-2
6. runde / Fredag 12.11.2021 Res   13. runde - Fredag 04.03.2022 Res
163089 Friheden BK 2 - Ølstykke BK 2 2-2   163117 Ølstykke BK 2 - Friheden BK 2 2-2
163090 Søborg 1 - Taastrup BK 1 0-4   163118 Taastrup BK 1 - Søborg 1 4-0
163091 KBK/BNV 2 - Solrød BK 4 4-0   163119 Solrød BK 4 - KBK/BNV 2 2-2
163092 Holbæk 4 - Gentofte BK 1 0-4   163120 Gentofte BK 1 - Holbæk 4 2-2
7. runde / Fredag 26.11.2021 Res   14. runde - Fredag 18.03.2022 Res
163093 Taastrup BK 1 - Friheden BK 2 4-0   163121 Friheden BK 2 - Taastrup BK 1 0-4
163094 Ølstykke BK 2 - Søborg 1 4-0   163122 Søborg 1 - Ølstykke BK 2 0-4
163095 Gentofte BK 1 - KBK/BNV 2 0-4   163123 KBK/BNV 2 - Gentofte BK 1 2-2
163096 Solrød BK 4 - Holbæk 4 0-4   163124 Holbæk 4 - Solrød BK 4 0-4
 
Nr Klub H.nr Kam. Vun. Uafg. Tabt Score Indg. Snit Score % Indv. point MP.
1 Taastrup BK 1 14 7 5 2 10452 689 15,17 92,86 37-19 19
2 KBK/BNV 2 14 5 8 1 9430 630 14,97 86,93 37-19 18
3 Friheden BK 2 14 5 6 3 3248 657 4,94 88,74 32-24 16
4 Holbæk 4 14 5 6 3 3148 678 4,64 86,77 32-24 16
5 Ølstykke BK 2 14 3 10 1 6816 643 10,60 86,06 32-24 16
6 Solrød BK 4 14 5 6 3 5250 695 7,55 87,85 31-25 16
7 Gentofte BK 1 14 3 5 6 9216 688 13,40 88,28 23-33 11
8 Søborg 1 14 0 0 14 0 0 0,00 0-56 0